WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Пістолет Макарова ПМ (пошукова робота) - Реферат

Пістолет Макарова ПМ (пошукова робота) - Реферат


Пошукова робота:
Пістолет Макарова ПМ
Інструкція по експлуатації
Глава I. Загальні відомості
Глава II. Загальна будова і робота частин пістолета
Глава III. Робота частин і механізмів пістолета
Глава IV. Розбирання і складання пістолета
Глава V. Чищення й змащення пістолета
Глава VI. Огляд, підготовка до стрільби пістолета і набоїв, догляд за ними та їх збереження
Глава VII. Перевірка бою пістолета й приведення його до нормального бою
Глава VIII. Затримки при стрільбі з пістолета й способи їхнього усунення
Досвід другої світової війни засвідчив практично повну непридатність пістолета ТТ у бойовому застосуванні. Незважаючи на великий калібр кулі та велику дальність стрільби, технічна та експлуатаційна надійність пістолета у польових умовах була вельми низькою. Крім того ТТ мав масу технічних недоліків (випадіння магазину, ламкість корпусу, тощо), які ще більш ускладнювали його експлуатацію. Тож ТТ не користувався популярністю серед вояків і старшин фронтових частин Червоної армії. При всякій нагоді вояки намагалися здобути та використовувати трофейні німецькі пістолети, а надто знаменитий "Парабеллум".
Тож у 1945 році у СРСР було оголошено новий конкурс на розробку нового пістолета для оперативно-бойового застосування, покликаного замінити ТТ. Розробки велися під два види набоїв: 7,62х ) застосований на ТТ і новий набій 9x18. У конкурсі прийняли участь як відомі радянські конструктори зброї - Ф.В. Токарєв, П.В. Воєводін, С.А. Коровін, И.И. Раков, С.Г. Сімонов, так і молоді та маловідомі - Є.В. Сєврюгін, А.А. Клімов, А.І. Лобанов та Н.Ф. Макаров.
Технічні вимоги до пістолета були досить жорсткими. Пістолет мав бути компактним, зручним для застосування у ближньому бою, надійним у польових умовах та технологічним у масовому виробництві.
Після серії жорстких випробувань на надійність кращим було визнано зразок Макарова, розроблений під набій 9x18. Випуск пістолета розпочався у 1949 році. У 1951 році пістолет був прийнятий на озброєння під назвою "Пістолет Макарова ПМ".
Пістолет Макарова ПМ та магазин на 8 набоїв до нього.
ПМ, як зброя мирного не зазнавав практично жодних конструктивних змін впродовж десятиліть. У 1992 році російськими конструкторами була здійснена спроба вдосконалити пістолет. Для стрільби почали застосовувати новий більш потужний набій 9x18 ПММ. У пістолета збільшилися розміри рукоятки, яка стала більш зручною для рук стрільця. Ємність магазину збільшилася до 12 набоїв. У пістолеті змінено конструкцію набійника - на поверхні виконано три гвинтові канавки, які забезпечують гальмування відкату затвору та згладжування різниці у динаміці автоматики при стрільбі звичайними та новими високоімпульсними набоями 9х18 ПММ. Російська Федерація впродовж 90-х років ХХ століття здійснювала активні спроби просування ПММ на міжнародний ринок озброєнь.
ПМ має всі переваги компактного пістолета. Компактність дозволяє приховано носити пістолет як у бойовому спорядженні, так і у цивільній одежі. Крім того пістолет зручно використовувати у обмеженому просторі. Ще однією беззаперечною перевагою ПМ є його технічна простота та експлуатаційна надійність. Пістолет простий у розбиранні та складанні, його частини та механізми продовжують працювати навіть при сильному забрудненні та у несприятливому зовнішньому середовищі.
Разом з тим відносно через малопотужний набій та короткий ствол купчастість стрільби є не дуже високою. Проте якщо врахувати що пістолет початково розроблявся як зброя ближнього бою, цей недолік можна вважати терпимим. Зупиняюча дія кулі є відносно високою, хоча на даний момент вважається недостатньою.
На теперішній час, через невисокі технічні характеристики українських пістолетів серії "Форт", ПМ залишається на озброєнні старшинського складу Збройних Сил України, та особового складу Міністерства Внутрішніх Справ України. У найближчому часі заміна ПМ на іншу марку пістолета є нереальною Тож Макаров і надалі залишатиметься на озброєнні силових відомств України.
Глава I. Загальні відомості
Призначення й бойові властивості пістолета.
9-мм пістолет Макарова (мал. 1) є особистою зброєю нападу й захисту, призначеною для ураження противника на коротких відстанях.
Мал. 1. Загальний вид 9-мм пістолета Макарова.
Вогонь із пістолета найбільш ефективний на відстанях до 50 м. Убійна сила кулі зберігається до 350 м. Вогонь із пістолета ведеться одиночними пострілами. Бойова скорострільність пістолета 30 пострілів у хвилину. Вага пістолета зі спорядженим магазином 810 гр. Для стрільби з пістолета застосовуються 9-мм /9х18/ пістолетні патрони. Початкова швидкість польоту кулі 315 м/сек. Подача набоїв в у патронник при стрільбі виробляється з магазина ємністю на 8 патронів.
Глава II. Загальна будова і робота частин пістолета
Пістолет простий за конструкцією, надійний в експлуатації, малий по своїх розмірах, зручний для носіння й завжди готовий до дії. Пістолет являє собою самозарядну зброю, тому що його перезарядження під час стрільби відбувається автоматично. Робота автоматики пістолета заснована на принципі використання віддачі вільного затвора. Затвор зі стволом зчеплення не має. Надійність запирання каналу ствола при пострілі досягається великою масою затвора й силою зворотної пружини. Завдяки наявності в пістолеті самовзводного ударно-спускового механізму куркового типу можна швидко відкривати вогонь безпосереднім натисканням на хвіст спускового гачка без попереднього зведення курка.
Безпека поводження з пістолетом забезпечується надійно діючими запобіжниками. Пістолет має запобіжник, розташований на лівій стороні затвора. Крім того, курок автоматично стає на запобіжний взвод під дією бойової пружини після спуска курка (відбій курка) і при відпущеному спусковому гачку. Курок під дією вигнутого (відбійного) кінця широкого пера бойової пружини повернутий під деяким кутом від затвора (це є відбій курка) так, що носик шептала знаходиться попереду запобіжного взводу курка.
Після того як спусковий гачок буде відпущений, спускова тяга під дією вузького пера бойової пружини просунеться в заднє крайнє положення. Важіль взводу й шептало опустяться вниз, шептало під дією своєї пружини пригорнеться до курка й автоматично курок встане на запобіжний взвод.
Пістолет складається з наступних основних частин і механізмів (мал. 2):
" рамки зі стволом і спусковою скобою;
" затвора з ударником, викидачем і запобіжником;
" зворотної пружини;
" ударно-спускового механізму;
" рукоятки із гвинтом;
" затворної затримки;
" магазина.
Мал. 2. Основні частини й механізми пістолета: 1.-рамка зі стволом і спусковою скобою; 2.-затвор з ударником, викидачем і

 
 

Цікаве