WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Ручний протитанковий гранатомет РПГ-2 (пошукова робота) - Реферат

Ручний протитанковий гранатомет РПГ-2 (пошукова робота) - Реферат

екіпаж, руйнує озброєння й устаткування, а також запалює пальне.
При пострілі із гранатомета віддача зброївідсутня, тому що гази вільно виходять через відкриту казенну частину ствола назовні.
Призначення й будова частин і механізмів гранатомета
Ствол гранатомета (мал. 6) служить для напрямку польоту гранати й відводу порохових газів при пострілі. Канал ствола гладкий, відкритий з обох кінців. Діаметр каналу ствола називається калібром; у гранатомета він дорівнює 40 мм.
Мал. 6. Ствол: 1- виріз для фіксатора гранати; 2- основи мушки й прицільної рамки; 3 - мушка, 4 - прицільна рамка; 5 - вушка; б-основа бойкового механізму; 7 - антабки; 8 - хомутики; 9 - накладка
У стволі є: на дуловій частині - виріз для фіксатора гранати; зверху - основи для кріплення мушки й прицільної рамки; знизу - вушка для з'єднання ударно-спускового механізму зі стволом за допомогою чеки й основа бойкового механізму із гніздом для бойкового механізму й каналом для відводу порохових газів праворуч, що проходять через отвір для бойка в стволі; ліворуч - дві антабки для кріплення ременя. На стволі гранатомета закріплені хомутиками дві дерев'яні накладки, що оберігають руки гранатометника від опіків при стрільбі. Хомутики стягаються гвинтами.
Ударно-спусковий механізм (мал. 7) служить для спуска курка з бойового зводу, завдання удару по бойку й для постановки гранатомета на запобіжник. Він складається з корпуса, курка, запобіжника спуска, спускового гачка, шептала й стрижня з бойовою пружиною.
Мал. 7. Ударно-спусковий механізм: 1- корпус; 2 - курок; 3- запобіжник спуска; 4- спусковий гачок; 5- шептало; 6 - стрижень; 7 - бойова пружина
Корпус (мал. 8) має: кришку, спускову скобу, вікно для спускового гачка, паз для шептала, гніздо для бойової пружини й отвір для стрижня, гніздо для стопора запобіжника спуска і його пружини, виріз для курка й виріз для виступу основи бойкового механізму. Крім того, у корпусі є: отвір для чеки, отвір для вісі спускового гачка, отвір для запобіжника спуска, вісь курка, чотири нарізних отвори для гвинтів і нарізний отвір для гвинта шептала; у деяких гранатометах у верхній частині гнізда для бойової пружини є паз для вибивача. Корпус кінчається пластиною, що із прикріпленими до неї по обидва боки двома дерев'яними щічками утворить рукоятку.
Мал. 8. Корпус: 1 - спускова скоба; 2 - паз для шептала; 3 - кришка; 4 - гвинти; 5-гніздо для бойової пружини; 6-виріз для курка; 7 - отвір для чеки; 8 - чека; 9 - отвір для вісі спускового гачка; 10- отвір для запобіжника спуска; 11- нарізний отвір для вісі курка; 12- вісь курка; 13 - нарізні отвори; 14- пластина; 15 - сполучний гвинт; 16 - щічки; 17- вісь спускового гачка
Курок (мал. 9) служить для завдання удару по бойку. Він має спицю з насічкою для постановки курка на бойовий звід, два виступи - бойовий і запобіжний, призначені для зчеплення із шепталом, і отвір для вісі курка.
Мал. 9. Курок: 1- спиця курка з насічкою; 2 - бойовий виступ; 3 - запобіжний виступ; 4 - отвір для вісі курка
Запобіжник спуска (мал. 10) служить для запирання спускового гачка, чим виключається можливість випадкового пострілу. Він має буртик і два гнізда, у які залежно від положення запобіжника спуска входить стопор, що підтискає пружиною. Щоб поставити гранатомет на запобіжник, потрібно нажати на запобіжник спуска з лівої сторони так, щоб червона кільцева смужка була втоплена урівень із кришкою корпуса.
Мал. 10. Запобіжник спуска: 1- буртик; 2 - гнізда: 3 - стопор; 4 - пружина
Спусковий гачок (мал. 11) служить для спуска курка з бойового зводу. Спусковий гачок має верхній зуб для виводу шептала із зачеплення з бойовим виступом курка, отвір для вісі, хвіст для натиску пальцем при здійсненніі пострілу й нижній зуб для упору в буртик запобіжника спуска при постановці гранатомета на запобіжник.
Мал. 11. Спусковий гачок:
1- верхній зуб; 2 - отвір для вісі; 3- хвіст; 4- нижній зуб
Шептало (мал. 12) служить для втримання курка на бойовому взводі. Шептало являє собою пластинчасту пружину, на передньому кінці якої є зуб, що служить для зчеплення з бойовим виступом курка. У хвостовій частині шептала є отвір для кріплення шепотіла гвинтом до корпуса ударно-спускового механізму.
Мал. 12. Шептало: 1-зуб; 2- отвір для гвинта; 3 - гвинт
Стрижень із бойовою пружиною (мал. 13) служить для повідомлення курку обертового руху, необхідного для нанесення удару по бойку. Стрижень має головку з напрямними плечиками й двома виступами (малий і великим) і отвір для вибивача.
Мал. 13. Стрижень із бойовою пружиною: 1- стрижень: 2 - бойова пружина; 3 - головка. 4 - малий виступ; 5 - великий виступ; 6 - отвір дли вибивача
Бойковий механізм (мал. 14) служить для розбивання капсюля-запалювача гранати. Він міститься в гнізді основи бойкового механізму й складається з бойка, фланця, пружини бойка, опорної втулки, стопора, шайби й ніпеля. Під дією пружини конічна частина фланця щільно прилягає до конічної поверхні бойка, що виключає прорив газів зі ствола вниз при пострілі (мал. 15).
Мал. 14. Бойковий механізм: 1-бойок; 2 - фланець; 3 - пружина бойка; 4 - опорна втулка; 5-стопор; 6-шайба; 7-ніпель
Мал. 15. Положення частин бойкового механізму в момент пострілу:
1- бойок; 2 - фланець; 3 - пружина бойка; 4 - опорна втулка; 5- стопор: 6 - шайба; 7 - ніпель; 8 - канал для відводу газів: 9 - ствол
Прицільний пристрій (мал. 16) служить для наведення гранатомета при стрільбі по цілям на різні відстані. Він складається із прицільної рамки й мушки.
Мал. 16. Прицільний пристрій:
1- прицільна рамка: 2 - мушка; 3- отвору із прорізами для прицілювання
Прицільна рамка віссю з'єднана з основою й утримується пружиною у двох положеннях: вертикальному й горизонтальному. Прицільна рамка має три отвори із прорізами для прицілювання. Нижній отвір призначений для прицілювання на відстані до 50 м, середній - на відстані від 50 до 100 м і верхній - на відстані від 100 до 150 м. Мушка віссю з'єднана з основою й утримується пружиною у двох положеннях: вертикальному й горизонтальному.
Запобіжник ствола (мал. 17) служить для оберігання казенної частини ствола від засмічення землею, піском й іншими предметами при випадковому утиканні гранатомета в ґрунт або іншу перешкоду. Запобіжник ствола складається з диска, двох півкілець і гайки.
Мал. 17. Запобіжник ствола: 1- диск; 2 - півкільце; 3 - гайка: 4 - ствол
Запобіжники ствола надходять у війська укупореними разом із гранатометами, але ненадягнутими на них. Для установки запобіжника ствола необхідно:
" надягти гайку на казенну частину ствола гранатомета й відвести її до антабки;
" надягти диск до упору й вкласти в кільцевий зазор між диском і стволом гранатомета два півкільця;
" нагвинтити від руки до відмови гайку на диск, після чого запобіжник ствола повинен міцно, без коливань втримуватися на стволі. У гранатометів, що перебувають в експлуатації, запобіжник від ствола не відокремлюється.
Приладдя до гранатомета
До кожного гранатомета належиться:
" запасний бойок із зібраними на ньому частинами;
" ключ-викрутка й вибивач (мал. 18);
Мал. 18. Ключ-викрутка 1 і вибивач 2
" пристрій для складання й розбирання ударно-спускового механізму (мал. 19); пристрій має канал для приміщення стрижня з бойовою пружиною, поздовжній паз для вибивача й паз для ключа-викрутки;

 
 

Цікаве

Загрузка...