WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Пістолет Макарова ПМ (пошукова робота) - Реферат

Пістолет Макарова ПМ (пошукова робота) - Реферат

запобіжником: 3.-зворотна пружина: 4.-частини ударно-спускового механізму; 5.-рукоятка із гвинтом; 6.-затворна затримка; 7.-магазин.
До кожного пістолета надається приладдя: запасний магазин, протирання, кобура, пістолетний ремінець.
Для здійснення пострілу необхідно натиснути вказівним пальцем на спусковий гачок. Курок при цьому завдає удару по ударнику, який розбиває капсуль набою. У результаті цього запалюється пороховий заряд й утвориться велика кількість порохових газів. Куля під тиском порохових газів викидається з каналу ствола. Затвор під тиском газів, що передаються через дно гільзи, відходить назад, утримуючи викидачем гільзу й стискаючи зворотну пружину. Гільза при зустрічі з віддзеркалювачем викидається назовні через вікно затвора.
Затвор при відході в крайнє заднє положення повертає курок на цапфах назад і ставить його на бойовий звід. Відійшовши назад до відмови, затвор під дією зворотної пружини повертається вперед. При русі вперед затвор досилачем просуває з магазина черговий набій і досилає його в набійник. Канал ствола замкнений вільним затвором; пістолет знову готовий до пострілу.
Для здійснення наступного пострілу потрібно відпустити спусковий гачок, а потім знову натиснути на нього. Так стрільба буде вестися до повного вичерпання набоїв у магазині. Після відстрілу всіх набоїв з магазина затвор стає на затворну затримку й залишається в задньому положенні.
Призначення й будова частин і механізмів пістолета
Рамка зі стволом і спусковою скобою (мал. 3).
Мал.3. Рамка зі стволом і спусковою скобою: а- ліва сторона; б- права сторона; 1- основа рукоятки; 2- ствол; 3- стійка для кріплення ствола; 4- вікно для розміщення спускового гачка й гребеня спускової скоби; 5- цапфові гнізда для цапф спускового гачка; 6- кривий паз для розміщення й руху передньої цапфи спускової тяги; 7- цапфові гнізда для цапф курка й шептала; 8- пази для напрямку руху затвора; 9- вікно для пір'я бойової пружини; 10- виріз для затворної затримки; 11- приплив з різьбовим отвором для кріплення рукоятки за допомогою гвинта й бойової пружини за допомогою засувки; 12- виріз для засувки магазина; 13- приплив із гніздом для кріплення спускової скоби; 14- бічні вікна; 15- спускова скоба; 16- гребінь для обмеження руху затвора назад; 17- вікно для виходу верхньої частини магазина.
Ствол служить для напрямку польоту кулі. Усередині ствол має канал із чотирма нарізами, що в'ються зліва нагору праворуч. Нарізи служать для надання кулі обертового руху. Проміжки між нарізами називаються полями. Відстанню між двома протилежними полями (по діаметру) визначається калібр каналу ствола; він дорівнює 9 мм. З казенної частини канал ствола гладкий і має більший діаметр; він служить для розміщення набою й називається набійником. Набійник має уступ. На казенній частині ствола є приплив для кріплення ствола в стійці рамки й отвір для штифта ствола. На припливі й у нижній частині набійника є скіс для напрямку набою з магазину в набійник. Зовнішня поверхня ствола гладка. На ствол надівається зворотна пружина. Ствол з'єднується з рамкою пресовою посадкою й закріплюється штифтом.
Рамка служить для з'єднання всіх частин пістолета. Рамка з основою рукоятки становить одне ціле. У передній частині рамка має: зверху стійку для кріплення ствола, знизу вікно для розміщення спускового гачка й гребеня спускової скоби. На бічних стінках цього вікна цапфові гнізда для цапф спускового гачка. Стійка рамки має: у верхній частині отвір, у якому закріплюється ствол; знизу вікно для розміщення головки спускового гачка; праворуч кривий паз для розміщення й руху передньої цапфи спускової тяги.
У задній частині рамка має: зверху виступи із цапфовими гніздами для цапф курка й шептала й з пазами для напрямку руху затвора (цапфові гнізда для цапф курка й праве цапфове гніздо для цапфи шептала мають проріз); знизу вікно для пера бойової пружини.
У середній частині рамка має вікно для виходу верхньої частини магазина й виріз на лівій стінці для затворної затримки.
Примітка. У деяких пістолетах для полегшення ваги в рамці просвердлені отвори.
Основа рукоятки служить для кріплення рукоятки, бойової пружини й для приміщення магазина. Воно має бічні вікна (праве й ліве) для зменшення ваги пістолета; нижнє вікно для вставляння магазина; на задній стінці - приплив з різьбовим отвором для кріплення бойової пружини за допомогою засувки й рукоятки за допомогою гвинта; унизу виріз для засувки магазина; у передній стінці приплив із гніздом для кріплення спускової скоби до рамки за допомогою осі.
Спускова скоба служить для запобігання випадкового натиску на хвіст спускового гачка. Вона має на передньому кінці гребінь (приплив) для обмеження ходу затвора при русі назад. Спускова скоба втримується в рамці у верхнім положенні пружиною й гнітком, розташованими в гнізді на передній стінці основи рукоятки.
Затвор (мал. 4) служить для подачі набою з магазина в набійник, запирання каналу ствола при пострілі, утримання гільзи (добування набою) і постановки курка на бойовий звід.
Мал. 4. Затвор: а- ліва сторона; б- вид знизу; 1- мушка; 2- цілик; 3- вікно для викидання гільзи (набою); 4- гніздо для запобіжника; 5- насічка; 6- канал для приміщення ствола з зворотною пружиною; 7- поздовжні виступи для напрямку руху затвора по рамці; 8- зуб для постановки затвора на затворну затримку; 9- паз для віддзеркалювача; 10- паз для роз'єднувального виступу важеля зводу; 11- виїмка для роз'єднання шептала з важелем зводу; 12- досилач; 13- виступ для роз'єднання важеля зводу із шепталом; 14- виїмка для приміщення роз'єднувального виступу важеля зводу; 15- паз для курка; 16- гребінь.
Зовні затвор має: мушку для прицілювання; поперековий паз для цілика; насічку між мушкою й цілком для виключення відсвічування поверхні затвора при прицілюванні; на правій стороні - вікно для викидання гільзи (набою); паз для викидача; гніздо для гнітка із пружиною викидача; з лівої сторони - гніздо для запобіжника й дві виїмки для фіксатора запобіжника: верхню - для положення прапорця "запобіжник" і нижню - для положення прапорця "вогонь"; поруч із верхньою виїмкою - червоний кружок, що відкривається при постановці прапорця в положення "вогонь" і закривається прапорцем при включенні запобіжника; по обидва боки - насічку для зручності відведення затвора рукою; на задньому кінці затвора - паз для проходу курка.
Усередині затвор має: канал для приміщення ствола зі зворотною пружиною; поздовжні виступи для напрямку руху затвора по рамці; зуб для постановки затвора на затворну затримку; гребінь; паз для віддзеркалювача; паз для роз'єднувального виступу важеля зводу; чашечку для приміщення дна гільзи; досилач для досилання набою з

 
 

Цікаве

Загрузка...