WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → В'єтконг (коротка історія збройних формувань Фронту національного Визволення Південного В'єтнаму 1961-1975 р.р.) (пошукова робота) - Реферат

В'єтконг (коротка історія збройних формувань Фронту національного Визволення Південного В'єтнаму 1961-1975 р.р.) (пошукова робота) - Реферат

відношення до ВК (згодом навколо програми розгорівся великий скандал, після того як у пресу потрапили маеріали про методу діяльності спецзагонів). Агентурній мережі ВК, яка вціліла після Новорічного наступу зазнала нового сильного удару, що не могло не мати впливу на бойову активність залишків ВК.
Глава VI. Епілог
Вцілілі підрозділи Головних, Регіональних та Місцевих сил також приймали участь у завершальних боях взаємодіючи з наступаючими дивізіями НАВ.
5-та, 7-ма та 9 дивізії ВК знову прийняли участь у широкомасштабній наступальній операції - Пасхальному наступі у 1972 році. Цим дивізіям були придані місцеві вцілілі загони ВК. Але тепер дивізії ВК уже не були партизанськими, а воювали у складі НАВ як регулярна армія, при підтримці танків та важкої артилерії. Відповідно й билися вони як регулярна армія з застосуванням тактики загальновійськового бою. На той час від партизанської армії мало що лишилося.
Рано вранці 2 квітня 1972 року 5 та 9 дивізії завдали ударів по основним містам провінції Бінь Лонг - Лок Нінь та Ан Лок (в цих теренах вони оперували й раніше). 7 ж дивізія блокувала шосе №13. 6 квітня Лок Нінь було взято, а навколишні гарнізони АРВ розбито й розсіяно. Тепер основною мішенню став Ан Лок, де зосередилися залишки військ АРВ та був ключовим пунктом у даному районі. 12 квітня ВК та НАВ розпочали штурм і зуміли захопити північну частину міста. Три дні поспіль вони намагалися заволодіти містом, але всі атаки закінчилися невдачею. Другий штурм тривав з 19 по 23 квітня, але й він закінчився невдачею через завзятий спротив частин АРВ та інтенсивній підтримці американської авіації.
В травні місяці командування НАВ вирішило за будь яку ціну заволодіти Ан Локом. Нажаль з самого початку план було приречено на провал. Через старшину дезертира АРВ вдалося довідатися приблизну дату наступу. Рано вранці 11 травня після потужної артилерійської підготовки НАВ і ВК пішли в атаку. Користуючись темрявою військам вдалося просунутися вперед проте зранку над полем бою з'явилися штурмовики та стратегічні бомбардувальники ВПС США. Впродовж всього дня авіація завдавала по північнов'єтнамським військам безперервних бомбових ударів, внаслідок чого вони зазнали страшних втрат. Цілі батальйони та полки щезали у одну мить від бомбових ударів. НАВ спробувала атакувати ще 12 та 14 травня, але й вони були легко відбиті оборонцями. Ан Локвистояв.
Незважаючи на таку невдачу, Республіка В'єтнам вже не могла вистояти. 27 січня 1973 року у Парижі між США та ДРВ було підписано мирний договір, згідно якого армія США мала вивести свої війська з РВ.
У травні 1973 року останні бойові підрозділи армії США покинули В'єтнам. Згортання американської військової та економічної допомоги, посилення негативних явищ та тенденцій у АРВ, неспроможність режиму Нгуен Ван Тхіеу врахувати свої помилки та досягнути соціального компромісу, загальна втома населення від війни, та ще ціла низка об'єктивних та суб'єктивних явищ призвели до повного краху. 9 квітня 1975 року розпочалася операція "Хо Ши Мін" - операція по захопленню Сайгону 21 квітня президент Тхіеу подав у відставку й втік у Тайвань, кинувши напризволяще В'єтнам. 30 квітня 1975 року Республіка В'єтнам перестала існувати. В'єтнам став повністю червоним.
***
В ході Другої в'єтнамської війни (1960-1975) В'єтконг продемонстрував тактичну майстерність, неімовірне завзяття та силу духу у боротьбі проти сильного агресора. Аналіз бойових операцій та загальний плин війни дозволяють виділити сильні сторони партизан ВК. Сильними сторонами партизанських формувань були:
" досконале володіння тактикою партизанської війни та загальновійськового бою, вміння проводити крупні бойові операції при явній матеріально-технічній перевазі супротивника, висока індивідуальна та групова бойова майстерність;
" неімовірна витривалість в складних кліматичних та побутових умовах при технічній перевазі супротивника;
" високий бойовий дух, стійкість та завзяття навіть у безнадійному положенні;
" централізоване керівництво всіма наявними підрозділами ВК.
Найбільшою слабкістю ВК полягало у керівництві ДРВ, яке застосувало партизанські формування у відкритому бою проти американських військ. Цим самим вони прирекли партизан на знищення від ударів авіації та артилерії.
***
І все таки, чи міг ФНВ сам завоювати владу у Південному В'єтнамі й вести країну поза комуністичними впливами? Чому ФНВ попри свою початкову некомуністичну направленість не зміг взяти ситуацію під свій контроль і не спробував вести свою власну гру, не ведучись на повідку у комуністичного керівництва ДРВ? На це є декілька причин. Комуністи з самого початку спротиву були більш організованою силою, яка чітко бачила перед собою кінцеву мету. У ФНВ раз у раз починалися серйозні суперечності між представниками окремих груп. Вплив комуністів у керівництві фронту йшов по висхідній як тільки комуністична ДРВ розпочала здійснювати широкомасштабну поставку зброї, боєприпасів та спорядження. Без неї боротьба партизан у багатьох випадках не змогли б вести боротьбу на рівних з супротивником.
З плином часу комуністи та їхні емісари з ДРВ повністю перебрали на себе контроль над військовими формуваннями фронту, що в свою чергу поставило їх під жорсткий контроль з боку ПТВ та командування НАВ. Правда великий відсоток некомуністів у ФНВ все ще залишався, які мали також досить серйозний вплив. Існують підстави вважати що Новорічний наступ, у якому були знищені найкращі підрозділи ВК, був частково здійснений й тому що ПТВ раз і назавжди вирішило позбавити ФНВ будь якого впливу, згубивши його збройну опору у наступальній операції. Як там не було, після Новорічного наступу Фронт перестає бути реальною силою і повністю переходить під контроль ДРВ.
З закінченням Другої в'єтнамської війни мир та злагода у Південно Східній Азії не настали. Після перемоги комуністична ДРВ швидко перебрала контроль над всіма аспектами життя у В'єтнамі. ФНВ повністю припиняє своє існування. Тут же розпочинається побудова держави й суспільства за комуністичним зразком у жорсткому сталінсько-маоістському виконанні. Комуністичний рай не приніс полегшення народу. Ліквідація приватної власності та будь яких ринкових відносин призвели до глибокої економічної кризи (комуністичний режим у В'єтнамі врятувався пішовши шляхом впровадження ринкових реформ). Ще більшим тягарем впало на ДРВ ведення війни у Камбоджі та конфлікт з Китаєм. Кілька років потому, починаючи з 1978 року близько 500 000 в'єтнамців покинули Батьківщину в пошуках кращої долі. Серед тих тисяч втікачів були й ті хто мріючи про незалежну демократичну державу, своєю завзятою боротьбою здобули перемогу для комуністичної ДРВ. Це були партизани В'єтконгу.

 
 

Цікаве

Загрузка...