WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Пістолет Макарова ПМ (пошукова робота) - Реферат

Пістолет Макарова ПМ (пошукова робота) - Реферат

зігнуть для забезпечення відбою курка, тобто для постановки курка на запобіжний взвод у спущеному положенні. Бойова пружина кріпиться на підставі рукоятки засувкою.
Рукоятка із гвинтом (мал. 15) прикриває бічні вікна й задню стінку основи рукоятки й служить для зручності втримання пістолета в руці. Вона має: отвір для гвинта, що кріпить рукоятку до основи рукоятки; антабку для пристібування пістолетного ремінця; пази для вільного насування рукоятки на основу рукоятки; у задній стінці - виїмку для засувки магазина. В отворі для гвинта розташована металева втулка, що призначена для стопоріння головки гвинта від довільного відгвинчування. Рукоятка виготовлена із пластмаси. Гвинт рукоятки служить для кріпленнярукоятки й засувки на підставі рукоятки. Він має головку й нарізну частину. Гвинт рукоятки служить для кріплення рукоятки й засувки на підставі рукоятки. Він має головку й нарізну частину.
Мал. 15 . Рукоятка із гвинтом:1- антабка; 2- пази; 3 - отвір; 4 - гвинт.
Затворна затримка (мал. 16) утримує затвор у заднім положенні після вичерпання всіх набоїв з магазину.
Мал. 16. Затворна затримка: 1- виступ; 2 - кнопка з насічкою; 3- отвір; 4- віддзеркалювач.
Вона має: у передній частині - виступ для втримання затвора в заднім положенні; кнопку з насічкою для звільнення затвора натисканням руки; у задній частині - отвір для з'єднання з лівою цапфою шептала; у верхній частині - віддзеркалювач для віддзеркалення назовні гільз (набоїв) через вікно в затворі. Затворна затримка передньою частиною уставляється у виріз у лівій стінці рамки.
Магазин (мал. 17) служить для приміщення восьми набоїв. Він складається з корпуса, подавача, пружини подавача й кришки.
Мал. 17. Магазин: 1- корпус магазина; 2- подавач; 3- пружина подавача; 4- кришка магазина.
Корпус магазина (мал. 18) з'єднує всі частини магазина. Верхні краї бічних стінок корпуси загнуті усередину для втримання набоїв і подавача, а також для напрямку набоїв при подачі їх у набійник затвором. Він має: у бічних стінках - вікна для зменшення ваги магазина й для визначення кількості набоїв, що перебувають у магазині; унизу - загнуті ребра для кришки магазина, виступ для засувки магазина, виріз для вільного проходу лівої стінки кришки магазина, ринва (жолоб) для проходу зуба подавача.
Мал. 18. Корпус магазина: 1- вікно; 2- загнуте ребро; 3- виступ; 4- виріз; 5- ринва (жолоб).
Магазин уставляється в основу рукоятки через нижнє вікно.
Подавач (мал. 19) служить для подачі набоїв. Він має два відігнутих кінці, які направляють рух його в корпусі магазина. На одному з відігнутих кінців подавача з лівої сторони є зуб для включення затворної затримки після вичерпання всіх набоїв з магазину.
Мал. 19. Подавач: 1- відігнуті кінці; 2- зуб.
Пружина подавача (мал. 20) служить для подачі нагору подавача з набоями при стрільбі. Нижній кінець пружини відігнутий для запирання кришки магазина.
Мал. 20. Пружина подавача.
Кришка магазина (мал. 21) має отвір для відігнутого (нижнього) кінця пружини подавача й пази, якими вона надівається на загнуті ребра корпуса магазину.
Мал. 21. Кришка магазина: 1- отвір; 2 - пази.
Будова набою
9-мм пістолетний набій (мал. 22) складається з гільзи, капсуля, порохового заряду, кулі.
Мал. 22. Загальний вигляд 9-мм пістолетного набою і його будова:
1- гільза; 2- капсуль; 3- пороховий заряд; 4- куля; 5- біметалічна (плакована) оболонка; 6- сталевий сердечник;
7 - свинцева сорочка.
Гільза служить для приміщення порохового заряду й з'єднання всіх частин набою; під час пострілу вона запобігає прориву газів з каналу ствола через набійник. У дні гільзи є: гніздо для капсуля; ковадло, на якій бойком розбивається капсуль; два затравних отвори, через які до порохового заряду проникає полум'я від ударного состава капсуля. Зовні в дна гільзи є кільцева проточка для зачепа викидача.
Заряд складається з бездимного піроксилінового пороху.
Капсуль служить для запалення порохового заряду. Він складається з латунного ковпачка із впресованим у нього ударним складом і фольговим кружком, що прикриває ударний склад. При ударі бойка ударний склад запалюється.
Куля складається з біметалічної (плакованої) оболонки, у яку впресовано сталевий сердечник. Між кулею й сталевим сердечником є свинцева сорочка.
Набої для заряджання пістолета споряджаються в магазин на 8 набоїв. Спорядження магазина здійснюється шляхом вкладання й утоплювання набоїв рукою.
Набої укупориваются в штатні набійні дерев'яні ящики по 2560 шт. у кожному. У кожному ящику містяться дві залізні західні або запаяні оцинковані коробки, у які покладені набої в картонних пачках, по 16 набої в у пачці. В одній залізній коробці міститься 80 картонних пачок. На бічних стінках дерев'яних ящиків є написи, що позначають номенклатуру набоїв, покладених у ці ящики: номер партії набоїв, місяць і рік виготовлення набоїв і пороху, завод-виробник, марку й партію пороху, кількість набоїв у ящику. Вага одного ящика з набоями близько 33 кілограмів.
Глава III. Робота частин і механізмів пістолета
Положення частин і механізмів пістолета до заряджання
Частини й механізми пістолета до заряджання перебувають у наступному положенні. Затвор під дією зворотної пружини - у крайньому передньому положенні; чашечка затвора впирається в казенний зріз ствола, у результаті чого ствол замкнений вільним затвором. Поздовжні виступи затвора входять у пази, наявні в задній частині рамки. Затвор з рамкою замкнений ребром запобіжника.
Курок під дією широкого пера бойової пружини спущений й упирається передньою площиною у виступ запобіжника так, що не може просунутися вперед.
Шептало поличкою уступу на осі запобіжника піднято нагору й утримується в такому положенні так, що між запобіжним зводом курка й носиком шептала є невеликий зазор.
Спускова тяга з важелем зводу під дією вузького пера бойової пружини відведена в крайнє заднє положення; важіль зводу втоплений у рамку і його виступ самозводу зчеплений із зубом самозводу курка так, що при натисканні на хвіст спускового гачка курок не зводиться, але має деякий вільний хід назад.
Магазин вставлений у основу рукоятки. Подавач перебуває вгорі й упирається в гребінь затвора. Зуб подавача натискає на затворну затримку.
Прапорець запобіжника перебуває в положенні "запобіжник". При цьому виступ запобіжника опущений донизу і стикається з передньою площиною курка; поличка уступу на осі запобіжника дією на зуб шептала піднімає нагору шептало й утримує його в цьому положенні; зачіп запобіжника входить у виїмку курка й, упираючись у його виступ, замикає курок у положенні "запобіжник" так, що він не може бути зведений; ребро запобіжника зайшло

 
 

Цікаве

Загрузка...