WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Пістолет Макарова ПМ (пошукова робота) - Реферат

Пістолет Макарова ПМ (пошукова робота) - Реферат

повернувши спусковий гачок уперед, а важіль взводу нагору, правою рукою ввести пір'я бойової пружини у вікно рамки й надягти пружину отвором на приплив основи рукоятки так, щоб широке перо бойової пружини розташувалося в поглибленні курка, а вузьке перо - на п'яточці важеля взводу. Повернути пістолет так, щоб задня стінка основи рукоятки була звернена на себе, і, притримуючи великим пальцем лівої руки бойову пружину за засувку магазина, а вказівним передню стінку основи рукоятки, великим й вказівним пальцями правої руки надягти засувку бойової пружини (мал. 44 й 45).
Мал. 44. Приєднання бойової пружини до рамки
Мал. 45. Закріплення бойової пружини засувкою
Перевірити правильність постановки бойової пружини, для чого кілька разів легко нажати на хвіст спускового гачка. Якщо курок відходить назад, то пружина поставлена правильно. Надягти рукоятку на основу рукоятки й угвинтити до відмови гвинт, після чого гвинт відпустити на півоберту.
8) Приєднати затворну затримку й шептало до рамки. Утримуючи рамку в лівій руці, правою рукою вкласти затворну затримку у виріз рамки (мал. 46); взяти шептало так, щоб лиска на його правій цапфі була звернена вперед; вставити в цапфове гніздо рамки спочатку ліву цапфу шептала (на якій перебуває пружина), а потім увести праву цапфу шептала в цапфове гніздо в рамці. Повернути шептало назад. Виступом протирки надягти гачок пружини шептала на затворну затримку.
Мал. 46. Приєднання затворної затримки й шептала до рамки
Примітка. Забороняється зводити курок натиском на хвіст спускового гачка й робити спуск курка, коли не приєднаний до рамки затвор.
9) Зробити подальшу зборку,керуючись пунктом Складання пістолета після неповного розбирання. Перевірити правильність роботи частин і механізмів пістолета після зборки, як зазначено в Главі VI (Огляд пістолета в зібраному виді).
Глава V. Чищення і змащення пістолета.
Пістолет завжди повинен утримуватися в чистоті й справності. Це досягається своєчасним і правильним чищенням і змащенням, дбайливим обігом з пістолетом і правильним його зберіганням.
Чищення пістолетів здійснюється :
" у бойовій обстановці, на маневрах і тривалих навчаннях у полі - щодня під час затишшя бою або в перервах між заняттями;
" після навчань, нарядів і занять у поле без стрільби - негайно по закінченні навчань, нарядів або занять;
" після стрільби - негайно по закінченні стрільби необхідно очистити й змастити канал ствола й набійник; остаточне чищення пістолета здійснити після повернення зі стрільби; у наступні 3 - 4 дні чищення пістолета здійснювати щодня;
" якщо пістолет не використовується - не рідше одного разу в 7 днів.
Мастило наносити тільки на добре очищену й суху поверхню металу негайно після чищення, щоб не допустити впливу вологи на метал.
Вояки й підстаршини, озброєні пістолетами, чищення й змащення пістолетів здійснюють під керівництвом командира взводу (старшини роти, батареї). Він визначає ступінь розбирання пістолета, правильність й якість чищення, дає дозвіл на змащення й складання, перевіряє правильність здійсненого змащення й складання.
Старшини чищення й змащення пістолетів здійснюють самостійно.
При казарменому або табірному розташуванні чищення пістолетів здійснюється в спеціально відведених місцях на обладнаних або пристосованих для цієї мети столах, а в бойовій або похідній обстановці - на підстилках, дошках, фанері й т.п., попередньо очищених від бруду й пилу.
Для чищення й змащення пістолета застосовується:
" рідке рушничне мастило - для чищення пістолета й змазування його частин і механізмів при температурі повітря від +50 до - 50 С;
" рушничне мастило - для змазування каналу ствола, частин і механізмів пістолета після їхнього чищення; це мастило застосовується при температурі повітря від +5 С и вище;
" розчин РЧС (розчин чищення стволів) - для чищення каналів стволів й інших частин пістолета, які зазнають впливу порохових газів;
" ганчір'я або папір КВ -22 - для обтирання, чищення й змащення пістолета;
" клоччя (коротке льоноволокно), очищена від костриці - тільки для чищення каналу ствола.
Для зручності чищення пазів, вирізів й отворів можна застосовувати дерев'яні палички.
Чищення пістолета розчином РЧС здійснюється тільки після стрільби на стрільбище або в казармі. Якщо після стрільби пістолет був вичищений рідким рушничним мастилом, то після повернення в казарму здійснити чищення пістолета розчином РЧС.
У польових умовах чищення пістолета виробляється тільки рідким рушничним мастилом.
Примітка: Розчин РЧС виготовляється в підрозділі в наступному складі: вода, придатна для пиття - 1 л; вуглекислий амоній - 200 г; двохромовокислий калій ( хромпик ) 3 - 5 г. Розчин виготовляється в тій кількості, яке необхідно для чищення зброї протягом однієї доби. Невелику кількість розчину РЧС дозволяється зберігати не більше 7 діб в пляшках, закупорених корком, у темному місці на відстані від нагрівальних приладів. У маслянки розчин РЧС наливати забороняється.
Чищення пістолета робити в наступному порядку.
1. Підготувати протиральні й мастильні матеріали.
2. Оглянути приладдя, як зазначено в Главі VI (Огляд протирки, кобури й пістолетного ремінця), і підготувати її для використання при чищенні.
3. Розібрати пістолет.
4. Прочистити канал ствола. Просмикнути через проріз протирки клоччя або ганчір'я; товщина шару клоччя повинна бути такою, щоб протирка із клоччям уводилася в канал ствола невеликим зусиллям руки. Просякнути клоччя рідким рушничним мастилом. Увести протирку в канал ствола з дулової частини. Покласти рамку пістолета на стіл й, утримуючи її лівою рукою, правою рукою плавно просунути протирку по всій довжині каналу ствола кілька разів. Перемінити клоччя й повторити чищення ще раз. Ретельно обтерти протирку. Насухо протерти канал ствола спочатку клоччям, а потім чистим і сухим ганчір'ям. Оглянути ганчір'я: якщо на ганчір'ї будуть помітні сліди нагару або іржі, знову протерти канал ствола клоччям, просякнутим рідким рушничним мастилом, а потім сухим клоччям або ганчір'ям. Чищення каналу ствола повторювати доти, поки ганчір'я, витягнуте з каналу ствола, не буде чистим. Таким же способом прочистити набійник. Набійник необхідно чистити тільки з казенної частини шляхом обертання протирки із клоччям (ганчір'ям), притиснутим до уступу набійника.
Чищення розчином РЧС здійснювати в такому ж порядку, як і рідким рушничним мастилом, і продовжувати до повного видалення нагару й томпакизації, тобто доти, поки змочений розчином йоржик або клоччя не буде виходити з каналу ствола без ознак нагару або зелені. Після цього протерти канал ствола сухим клоччям або ганчір'ям. Наступного

 
 

Цікаве

Загрузка...