WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Пістолет Макарова ПМ (пошукова робота) - Реферат

Пістолет Макарова ПМ (пошукова робота) - Реферат

магазина черговий набій і досилає його в набійник. Коли затвор дійде до крайнього переднього положення й дошле набій у набійник, зачіп викидача заскакує в кільцеву проточку гільзи.
Важіль зводу впирається в шептало (збоку), і роз'єднувальний виступ, його перебуває проти виїмки на затворі. Пістолет готовий до чергового пострілу.
Для здійснення наступного пострілу необхідно відпустити хвіст спускового гачка й знову нажати на нього. При відпусканні хвоста спускового гачка спускова тяга з важелем зводу під дією вузького пера бойової пружини відходить назад, одночасно важіль зводу опускається униз і своїм вирізом заходить під виступ шептала.
При натисканні на хвіст спускового гачка важіль зводу піднімає шептало й знову звільняє курок, від шептала. Відбувається наступний постріл.
Якщо затвор не дійде до крайнього переднього положення (пом'ятий набій), то роз'єднувальний виступ важеля зводу не ввійде у виїмку на затворі, внаслідок чого важіль зводу не ввійде в зчеплення із шепталом і при черговому натисканні на спусковий гачок не поверне шептало й не зробить спуска курка. Цим виключається можливість пострілу, якщо набій не повністю досланий у набійник.
Робота частин і механізмів пістолета при стрільбі самозводом
Якщо стрільба ведеться без попереднього взведення курка, то при натиску на хвіст спускового гачка курок зводиться автоматично (мал. 24). При цьому важіль зводу, увійшовши в зачеплення своїм виступом самозводу із зубом самозводу курка, зводить курок. Курок, не стаючи на бойовий звід (тому що шептало в момент зриву є піднятим у верхнє положення виступом важеля зводу), зривається з виступу самозводу важеля зводу й ударяє по ударнику; відбувається постріл.
Мал. 24. Положення частин і механізмів пістолета перед пострілом самозводом :
1 - затвор: 2 - викидач; 3 - зворотна пружина; 4 - спусковий гачок; 5 - спускова тяга; 6 - магазин; 7 - бойова пружина; 8 - шептало із пружиною; 9- важіль зводу ; 10 - курок.
Робота частин і механізмів пістолета після вичерпання всіх набоїв у магазині
У разі вичерпання всіх набоїв з магазина подавач магазина своїм зубом піднімає передній кінець затворної затримки нагору. Затвор, упираючись своїм зубом у виступ затворної затримки, зупиняється в задньому положенні.
Курок поставлений на бойовий звід.
Пружина подавача має найменший стиск. Затвор залишається в задньому положенні також і після вийняття магазинуз основи рукоятки пістолета, утримуючись на затворній затримці.
Затвор звільняється від затворної затримки (при витягнутому або вставленому магазині) шляхом натискання пальцем руки на кнопку затворної затримки.
Глава IV. Розбирання і складання пістолета
Розбирання пістолета може бути неповним й повним. Неповне розбирання проводиться для чищення, змащення й огляду пістолета, повна для чищення при сильному забрудненні пістолета, після знаходження його під дощем або в снігу, при переході на нове мастило, а також при ремонті. Часте повне розбирання пістолета не допускається, тому що воно прискорює зношування частин і механізмів.
При розбиранні й складанні пістолета необхідно дотримуватись наступних правил:
" розбирання й складання проводиться на столі або ослоні, а в полі - на чистій підстилці;
" частини й механізми класти в порядку розбирання, звертатися з ними обережно, не допускати зайвих зусиль і різких ударів;
" при зборці звертати увагу на нумерацію частин, щоб не переплутати їх із частинами інших пістолетів.
Неповне розбирання пістолета проводити в наступному порядку:
1) Витягти магазин з основи рукоятки (мал. 25). Утримуючи пістолет за рукоятку правою рукою, великим пальцем лівої руки відвести засувку магазина назад до відмови, одночасно відтягаючи вказівним пальцем лівої руки виступаючу частину кришки магазина, витягти магазин з основи рукоятки.
Мал. 25. Видалення магазину з основи рукоятки
Перевірити, чи немає в набійнику набою, для чого виключити запобіжник (опустити прапорець униз), відвести лівою рукою затвор у заднє положення, поставити його на затворну затримку й оглянути набійник. Натисканням великого пальця правої руки на затворну затримку відпустити затвор.
2) Відокремити затвор від рамки. Взявши пістолет у праву руку за рукоятку, лівою рукою відтягнути спускову скобу вниз (мал. 26) і, перекосивши її вліво, уперти в рамку так, щоб вона втримувалася в цьому положенні. При подальшому розбиранні втримувати її в даному положенні вказівним пальцем правої руки.
Мал. 26. Відтягування спускової скоби
Лівою рукою відвести затвор у крайнє заднє положення й, піднявши його задній кінець, дати йому можливість просунутися вперед під дією зворотної пружини. Відокремити затвор від рамки (мал. 27) і поставити спускову скобу на своє місце.
Мал. 27. Відокремлення затвора від рамки
3) Зняти зі ствола зворотну пружину. Утримуючи рамку правою рукою за рукоятку й обертаючи зворотну пружину на себе лівою рукою, зняти її зі ствола.
Складання пістолета після неповного розбирання проводити у зворотному порядку.
1) Надягти на ствол зворотну пружину. Взявши рамку за рукоятку в праву руку, лівою рукою надягти зворотну пружину на ствол обов'язково тим кінцем, у якому крайній виток має менший діаметр у порівнянні з іншими витками.
2) Приєднати затвор до рамки. Утримуючи рамку за рукоятку в правій руці, а затвор у лівій, ввести вільний кінець зворотної пружини в канал затвора (мал. 28) і відвести затвор у крайнє заднє положення так, щоб дулова частина ствола пройшла через канал затвора й виступила назовні (мал. 29).
Мал. 28. Введення вільного кінця зворотної пружини в канал затвора
Мал. 29. Приєднання затвора до рамки
Опустити задній кінець затвора на рамку так, щоб поздовжні виступи затвора помістилися в пазах рамки, і, притискаючи затвор до рамки, відпустити його. Затвор під дією зворотної пружини енергійно повертається в переднє положення. Включити запобіжник (підняти прапорець нагору).
Примітка. Для приєднання затвора до рамки не обов'язково відтягати вниз і перекошувати спускову скобу. При цьому, відводячи затвор у крайнє заднє положення, необхідно підняти його задній кінець нагору до відмови так, щоб не відбулося утикання нижньої передньої стінки затвора в гребінь спускової скоби, що обмежує рух затвора назад.
3) Вставити магазин у основу рукоятки. Утримуючи пістолет у правій руці, великим і вказівним пальцями лівої руки вставити магазин у основу рукоятки через нижнє вікно основи рукоятки (мал. 30). Нажати на кришку магазина великим пальцем так, щоб засувка (нижній кінець бойової пружини) заскочила за виступ на стінці магазина; при цьому повинен почутися клац. Удари по магазині долонею не допускаються.
Мал.

 
 

Цікаве

Загрузка...