WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → В'єтконг (коротка історія збройних формувань Фронту національного Визволення Південного В'єтнаму 1961-1975 р.р.) (пошукова робота) - Реферат

В'єтконг (коротка історія збройних формувань Фронту національного Визволення Південного В'єтнаму 1961-1975 р.р.) (пошукова робота) - Реферат

створено Національний Фронт Визволення Південного В'єтнаму (далі по тексту - ФНВ).Основною програмною установкою фронту стало повалення режиму Дьєма всіма можливими засобами. Лідером партії став адвокат Нгуен Ху Тхо, а виконавчим органом - Центральний комітет в складі 50 осіб. У політичній структурі ФНВ видну роль зайняли представник комуністів, такі як Ну Тан Фат - головний ідеолог ФНВ і прибічник силового вирішення конфлікту.
З самого початку створення незважаючи на те що ФНВ не була комуністичною організацією, комуністи займали досить сильні позиції. ФВ розпочав налагоджувати зв'язки з представниками ДРВ, які запропонували свою підтримку. За таку підтримку слід було розплачуватися відповідним посиленням впливу комуністів у ФНВ.
У відповідь на постійні репресії і відповідної неможливості вести легальну політичну боротьбу 1961 році Фронт почав об'єднувати розрізненні парамілітарні формування у єдину армію. 1961 рік став днем народження В'єтконгу (скорочення від "В'єтнам Конг Сат" - "в'єтнамський комуніст" - таке прізвисько отримали партизани. Далі по тексту ВК). Основу нової партизанської армії стали колишні вояки В'єтміня, які мали досвід боротьби з японської армією та французькими колоніальними військами. За різними оцінками їх було близько 10 000 чоловік. ДРВ завдяки всесторонній підтрмці Китаю та СРСР розпочала нарощувати військову допомгу зброєю, боєприпасами та кваліфікованими інструкторами. Очолив новітню армію старший генерал збройних сил ДРВ Нгуен Ши Тань (у іншій транскрипціїї Нгуен Чі Тань).
Свою бойову діяльність В'єтконг розпочав з нападів на окремі невеликі гарнізони Армії республіки В'єтнам (АРВ) та індивідуального терору проти очільників уряду Дьєма. Поступово нечисельні загони з погано навчених бійців завдяки налагодженню поставок зброї з ДРВ та притокові нових добровольців почали розростатися у крупні ударні загони, здатні вести як і партизанську війну так і воювати проти крупних частин військ АРВ за всіма канонами загальновійськового бою. Впродовж 1961 року ВК розпочали регулярні атаки на урядові війська та адміністративні центри по всій країни. В результаті постійних ударів уряд повністю утратив контроль над більшістю території країни. Партизани перерізали комунікації між окремими провінціями та повітами країни, а потім знищували оточені там війсьька та урядову адміністрацію. тоді вперше почали формуватися цілі партизанські анклави, у яких функціонувала адміністрація ФНВ.
У вересні 1961 в'єтконгівці зібравшись у крупний загін чисельністю в полк атакували й захопили місто Фуок-Бінь, крупний адміністративний центр провінції, розташований у 65 кілометрах від столиці Сайгон. Впродовж в'єтнамської війни в'єтконгівці не раз будуть доводити свою спроможність проводити крупні бойові операції.
Тм часом керівництво ФНВ продовжувало консолідувати навколо себе всіх супротивників диктатури та почали вдосконалювати свою політичну програму. У лютому - березні 1962 року відбувся перший конгрес ФНВ. На конгресі було затверджено Маніфест та Програму ФНВ. Основою політичної програми фронту стали: повалення репресивного режиму диктатора Нго Дінь Д'єма, встановлення у Республіці В'єтнам демократичної влади на засадах участі у політичному житті всіх без виключення політичних об'єднань країни, дотримання принципу нейтралітету в зовнішній політиці, проведення переговорного процесу з Демократичною Республікою В'єтнам з приводу наступного об'єднання РВ та ДРВ у єдину державу.
Не останню роль у зростанні політичної та військової могутності ФНВ відіграли політичні та військові прорахунки і невдачі режиму президента Нго Дінь Д'єма. Переконавшись у неспроможності проконтролювати всю територію уряд почав здійснювати програму "Стратегічних селищ". Програма передбачала створення 11 000 окремих укріплених населених пунктів по всій території країни, у які під охороною війська звозилися жителі навколишніх сіл. Першим таким об'єктом стало селище Бенкат. Таким чином уряд намагався ізолювати й поставити під контроль селянство, яке всебічно підтримувало партизан продовольством, інформацією та рекрутами. Абсурдність цієї програми стала очевидною з самого початку її втілення. По всій країні розпочалася евакуація навколишніх сіл. Селян тисячами примусово під наглядом війська переселяли з рідної батьківщини, власної землі та від могил предків у незнайому місцевість. Умови перебування у стратегічних селищах були просто жахливими, тому що більшість коштів на їх благоустрій розкрадалися корумпованими чиновниками. Фактично стратегічні селища перетворилися на своєрідні концентраційні табори.
Ця абсурдна програма зазнала фіаско. Урядові РВ не вдалося залучити на свій бік селянство, а навіть навпаки, лави ФНВ зростали багатократно.
Не виправляло ситуацію розростання й формування Армії Республіки В'єтнам. Навчена американськими військовими радниками АРВ була підготовлена та оснащена відповідно до вимог ведення традиційної війни масових армій з застосуванням техніки та важкого озброєння. Але армія виявилася абсолютно не готовою до ведення контрпартизанської війни проти рухливих загонів В'єтконгу. Свою роль у пониженні боєздатності була низька якість більшості корумпованих офіцерських кадрів та дезертирство з лав армії.
Тим часом союзник Республіки В'єтнам - США, оцінивши загрозливий стан свого союзника вони багатократно збільшили матеріальні поставки та допомогу військовими радниками. Усвідомивши що вести війну за всіма канонами військової науки годі сподіватися, американці розпочали інтенсивну підготовку військових підрозділів АРВ до ведення контрпартизанської боротьби. Найбільш серйозною загрозою стали американські спецпризначенці "Зелені берети", підготовлені до ведення контрпартизанської війни на основі досвіду британських військ у колоніальних війнах у Африці та на островах Тихого океану. Завдяки "Зеленим беретам" розпочалося утворення В'єтнамських військ спецпризначення та Парамілітарних Груп Цивільної самооборони (див. Розділ II), нацылених на ведення контрпартизанської боротьби.
Зусилля американських радників та Зелених Беретів не пройшли надаремне. Армія Республіки В'єтнам була доведена до прийнятного, хоча й не найкращого рівня, боєздатності. На ситуацію суттєво вплинула поява гелікоптерів, які дозволяли швидко здійснювати перекидання військ з одної території на іншу. В січні 1962 року сталася операція Chopper. Довідавшись про точне розташування укріпленої бази В'єтконгівців навколо неї було висаджено гелікоптерний десант. Партизанський загін був оточений та повністю знищений скоординованими ударами. Завдяки новій техніці АРВ зуміла впродовж 1962 року завдати ряд болючих ударів партизанам В'єтконгу.
Але партизани почали поступово пристосовуватися до тактики супротивника. Завдяки допомозі ДРВ та здобуття власного бойового досвіду різко зросла бойова майстерність багатьох підрозділів

 
 

Цікаве

Загрузка...