WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → В'єтконг (коротка історія збройних формувань Фронту національного Визволення Південного В'єтнаму 1961-1975 р.р.) (пошукова робота) - Реферат

В'єтконг (коротка історія збройних формувань Фронту національного Визволення Південного В'єтнаму 1961-1975 р.р.) (пошукова робота) - Реферат

супротивника (що застосовувати партизанські загони для вирішення завдань загальновійськового бою рівносильне самогубству). Нгуен Ши Тань, комнадуючий силами ВК, який в принципі міг поставити під сумнів план Новорічного наступу 4 липня 1967 року загинув від авіаудару. Але ідея вже була схвалена і очільники ДРВ вже не цікавила думка інших. Впродовж 1967 року всіх хто був незгодний з планом Новорічного наступу був звинувачений у пораженстві й кинутий у в'язниці.
Планування Новорічного наступу здійснював старший генерал Во Нгуен Зіап. У південній частині В'єтнаму наступ мали здійснювати партизанські формування ВК а у північній частині РВ - регулярні війська НАВ. За допомогою цих військ планувалося завдати ударів по основним адміністративним центрам по всій території країни. План наступу розподілявся на три етапи.
На першому етапі, який мав розпочатися з вересня й тривати по грудень 1967 року планувалося частинами ВК та НАВ завдати ряд відволікаючих ударів по містам та військовим базам США та АРВ вздовж кордону з Лаосом та Камбоджею. Зіап мав на меті відтягнути основні сили армії США та АРВ до кордону, зробивши вигляд що ввірені йому війська готові вступити у відкритий бій. В той же час густонаселені міста центральної частини залишалися б незахищеними, що створювало сприятливі передумови для завдання удару по всім адміністративним центрам.
Під час другого етапу, який мав відбутися під час в'єтнамського нового року за місячним календарем 30 січня 1968 року (звідси й пішла назва наступальної кампанії) частини тапідрозділу ВК мали завдати удару по всім крупним адміністративним центрам провінцій та американським та південно-в'єтнамським військовим базам, шляхам сполучення штабам та складам. Основною метою для партизан мали стати столиця країни Сайгон та місто Хюе, а також військові об'єкти у містах та навколо них. Дата наступу була вибрана невипадково. Новий рік за місячним календарем (Тет) є одним з найбільш шанованих свят. Впродовж в'єтнамської війни під час нового року обидві сторони дотримувалися неофіційного перемир'я та припиняли бойові дії. В цей час більшість вояків АРВ розпускалися по домівках. Таким чином Зіап сподівався застати АРВ та армію США зненацька, коли їхня бойова готовність буде ослаблена.
Після успішного завершення двох перших етапів мав розпочатися третій етап - загальне вторгнення НАВ на територію Республіки В'єтнам, знищення АРВ та американського контингенту й здобуття остаточної перемоги.
Починаючи з середини 1967 року ВК розпочав активну підготовку до запланованої операції. В зв'язку з недавніми поразками під час операції Junction City перш за все знову пожвавилися поставки зброї, боєприпасів та спорядження по стежці Хо Ши Міна. Тільки за липень 1967 року на територію Південного В'єтнаму проникло 380 вантажних авто з різноманітними припасами. На кінець року потік авто зріс до 3000 щомісячно! Також відбувалося поповнення існуючих військ особовим складом, в тому числі вояками з Північного В'єтнаму.
Для здійснення такої маштабної операції командування НАВ і ФНВ вперше почали сформовувати спеціальні ударно-диверсійні групи, на які покладався широкий спектр завдань диверсійного характеру. Такі групи призначалися для знешкодження інженерних загороджень, штурм та захоплення урядових будівель, знищення особливо важливих військових об'єктів, здійснення розвідки та диверсії на окремих об'єктах. В рамках ВК було сформовано елітний 10-й саперний батальйон ВК. Диверсанти батальйону отримали першокласну підготовку у ДРВ за допомогою північно в'єтнамських та китайських інструкторів та були оснащенні найкращим озброєнням і спорядженням. Невеликі відділи батальйону придавалися до окремих батальйонів ВК та прокладали дорогу наступаючим військам.
З жовтня 1967 року розпочався перший етап наступу. Частини НАВ атакували бази США на півночі РВ - бази Кон Тіен, Дак То, Сонг Бе та Ке Сан.
Битва за Лок Нінь
ВК в той час завдав ряд ударів по ряду баз побіля кордону з Камбоджею. Самим відомим боєм за участю ВК стала атака на містечко Лок Нінь. Лок Нінь був адміністративним центром одноіменної провінції, яка знаходилася побіля кордону з Камбоджею та в 100 кілометрах від Сайгону. Лок Нінь став основним об'єктом атаки 9-ї дивізії ВК - найкращого партизанського формування ФНВ. Окрім суто воєнного ефекту, партизанське командування планувало здійснити наступ в день інавгурації президента РВ Нгуен Ван Тхіеу. Тож Вкотре маштабним наступом партизани планували підтвердити хиткість влади адміністрації на місцях і відповідно - слабкість реджиму РВ.
Висування підрозділів 9 дивізії ВК розпочалося ще у середині липня. В цей час першою прибула у провінцію Лок Нінь 272 полк ВК, а в середині серпня - 273 полк ВК перемістився з "Воєнної Зони С" в околиці Донг Ксай. За тиждень до нападу партизанські формування розпочали приховано розташовуватися на території провінції. Крім всього у випадку необхідності до бою плануваломся залучити інші підрозділи ВК та регулярні частини НАВ: 84 артилерійський полк НАВ, 1-й та 2-й батальйони 165 полку ВК, які зайняли позиції на південному сході від Лок Нінь, та частини 141 полку НАВ.
Нажаль ВК не вдалося зберегти свої плани у таємниці. Спочатку у наступі на Лок Нінь мала взяти участь всі три полки 9-ї дивізії. Але під час передислокації 11 жовтня 1967 року 271 полк зіткнувся у зустрічному бою під Да Йеу, в 55 кілометрах на південь від Лок Нінь, з американськими військами, і в результаті боїв зазнав таких серйозних втрат, що змушений був покинути провінцію. Тож тепер партизани змушені були проводити наступ за допомогою лише двох полків. Через захоплені документи та допит брануців американцям вдалося встановити приблизну дату початку наступу. Незважаючи на втрату фактору раптовості, командування ВК продовжувало інтенсивну підготовку до наступу. 273 полк сконцентрувався на заходівід Лок Нінь, а 272 - зайшов з північного сходу. Одночасно безпосередньо у зону бойових дій перемістився і штаб 9 дивізії ВК, який і перебрав на себе командування всією операцією. Одночасно до міста підтягнувся 84 артилерійський полк НАВ.
В ніч 29 жовтня о 1 годині ночі партизани розпочалии масований обстріл з усіх видів зброї містечка Лок Нінь та одноіменний табір "Зелених Беретів". Також у якості відволікаючого маневру було здійснено дублюючий обстріл табору Хон Куан. Обстріл тривав впродовж ночі. Але через 15 хвилин оточенцотримали авіаційну та артилерійську підтримку. Через чотрири з половною години 273 полк при підтримці 84 артилерійського полку НАВ розпочав наступ на Лок Нінь. Впродовж обстрілу на місто та табір було випущено близько 180 82-мм та 122 мм мінометних мін, близько 40 пострілів з гранатометів. Партизанам вдалося захопити ставку місцевого підрозділу CIDG, але через артилерійські та авіаційні удари взяти табір "Зелених беретів" вони не змогли. А о другій половині

 
 

Цікаве

Загрузка...