WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Ручний протитанковий гранатомет РПГ-2 (пошукова робота) - Реферат

Ручний протитанковий гранатомет РПГ-2 (пошукова робота) - Реферат

механізмів при заряджанні
Для заряджання гранатомета треба:
Поставити гранатомет на запобіжник, при цьому буртик запобіжника спуска встане проти нижнього зуба спускового гачка й буде перешкоджати повороту спускового гачка назад.
Вставити гранату в гранатомет, для чого трубку стабілізатора (з пороховим зарядом) увести в дулову частину ствола так, щоб фіксатор стабілізатора ввійшов у виріз на стволі. При цьому в міру просування стабілізатора в канал ствола кільце, упираючись у дуловий зріз ствола, зіскакує з пір'я, а фіксатор входить у виріз на стволі. Капсюль-запалювач розташовується проти отвору для бойка.
Робота частин і механізмів гранатомета при пострілі
Для здійснення пострілу треба:
Поставити курок на бойовий звід, для чого великим пальцем правої руки нажати на спицю курка й відвести його вниз. Курок давить на великий виступ стрижня, опускає його вниз і стискає бойову пружину. Зуб шептала, сковзаючи по курку, заскакує за бойовий виступ курка (чутний клац), і курок ставиться на бойовий звід (мал. 32).
Мал . 32. Положення частин ударно-спускового механізму при постановці курка на бойовий звід : 1-курок; 2-запобіжник спуска; 3 - спусковий гачок; 4 - шеп та ло; 5 - стрижень; 6 - бойова пружина
Зняти гранатомет із запобіжника, для чого - нажати на запобіжник спуска із правої сторони, утопивши його урівень з корпусом ударно-спускового механізму.
Нажати вказівним пальцем на спусковий гачок. При цьому спусковий гачок, обертаючись на своїй осі, верхнім зубом піднімає шептало й виводить його зуб із зачеплення з бойовим виступом курка. Курок під дією бойової пружини енергійно повертається нагору й ударяє по бойку. Бойок, просуваючись нагору, стискує свою пружину й розбиває капсюль-запалювач гранати. Пороховий заряд запалюється. Гази, що утворилися при згорянні порохового заряду, викидають гранату з каналу ствола. До моменту вильоту гранати зі ствола відбувається згоряння порохового заряду.
Після удару курка по бойку стрижень під дією бойової пружини малим виступом відводить курок від бойка. Бойок під дією своєї пружини утоплюється в отвір нижньої стінки ствола.
Спусковий гачок після звільнення його під дією шептала відходить уперед.
Дія донного зривника
В поводженні (до пострілу) безпека зривника ДК -2 досягається тим, що капсуль-детонатор не може бути випадково наколотий жалом, тому що ударник утримується від переміщення вперед стопором, що перебуває в зачепленні з осідаючою гільзою й напрямною втулкою. У цьому положенні стопор утримується осідаючою гільзою, що підтискає у верхнє положення запобіжною пружиною.
При пострілі осідаюча гільза під дією сили інерції опускається до упору в буртик напрямної втулки й стискає запобіжну пружину. У цьому положенні осідаючої гільзи тонкий кінець стопора під дією пружини входить у вузький паз, а товстий кінець виходить з протилежного широкого паза осідаючої гільзи, але залишається в зачепленні з напрямною втулкою й тим самим утримує ударник від переміщення вперед.
Після вильоту гранати з каналу ствола, коли сила запобіжної пружини стає більше сили інерції осідаючої гільзи, осідаюча гільза піднімається до упору в діафрагму. При цьому тонкий кінець стопора сковзає по вузькому, зиґзаґоподібному пазу осідаючої гільзи, завдяки чому осідаюча гільза рухається уповільнено. При подальшому русі осідаючої гільзи тонкий кінець стопора виходить із вузького паза осідаючої гільзи й стопор під дією пружини, що розтискається, зміщається убік і виходить із зачеплення з напрямною втулкою, у результаті чого звільняється ударник. Ударник утримується від дії сили набігання контрзапобіжною пружиною. У такому положенні зривник зведений.
При зустрічі гранати з перешкодою ударник, просуваючись уперед під дією сили інерції, стискає контрзапобіжну пружину й наколює жалом капсуль-детонатор, у результаті чого відбувається вибух детонатора й вибухової речовини гранати.
При малих кутах зустрічі гранати з перешкодою ударник може не перебороти опори контрзапобіжної пружини. У цьому випадку інерційне тіло під дією сили інерції переміщається убік і конічним розточенням різко штовхає конічну частину ударника в напрямку капсуля-детонатора; ударник, стискаючи контрзапобіжну пружину, наколює капсуль-детонатор жалом, у результаті чого відбувається вибух детонатора й вибухової речовини гранати.
Глава V. Розбирання й складання гранатомета РПГ -2
Розбирання гранатомета може бути неповним й повним: неповне - для чищення, змащення й огляду гранатомета, повне - для чищення при сильному забрудненні гранатомета, після його знаходження під дощем або в снігу, при переході на нове мастило й при ремонті. Занадто часте розбирання гранатомета шкідливе, тому що прискорює зношування частин і механізмів.
Розбирання й складання гранатомета здійснювати на столі або чистій підстилці; частини й механізми класти в порядку розбирання, поводитися з ними обережно. При розбиранні й скдаданні не застосовувати зайвих зусиль і різких ударів.
Навчання розбиранню й складанню на бойових гранатометах допускається лише у виняткових випадках і з дотриманням особливої обережності в поводженні із частинами й механізмами.
Порядок неповного розбирання гранатомета:
1. Відокремити ударно-спусковий механізм. Покласти гранатомет на стіл рукояткою вліво. Вибити вибивачем чеку й, взявшись рукою за рукоятку, відокремити ударно-спусковий механізм від ствола.
2. Відокремити бойковий механізм. Взяти гранатомет лівою рукою й поставити вертикально дуловою частиною вниз; правою рукою за допомогою ключа-викрутки вигвинтити ніпель (мал. 4) і вийняти з основи бойковогомеханізму бойок із зібраними на ньому частинами.
Мал. 33. Вигвинчування ніпеля бойкового механізму
Примітка. При відділенні бойкового механізму від зібраного гранатомета поставити курок на бойовий взвод і перемістити вправо запобіжник спуску.
3. Відокремити кришку корпуса ударно-спускового механізму. Взяти ударно-спусковий механізм у ліву руку спусковою скобою вліво, а в праву руку ключ-викрутку, вигвинтити чотири гвинти й зняти кришку корпуса ударно-спускового механізму
Порядок складання гранатомета після неповного розбирання:
1. Приєднати кришку корпуса ударно-спускового механізму. Поставити на місце кришку корпуса й угвинтити чотири гвинти.
2. Приєднати бойковий механізм. Вставити бойок із зібраними на ньому частинами в ніпель й угвинтити ніпель у основу бойкового механізму, міцно закріпивши його ключем-викруткою.
3. Приєднати ударно-спусковий механізм. Увести виступ основи бойкового механізму у виріз на корпусі ударно-спускового механізму; притиснути ударно-спусковий механізм до ствола й із правої сторони вставити (забити) чеку в отвір.
4. Перевірити правильність складання гранатомета. Поставити курок на бойовий звід, при цьому повинен бути чутний клац. При натисканні на спусковий гачок курок повинен енергійно вдарити по бойку .
Порядок повного розбирання гранатомета:
1. Провести неповне розбирання, керуючись розділом Порядок неповного розбирання гранатомета
2. Розібрати ударно-спусковий механізм:
" відокремити щічки: вигвинтити за допомогою ключа-викрутки сполучний гвинт щічок і відокремити їх від корпусу ударно-спускового механізму;
" відокремити курок: поставити курок на бойовий звід і вставити тонкий кінець вибивача в отвір на нижньому кінці стрижня (мал. 34);

 
 

Цікаве

Загрузка...