WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Ручний протитанковий гранатомет РПГ-2 (пошукова робота) - Реферат

Ручний протитанковий гранатомет РПГ-2 (пошукова робота) - Реферат


Пошукова робота:
Ручний протитанковий гранатомет РПГ-2
Інструкція по експлуатації
Даний розділ містить технічний опис та інструкцію по експлуатації радянського ручного протитанкового гранатомета РПГ-2. Перекладено на українську мову - Kurt Oberst.
Глава I. Загальна характеристика
Глава II. Будова і призначення частин і механізмів гранатомета
Глава III. Будова гранати ПГ-2
Глава IV. Робота частин і механізмів гранатомета, дія донного зривника
Глава V. Розбирання і складання гранатомета
Глава VI. Догляд за гранатометом, його зберігання й збереження
Глава VII. Огляд гранатомета й підготовка його до стрільби
Глава VIII. Перевірка прицільного пристрою гранатомета
Глава IX. Затримки при стрільбі й способи їхнього усунення
Глава X. Навчальна граната із вкладним сволом (УГВС-2) до РПГ-2
Гранатомет е РПГ-2 призначений для боротьби з танками й самохідно-артилерійськими установками. Крім того його можна застосовувати для стрілянини по бронеавтомобілях, бронетранспортерам, броневежамм (бронековпакам) і амбразурам дотів. Гранатомет прийнято на озброєння Радянської армії у 1949 році.
Мал. 1. Загальний вигляд ручного протитанкового гранатомета РПГ-2
Конструкція РПГ-2 являє собою подальший розвиток німецького гранатомета "Panzerfaust". На відміну від нього РПГ-2 має більш потужний ствол, що забезпечує багаторазову стрільбу, і курковий ударно-спусковий механізм, змонтований у пістолетній рукоятці керування вогнем. Прицільне пристосування відкритого типу - у вигляді відкидної мушки й відкидної прицільної рамки. Прицільна рамка має три вікна, нижнє ребро кожного з яких посередині оснащено прорізом. Нижнє вікно служить для прицілювання на дистанції до 50 м, середнє - до 100 м, верхнє - до 150 м. Стрільба проводиться надкаліберною протитанковою гранатою (ПГ-2) кумулятивні дії. При пострілі порохові гази, що утворяться в каналі ствола, викидають гранату в напрямку цілі. У цей момент зводиться донний зривник. При зустрічі гранати з перешкодою (ціллю) ударник зривника просувається вперед і наколює жалом капсуль-детонатор, у результаті чого відбувається вибух заряду вибухової речовини. Завдяки наявності в ньому сферичної поглибини, утвориться спрямований струмінь розпечених продуктів вибуху, що пробиває (пропалює) броню, вражає екіпаж, руйнує озброєння й устаткування, запалює горючі матеріали.
При пострілі із гранатомета віддача відсутня, тому що порохові гази вільно минають назовні через відкриту казенну частину.
Відносно невеликі габарити й вагу забезпечують гранатомету хорошу маневреність на поле бою. Досить висока для такого типу зброї скорострільність забезпечує повторний обстріл цілі у випадку промаху й обстріл декількох цілей, які наближаються одночасно. Кумулятивна граната забезпечує однаковий вражаючий вплив на будь-якій дальності. Дистанційне зведення зривника гранати гарантує безпеку поводження із гранатометом.
Постріл із гранатомета супроводжується сильним звуком, а так як ствол перебуває біля вуха стрільця, то сильно оглушає його. Пороховий заряд гранати складається з димного пороху, тому при пострілі димна хмара демаскує стрільця. Через вільне витікання порохових газів позаду стрільця утвориться зона, небезпечна для людей, техніки й озброєння. По тій же причині не можна стріляти із гранатомета, перебуваючи в замкнутому просторі (бліндажі, будинку й т.п.).
Внаслідок малої швидкості польоту гранати точність стрільби сильно залежить від метеорологічних умов і швидкості вітру (а надто бічного). Влучність стрільби із гранатомета навіть у безвітряну погоду невелика. Потрапити в танк, що рухається (БТР, БМП) з відстані більше 100 метрів майже неможливо.
У випадку намокання паперова гільза порохового заряду розбухає і її неможливо помістити в ствол гранатомета. Крім того, невелика механічна міцність гільзи не дозволяє переносити гранати в спорядженому виді. Відвологлий порох не годиться для стрільби. Велика маса гранат обмежує носимий боекомплект.
Тактико-технічні характеристики РПГ-2
Наіменування характеристики Номінальні величини
Калібр гранатомета, мм 40
Калібр гранати, мм 80
Довжина гранатомета, мм 950
Довжина гранати без порохового заряду, мм 500
Довжина гранати з пороховим зарядом, мм 670
Маса гранатомета, кг 2,86
Маса гранати без порохового заряду, кг 1,62
Маса гранати з пороховим зарядом, кг 1,84
Початкова швидкість гранати, м/с 84
Скорострільність, пострілів у хвилину до 6
Прицільна дальність стрільби, м 150
Глава I. Загальна характеристика
Призначення й бойові властивості гранатомета РПГ-2
Ручний протитанковий гранатомет (РПГ-2) призначений для боротьби з танками й самохідно-артилерійськими установками супротивника (мал. 1). Крім того, він може бути використаний для стрільби по бронеавтомобілях, бронетранспортерам, броневежам (бронековпакам) і амбразурам довготривалих оборонних споруд супротивника.
Мал. 3. Загальний вид ручного протитанкового гранатомета (РПГ-2)
Стрільба із гранатомета здійснюється надкалиберною протитанковою гранатою (ПГ-2) кумулятивні дії. Найбільш ефективний вогонь із гранатомета - на відстані до 100 м. Прицільна дальність стрільби - 150 м. Дальність прямого пострілу по танку (самохідно-артилерійській установці, бронетранспортеру, бронеавтомобілю) - 100 м.
Тактико-технічні характеристики гранатомета РПГ-2
Характеристика Номінальна величина
Калібр гранатомета 40 мм
Калібр гранати 80 мм
Довжина ствола гранатомета 950 мм
Довжина гранати без порохового заряду 500 мм
Довжина гранати з пороховим зарядом 670 мм
Початкова швидкість гранати 84 м /сек
Бойова скорострільність 4-6 пострілів у хвилину
Прицільна дальність 150 м
Дальність прямого пострілу по танку 100 м
Вага гранатомета 2,86 кг
Вага гранати без порохового заряду 1,62 кг
Вага порохового заряду 0,22 кг
Вага сумки для гранат 2,3 кг
Вага сумки із трьома гранатами й із приналежністю 8.25 кг
Глава II. Будова і призначення частин і механізмів гранатомета
Гранатомет складається з наступних основних частин і механізмів (мал. 4):
" ствола із прицільним пристроєм і запобіжником ствола;
" ударно-спускового механізму із запобіжником спуска;
" бойкового механізму.
" Мал. 4. Основні частини й механізми ручного протитанкового гранатомета:
1- ствол; 2 - мушка; 3 - прицільна рамка; 4 - ударно-спусковий механізм; 5 - запобіжник спуска; б-бойковий механізм; 7-запобіжник ствола
У комплект гранатомета входять: приладдя, ремінь і сумка для гранат.
Протитанкова граната (ПГ-2) складається з наступних основних частин (мал. 5):
" Корпуса з вибуховою речовиною;
" донного зривника;
" стабілізатора;
" порохового заряду.
Мал.5. Основні частини протитанкової гранати: 1- корпус із вибуховою речовиною; 2 - донний зривник; 3- стабілізатор; 4- пороховий заряд
При пострілі із гранатомета порохові гази, що утворяться в каналі ствола, викидають гранату в напрямку цілі.
Під час пострілу й польоту гранати в повітрі зводиться донний зривник. При зустрічі гранати з перешкодою (ціллю) ударник зривника просувається вперед і наколює жалом капсуль-детонатор, у результаті чого відбувається вибух вибухової речовини й граната завдяки спрямованій (кумулятивній) дії вибуху пробиває броню, уражає

 
 

Цікаве