WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Пістолет Макарова ПМ (пошукова робота) - Реферат

Пістолет Макарова ПМ (пошукова робота) - Реферат

магазина в набійник; виступ для роз'єднання важеля взводу із шепталом; виїмка для приміщення роз'єднувального виступу важеля взводу при натиснутому спусковому гачку; на правій стороні гребеня затвора є виїмка, призначена для роз'єднання шептала з важелем взводу при знятті затвора із затворної затримки при натиснутому спусковому гачку; канал для приміщення ударника.
Ударник (мал. 5) служить для розбиття капсуля. Він має: у передній частині - бойок, у задній частині - зріз длязапобіжника, що втримує ударник у каналі затвора.
Мал. 5. Ударник:1- бойок; 2- зріз для запобіжника
Ударник виготовляється тригранним з метою зменшення його ваги й зменшення тертьових поверхонь.
Викидач (мал. 6) служить для втримання гільзи (набою) у чашечці затвору до зустрічі з віддзеркалювачем. Він має зачіп, що заскакує в кільцеву проточку гільзи й утримує гільзу (набій) у чашечки затвора, і п'яточку для з'єднання із затвором; у задній частині пяточки викидача зроблений уступ для приміщення головки гнітка. У задній частині викидача перебуває виїмка для зручності утеплювання гнітка виступом протирки при відокремленні викидача від затвору. Викидач уставляється в паз у затворі.
Мал. 6. Викидач:
1- зачіп; 2- п'яточка для з'єднання із затвором; 3- гніток; 4- пружина викидача.
Гніток у головній частині стовщений. У стовщену частину впирається передній кінець пружини викидача, надягнутої на задню частину гнітка (меншого діаметра). Гніток із пружиною викидача вставляється в гніздо в затворі. Під дією пружини зачіп викидача увесь час нахилений до чашечки затвора.
Запобіжник (мал. 7) служить для забезпечення безпеки поводження з пістолетом. Він має: прапорець для переведення запобіжника з положення "Вогонь" у положення "запобіжник" і назад; фіксатор для втримання запобіжника в доданому йому положенні; вісь, на якій зроблений уступ з поличкою для повороту шептала й звільнення курка від бойового взводу при переведенні запобіжника в положення "Запобіжник"; ребро для запирання затвора з рамкою при постановці запобіжника в положення "Запобіжник"; зачіп для запирання курка в положенні "Запобіжник"; виступ для сприйняття удару курка при включенні запобіжника.
Мал. 7. Запобіжник: 1- прапорець запобіжника; 2- фіксатор; 3- уступ; 4- ребро; 5- зачіп; 6- виступ
Запобіжник уставляється в гніздо затвора.
Цілик разом з мушкою служить для прицілювання. Своєю основою він уставляється в поперековий паз затвору.
Зворотна пружина (мал. 8) служить для повернення затвора в переднє положення після пострілу. Крайній виток одного з кінців пружини має менший діаметр у порівнянні з іншими витками. Цим витком пружина при зборці надівається на стовбур, щоб забезпечити її надійне втримання на стовбурі при розбиранні пістолета. Пружина, надягнута на стовбур, міститься разом з ним у каналі затвора.
Мал. 8. Зворотна пружина
Ударно-спусковий механізм (мал. 9) складається з курка, шептала із пружиною, спускової тяги з важелем зводу, спускового гачка, бойової пружини й засувки бойової пружини.
Мал. 9 . Частини ударно-спускового механізму: 1- курок; 2- шепотіло із пружиною; 3- спускова тяга з важелем взводу; 4- бойова пружина; 5- спусковий гачок; 6- засувка бойової пружини.
Курок (мал. 10) служить для нанесення удару по ударнику. Він має: зверху - головку з насічкою для зведення курка рукою; на передній площині - виріз для забезпечення вільного ходу курка при спуску його з бойового взводу; виїмка для зачепа запобіжника; у основи курка - два уступи: верхній - запобіжний звід, нижній - бойовий взвод; з боків - цапфи, на яких обертається курок у цапфових гніздах рамки, і дугоподібні виточки для зменшення ваги; праворуч - зуб самозводу для зведення курка важелем взводу; ліворуч - виступ для запирання курка запобіжником; знизу - поглиблення для широкого пера бойової пружини; праворуч у нижній частині основи курка - кільцева виїмка для поміщення п'яточки важеля зводу.
Мал. 10 . Курок: а- ліва сторона; б- права сторона; 1- головка з насічкою; 2- виріз; 3- виїмка; 4- запобіжний звід; 5- бойовий звід; 6- цапфи; 7- зуб самозводу; 8- виступ; 9- поглиблення; 10- кільцева виїмка.
Цапфи курка мають лиски для вільного відділення курка від рамки.
Шептало (мал. 11) служить для втримання курка на бойовому й запобіжному зводі. Воно має: носик для зчеплення з уступами курка; цапфи, на яких обертається шептало в цапфових гніздах рамки; ліворуч - зуб для підйому шептала поличкою уступу запобіжника при перекладі запобіжника в положення "Запобіжник"; праворуч - виступ, на який діє важіль зводу при спуску курка.
Мал. 11 . Шептало: 1- цапфи шептала; 2-зуб; 3- виступ; 4- носик шептала; 5-пружина шептала; 6-стійка шептала.
На лівій цапфі шептала надіта пружина. З'єднання пружини шептала із шепталом зроблено рознімним; кінець пружини входить у спеціальний отвір у стійці шептала. Вільний кінець пружини зігнуть у вигляді гачка для з'єднання із затворною затримкою. Пружина притискає носик шептала до курка. Цапфи шептала мають лиски для вільного відділення шептала від рамки.
Спускова тяга з важелем зводу (мал. 12.) служить для спуска курка з бойового взводу й взведення курка при натиску на хвіст спускового гачка.
Мал. 12. Спускова тяга з важелем зводу: 1- спускова тяга; 2- важіль зводу; 3- цапфи спускової тяги; 4- роз'єднувальний виступ важеля взводу; 5- виріз; 6- виступ самозводу; 7- п'яточка важеля взводу.
Спускова тяга має на кінцях цапфи. Передньою цапфою вона з'єднується зі спусковим гачком, а задньої - з важелем взводу.
Важіль зводу має: роз'єднувальний виступ, за допомогою якого він розчіплюється із шепталом при русі затвора назад; виріз для виступу шептала; виступ самозводу, що зводить курок при натиску на хвіст спускового гачка; п'яточку, на яку опирається вузьке перо бойової пружини. П'явочка важеля взводу міститься в кільцевій виїмці курка.
Спусковий гачок (мал. 13) служить для спуска курка з бойового взводу й взведення курка при стрілянині само взводом. Він має: цапфи, які містяться в цапфові гнізда рамки; отвір для з'єднання зі спусковою тягою й хвіст. Спусковий гачок своєю головкою уставляється у вікно стійки рамки.
Мал. 13. Спусковий гачок: 1- цапфа; 2 - отвір; 3 - хвіст.
Бойова пружина (мал. 14) служить для приведення в дію курка, важеля зводу й спускової тяги. Вона має: широке перо для дії на курок; вузьке перо для дії на важіль взводу й спускову тягу; у середній частині - отвір для надягання пружини на приплив з різьбовим отвором основи рукоятки.
Мал. 14. Бойова пружина: 1- широке перо; 2- вузьке перо; 3- відбійний кінець: 4 - отвір; 5- засувка.
Нижній кінець бойової пружини є засувкою магазина. Кінець широкого пера бойової пружини

 
 

Цікаве

Загрузка...