WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → В'єтконг (коротка історія збройних формувань Фронту національного Визволення Південного В'єтнаму 1961-1975 р.р.) (пошукова робота) - Реферат

В'єтконг (коротка історія збройних формувань Фронту національного Визволення Південного В'єтнаму 1961-1975 р.р.) (пошукова робота) - Реферат

до Сайгону. Як тільки армії США та АРВ спромоглися відбити всі атаки на свої бази, всі наявні підрозділи були направлені у столицю. Тепер батальйони ВК самі мусили відступати під ударами супротивника. Сильно ослаблені підрозділи партизан почали відступати до іподрому Фу То. Іподром використовувався як місце зосередження партизанських загонів, а також як ставка командування, та в'язниця. 31 січня о другій половині дня американцям, при підтримці штурмових гелікоптерів та незважаючи на завзятий опір в'єтконгівців вдалося прорватися до іподрому й захопити його. Наступного дня партизани здійснили відчайдушну спробу відбити іподром Фу То, але акція зазнала невдачі, й ВК змушені були відступити у район Чолон. 5 лютого АРВ розпочали планомірно зачищати район. На партизан впала вся вогнева міць американського важкого озброєння, через що підрозділи ВК знищувалися до останнього вояка. Але вони продовжували завзято оборонятися. Деякі міські квартали по декілька разів переходили з рук у руки. Водночас намагаючись зменшити втрати від артилерії та авіації супротивника партизанські підрозділи почали розсіюватися і невеликими групами заходити в тил наступаючим й атакувати їх. Про інтенсивність боїв та стійкість партизан ВК свідчить той факт що АРВ спромоглася повністю очистити Сайгон лише 7 березня 1968 року.
Битва за Хюе
Другою не менш важливою ціллю Новорічного наступу стало місто Хюе - столиця провінції Тхуа Тхієн, з населенням в 100 000 людей був третім по величині містом у республіці В'єтнам і в давніші часи було столицею в'єтнамських імператорів. Окрім адміністративного та культурного значення місто Хюе було важливою ланкою шляхів сполучення у 1-й тактичній зоні. Місто знаходилося у 100 кілометрах від демілітаризованої зони. Через місто протікала річка Сонг Нонг ("Пахуча річка"), яка розділяла місто на дві частини. На лівому березі, розташовувалася Старе місто та Цитадель - резиденція в'єтнамських імператорів, оточена високим муром.В межах муру знаходилася велика кількість будинків, релігійних споруд, садів, пагод та інших споруд. Мур охоплював площу у три квадратні милі. У північній частині міста було розташованоштаб першої піхотної дивізії АРВ. На правому березі розташовувалася Нове місто. В його межах розташовувалася штаб-квартира Комітету наданнявоєнної допомоги В'єтнаму КНВДВ (Military Assistance Command Vietnam - MACV), основні адміністративні будівлі, шпиталь. Обидві частини міста з'єднувалися двома мостами - Нгуен Хоанг та Труонг Тьєн. На 30 червня 1968 року у місті розташовувалися незначні сили: елітна розвідувальна рота "Хак Бао" ("Чорні пантери"). Американці були представлені лише персоналом штабу КНВДВ. Більша частина 1-ї піхотної дивізії АРВ розташовувалися на півночі поза межами міста.
Основне навантаження під час штурму покладалося на 6 полк 325 дивізії НАВ та 4-й окремий полк. Сили ВК були представлені 12-м та 402-м батальйонами Місцевих Сил (за іншими даними у штурмі Хюе приймали участь шість батальйонів Головних Сил ВК), а також підрозділи 10-го саперного батальйону ВК. Загальна чисельність військ НАВ та ВК оцінювалася у 8 000 вояків.
О 3.40 в ніч з 30 на 31 січня 1968 року підрозділи НАВ та ВК після масованого ракетного та мінометного вогню увірвалися в місто. Перед самим початком наступу групи партизан переодягнуті у цивільну одежу проникли у місто й озброївшись прихованою зброєю атакували разом з головними силами наступаючих. 6-й полк 325 дивізії НАВ в складі 800-го та 802-го батальйону при підтримці партизан ВК увірвалися у місто з південного заходу. В той самий час 4-й полк НАВ та 804 батальйон 6-го полку атакував правобережну частину міста. Спочатку через раптовість та перевагу у вогневій міці НАВ та ВК вдалося без суттєвих втрат захопити практично все місто. Були захоплені практично вся Цитадель та палац імператорів. Через декілька годин прапор ВК піднявся на головній вежі Цитаделі. Але при спробі захопити штаб 1-ї піхотної дивізії АРВ НАВ наштовхнулася на сильний опір персоналу 1-ї піхотної дивізії АРВ та "Чорних пантер". Так само спромоглася вистояти й штаб-квартира КНВДВ. Незважаючи на обстріли та багатократні атаки ці об'єкти вистояли.
Очікуючи підходу підкріплень до залишків обложених військ частини НАВ та ВК заздалегідь подбали про блокування основних підходів до міста. Шосе №1 на північному заході від міста було блоковано 806-м батальйоном 325 полку НАВ. Тож коли по цій дорозі на поміч обложеним почали стягуватися війська США та АРВ вони наштовхнулися на сильний спротив. Американським морським піхотинцям доводилося з важкими боями пробиватися до Хюе крізь заслони НАВ. 31 січня на допомогу морським піхотинцям підтягнулася 1-а дивізія АРВ з півночі та тактична група Х-ray з півдня. Їх уже чекали. Тож коли колонна першої роти 1-го батальйону 1-ї дивізії морської піхоти США при підтримці чотирьох танків 3-го танкового батальйону почала перетинати міст через канал Фу Кам, їх зустрів перехресний вогонь партизан. Вся колона опинилася затиснутою між річкою й каналом. Але морські піхотинці також виявилися на висоті: група морських піхотинців при підтримці танків вийшли на шосе та після завзятого бою зуміли прорватися до штаб-квартири КНВДВ о другій половні дня 31 січня. В ніч з 31 січня на 1 лютого американцям вдалося надійно закріпитися навколо штаб-квартири КНВДВ.
Спочатку американці не зразу оцінили чисельність та міць партизан ВК та НАВ. Але оговтавшись вони негайно розпочали стягувати до Хюе всі можливі сили. 1 лютого зібравши докупи всі наявні сили американці та АРВ розпочали оточення Хюе з усіх боків, щоб не дати партизанам доставляти підкріплення. 2 лютого з заходу та півночі до міста підтягнулися частини 1-ї аеромобільної дивізії, які блокували місто з заходу. Їм вдалося перекрити шлях підкріпленням НАВ і запобігти підсиленню оточенців.
4 лютого 1-й батальйон 1 полку морської піхоти США підсилений 2-м батальйоном 5 полку морської піхоти США розпочали штурм міста. 2-й повітрянодесантний батальйон АРВ та 7-й полк АРВ зуміли з великими труднощами захопити аеропорт Тай Лок у північній частині Цитаделі. Але в ніч з 6 на 7 лютого частини НАВ змогли відбити аеропорт. Інші американські підрозділи почали поволі зачищати околиці від партизан та вояків НАВ. На заваді швидкому втіленню цього плану стало різке погіршення погоди, яке на деякий час прикувало американську авіацію до землі та завзятий опір частин НАВ та ВК, а надто з боку західної частини міста. Кільце не стало монолітним що дозволяло партизанам мати зв'язок з зовнішнім світом.
Нажаль така ситуація не могла триматися довго. Командування армії США кинуло до Хюе всі наявні резерви та залучило всю можливу авіаційну та артилерійську підтримку. За цей час партизани ВК та вояки НАВ встигли приготуватися до оборонних боїв, перетворивши цілі квартали на фортеці. Але вони позбулися свого головного козиря -

 
 

Цікаве

Загрузка...