WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Пістолет Макарова ПМ (пошукова робота) - Реферат

Пістолет Макарова ПМ (пошукова робота) - Реферат

за лівий виступ рамки й замикає затвор з рамкою.
Робота частин і механізмів пістолета при заряджанні
Для заряджання пістолета необхідно:
" спорядити магазин набоями;
" вставити магазин у основу рукоятки;
" виключити запобіжник (повернути прапорець вниз);
" відвести затвор у крайнє заднє положення й різко відпустити його.
При спорядженні магазина набої лягають на подавач один на іншій в один ряд, стискаючи пружину подавача; у міру наповнення магазина набоями пружина подавача стискується й, натискаючи на подавач знизу, піднімає набої нагору. Верхній набій утримується загнутими краями бічних стінок корпуса магазина.
При вставлянні спорядженого магазина в основу рукоятки засувка магазина заскакує за виступ на стінці магазина й утримує магазин у основі рукоятки. Верхній набій упирається в гребінь затвора. Подавач перебуває внизу, його зуб не діє на затворну затримку.
При вимиканні запобіжника(повороті прапорця вниз) виступ запобіжника піднімається й звільняє курок. При повороті запобіжника його зачіп, виходячи з виїмки курка, звільняє виступ курка, чим забезпечується вільне відведення курка назад. Поличка уступу на осі запобіжника звільняє шептало, яке опускається під дією своєї пружини трохи вниз, і носик шептала стає попереду запобіжного зводу курка (курок стає на запобіжний звід ). При повороті запобіжника його ребро виходить з лівого виступу рамки й роз'єднує затвор з рамкою. При цьому затвор може бути відведений рукою назад.
При відведенні затвора назад відбувається наступне. Затвор, рухаючись по поздовжніх пазах рамки, повертає курок. Шептало під дією пружини заскакує своїм носиком за бойовий звод курка. Рух затвора назад обмежується гребенем спускової скоби. Зворотна пружина перебуває в найбільшому стиску.
Курок при повороті передньою частиною кільцевої виїмки зміщає спускову тягу з важелем зводу вперед і трохи нагору, завдяки чому вибирається частина вільного ходу спускового гачка. При підйомі важеля взводу нагору його виріз підходить до виступу шептала.
Подавач магазина під дією пружини подавача піднімає набої нагору так, що верхній набій стає спереду досилача затвора.
При відпусканні затвора зворотна пружина посилає затвор уперед. Рухаючись по поздовжніх пазах рамки, затвор досилачем просуває верхній набій у набійник. Набій, сковзаючи по загнутих краях бічних стінок корпуса магазина й по скосі на припливі ствола й у нижній частині набійника, входить у набійник й упирається переднім зрізом гільзи в уступ набійника; канал ствола замкнений вільним затвором. Другий набій під дією пружини подавача піднімається подавачем нагору до упору в гребінь затвора.
Коли затвор дійде до крайнього переднього положення й дошле набій у набійник, зачіп викидача заскакує в кільцеву проточку гільзи.
Курок - на бойовому зводі. Пістолет готовий до пострілу (мал. 23).
Мал. 23. Положення частин і механізмів пістолета перед пострілом:
1- затвор; 2- викидач ; 3- зворотна пружина; 4- спусковий гачок; 5- спускова тяга; 6- магазин; 7- бойова пружина; 8 - шептало із пружиною; 9- важіль зводу; 10 - курок.
Робота частин і механізмів зарядженого пістолета при включенні запобіжника
Якщо пострілу здійснювати не потрібно, то, не спускаючи курка з бойового зводу, слід включити запобіжник, повернувши його прапорець нагору до відмови так, щоб червоний кружок закрився прапорцем запобіжника.
При повороті прапорця виступ запобіжника опускається й до початку підйому шептала встає на шляху руху курка; вісь запобіжника поличкою уступу піднімає шептало, внаслідок чого шептало повертається й звільняє курок; курок під дією широкого пера бойової пружини повертається й завдає удару по виступу запобіжника; ребро запобіжника, повертаючись, заходить за лівий виступ рамки й замикає затвор з рамкою. Зачіп запобіжника, опускаючись, входить у виїмку курка й замикає його так, що звести курок неможливо.
Якщо в цьому положенні виключити запобіжник, то курок завдяки відбою автоматично стає на запобіжний звід. У цьому випадку пістолет готовий до негайного відкриття вогню самозводом. Безпека поводження з пістолетом при випадкових ударах забезпечується автоматичною постановкою курка на запобіжний звід.
Якщо спуск курка здійснюється не запобіжником, а вручну, тобто натисканням на хвіст спускового гачка вказівним пальцем правої руки із притриманням за головку курка великим пальцем цієї ж руки, то курок після звільнення спускового гачка також автоматично (завдяки відбою) стає на запобіжний звід.
Робота частин і механізмів пістолета при пострілі
Для здійснення пострілу необхідно виключити запобіжник, звести курок і нажати пальцем руки на хвіст спускового гачка.
При вимиканні запобіжника й зведенні курка робота частин і механізмів пістолета відбувається, як описано в пункті Робота частин і механізмів пістолета при заряджанні.
При натисканні пальцем на хвіст спускового гачка спускова тяга зміщається вперед, а важіль зводу, з'єднаний із заднім кінцем спускової тяги, повертається на задній цапфі спускової тяги й піднімається доти, поки не впреться своїм вирізом у виступ шептала; потім важіль взводу піднімає шептало й розчіплює його з бойовим взводом курка. Роз'єднувальний виступ важеля зводу входить у виїмку затвора.
Курок звільняється від шептала й під дією широкого пера бойової пружини різко повертається на цапфах уперед і вдаряє по ударнику. Ударник енергійно рухається вперед і бойком розбиває капсуль набою; відбувається постріл.
Тиском утворених газів, куля викидається з каналу ствола; у той же час гази давлять на стінки й дно гільзи. Гільза роздувається й щільно притискається до стінок набійника. Тиск газів на дно гільзи передається на затвор, внаслідок чого він рухається назад.
Робота частин і механізмів пістолета після пострілу
Затвор від тиску порохових газів на дно гільзи відходить назад разом з гільзою. На початку руху назад (на довжині 3 - 5 мм) затвор своїм виступом зміщає роз'єднувальний виступ важеля зводу праворуч, розчіплюючи його тим самим із шепталом (відбувається роз'єднання).
Звільнене шептало під дією пружини притискається до курка; коли курок повернеться назад до відмови, носик шептала заскакує за бойовий звід курка й утримує його до наступного пострілу.
При подальшому русі затвора назад роз'єднувальний виступ важеля зводу сковзає по пазу затвора; гільза, утримувана викидачем у чашечці затвору, ударяється об відзеркалювач і викидається назовні через вікно в стінці затвора. Подавач подає черговий набій і ставить його перед досилачем затвора.
Затвор, дійшовши до крайнього заднього положення, під дією зворотної пружини повертається в переднє положення; затвор досилачем виштовхує з

 
 

Цікаве

Загрузка...