WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Пістолет Макарова ПМ (пошукова робота) - Реферат

Пістолет Макарова ПМ (пошукова робота) - Реферат

30. Вставляння магазина в основу рукоятки
Перевірити правильність зборки пістолета після неповного розбирання Виключити запобіжник (опустити прапорець униз). Відвести затвор у заднє положення й відпустити його. Затвор, просунувшись трохи вперед, стає на затворну затримку й залишається в заднім положенні. Натисканням великим пальцем правої руки на затворну затримку відпустити затвор. Затвор під дією зворотної пружини повинен енергійно повернутися в переднє положення, а курок повинен стояти на бойовому взводі. Включити запобіжник (підняти прапорець нагору). Курок повинен зірватися з бойового взводу й заблокуватися.
Повне розбирання пістолета проводити в наступному порядку.
1) Провести неповне розбирання пістолета, як подано вище;
2) Відокремити шептало й затворну затримку від рамки. Взяти пістолет у ліву руку; притримуючи великим пальцем лівої руки головку курка й натискаючи вказівним пальцем на хвіст спускового гачка, плавно спустити курок з бойового взводу.
Мал. 31. Зняття гачка пружини шептала із затворної затримки
Виступом протирки зняти гачок пружини шептала із затворної затримки (мал. 31). Вказівним і великим пальцями правої руки повернути шептало вперед до збігу лиски на правій цапфі із прорізом цапфового гнізда в рамці; потім шептало й затворну затримку підняти нагору й відокремити їх від рамки (мал. 32).
Мал. 32. Відокремлення шептала й затворної затримки відрамки
3) Відокремити рукоятку від основи рукоятки й бойову пружину від рамки. Лезом протирки вигвинтити гвинт й, зрушуючи рукоятку назад, відокремити її від основи рукоятки (мал. 33).
Мал. 33. Відокремлення рукоятки від основи рукоятки
4) Притискаючи великим пальцем лівої руки бойову пружину до основи рукоятки, зрушити вниз і відокремити від основи рукоятки засувку бойової пружини й зняти бойову пружину із припливу основи рукоятки (мал. 34).
Мал. 34. Відділення бойової пружини від рамки
Примітка: У бойових умовах, якщо немає під руками протирки, гвинт можна вигвинтити віддзеркалювачем затворної затримки. У пістолетах перших випусків бойова пружина кріпиться без засувки.
4) Відокремити курок від рамки. Утримуючи рамку в лівій руці й повернувши спусковий гачок у крайнє переднє положення, вказівним і великим пальцями правої руки повернути курок вперед до збігу лисок на його цапфах із прорізами в цапфових гніздах у рамці, зрушити курок убік ствола й вийняти його (мал. 35).
Мал. 35. Відокремлення курка від рамки
5) Відокремити спускову тягу з важелем взводу від рамки. Утримуючи рамку в лівій руці, правою рукою підняти задній кінець спускової тяги (мал. 36) і вивести цапфу з отвору спускового гачка.
Мал. 36. Відокремлення спускової тяги з важелем взводу від рамки
6) Відокремити спусковий гачок від рамки. Утримуючи рамку в лівій руці, правою рукою відтягнути спускову скобу вниз, як це робиться при неповному розбиранні пістолета; повертаючи хвіст спускового гачка вперед, вивести цапфи спускового гачка із цапфових гнізд у рамці й відокремити спусковий гачок від рамки. Поставити спускову скобу на своє місце.
7) Відокремити запобіжник й ударник від затвора. Взявши затвор у ліву руку, великим пальцем правої руки повернути прапорець запобіжника нагору; потім вказівним і великим пальцями правої руки відвести прапорець із гнізда трохи убік, повернути далі назад і вийняти із гнізда затвора (мал. 37).
Мал. 37. Відокремлення запобіжника від затвора
Легкими ударами заднім кінцем затвора по долоні правої руки витягти із затвора ударник.
8) Відокремити викидач від затвору (мал. 38). Покласти затвор на стіл (ослін), правою рукою за допомогою виступу протирки утопити гніток викидача й, одночасно натискаючи вказівним пальцем лівої руки на передню частину викидача й повертаючи його навколо зачепа, вийняти його з паза; після цього обережно витягти із гнізда затвора гніток із пружиною.
Мал. 38. Відокремлення викидача від затвору
9) Розібрати магазин. Взявши магазин у ліву руку, великим і вказівним пальцями цієї руки віджати пружину подавача до подавача, правою рукою зняти кришку магазина за її виступаючу частину (мал. 39) і вийняти з корпуса магазину пружину подавача й подавач.
Мал. 39. Розбирання магазина
Складання пістолета після повного розбирання виконувати у зворотному порядку.
1) Зібрати магазин. Утримуючи корпус магазина в лівій руці так, щоб виступ для засувки магазина був спереду й угорі, правою рукою вкласти подавач у корпус магазина. Вставити в корпус магазина пружину подавача невідігнутим кінцем униз й, підтискаючи пружину великим пальцем лівої руки (мал. 40), правою рукою насунути кришку на загнуті ребра корпуса так, щоб відігнутий кінець пружини заскочив в отвір кришки.
Мал. 40. Складання магазина
2) Приєднати викидач до затвора (мал. 41). Покласти затвор на стіл (ослін), правою рукою вставити в гніздо затвора пружину викидача із гнітком (гнітком назовні).
Мал. 41. Приєднання викидача до затвора
Поставити викидач у паз зачепом до чашечки затвора й, притримуючи його вказівним пальцем лівої руки коло зачепа, утопити виступом протирки гніток у гніздо; одночасно підтискаючи викидач до гнітка й униз (повертаючи навколо зачепа), спустити його п'яточку в гніздо затвора так, щоб голівка гнітка розташувалася над уступом п'яточки викидача.
3) Приєднати ударник і запобіжник до затвора. Взяти затвор у ліву руку заднім кінцем до себе й вкласти ударник у канал затвора так, щоб його зріз у задній частині був звернений до гнізда для запобіжника. Великим і вказівним пальцями правої руки вставити запобіжник у гніздо затвора (мал. 42) і повернути його прапорець униз до відмови.
Мал. 42. Приєднання запобіжника до затвора
4) Приєднати спусковий гачок до рамки. Утримуючи рамку в лівій руці, правою рукою відтягнути спускову скобу й перекосити її так, як це робиться при неповному розбиранні пістолета; вставити головку спускового гачка у вікно стійки рамки так, щоб його цапфи ввійшли в цапфові гнізда рамки; поставити спускову скобу на своє місце.
5) Приєднати спускову тягу з важелем взводу до рамки. Утримуючи рамку в лівій руці й відвівши хвіст спускового гачка назад, вставити цапфу спускової тяги в отвір спускового гачка й опустити задній кінець тяги в рамку на задню стінку підстави рукоятки.
6) Приєднати курок до рамки. Утримуючи рамку за основу рукоятки лівою рукою й повернувши спусковий гачок у крайнє переднє положення, правою рукою нахилити курок головкою вперед, увести його цапфи в цапфові гнізда в рамці (мал. 21) і повернути головку курка назад.
Мал. 43. Приєднання курка до рамки
7) Приєднати бойову пружину до рамки й рукоятку до основи рукоятки. Покласти пістолет на долоню лівої руки;

 
 

Цікаве

Загрузка...