WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Наскок - Реферат

Наскок - Реферат

підрозділу самостійно добирається до заздалегідь визначеного рубежу атаки самостійно і розпочинає операцію згідно з заздалегідь обумовленим сигналом.
Якщо характер місцевості дозволяє підрозділу приховано зосередитися на позиціях, операцію можна проводити і вдень. Як правило наскок проводять ввечері, вночі або на світанку. Бажано враховувати й погодні умови, які можуть сприяти проведенню операції .
Операція починається після подачі комендантом відповідного сигналу. Першою починає діяти група розмінування. Вона пророблює проходи у інженерних загородженнях. Для свободи маневру бажано робити проходи у декількох місцях. Далі починає діяти група напад. За допомогою безшумноїзброї вона нейтралізує стійкових. Якщо інженерні загородження на об'єкті відсутні першою розпочинає група нападу.
Після цього по сигналу командира штурмова група здійснює короткочасний обстріл з усіх видів зброї по виявленим вогневим точкам супротивника, місцям розташування основної частини гарнізону супротивника та засобів зв'язку. Після того як штурмова група увірвалася на територію об'єкту вона приступає до виконання свого завдання. Якщо частина гарнізону супротивника не знищено штурмова група розділяється на дві підгрупи : одна - виконує завдання, інша прикриває її від ударів.
Коли гарнізон супротивника буде повністю знищений, партизанський підрозділ має приступити до виконання поставленого завдання.
Паралельно при можливості партизани мають організувати збір покинутої ворогом зброї, боєприпасів, спеціальних технічних засобів, документів та інших необхідних матеріалів.
Вся операція мас бути якомога коротшою. Ні в якому разі не потрібно вступати у зустрічний бій з ворогом. Якщо гарнізон супротивника не знищено повністю і він намагається організувати оборону, партизанський підрозділ має відступити, навіть якщо завдання не вдалося виконати повністю. Прибуття підкріплень грозить великими втратами й навіть оточенням партизанського підрозділу.
В цей час група прикриття спостерігає за навколишньою місцевістю з тактично вигідних позицій і прикриває весь підрозділ у випадку підходу підкріплення до ворожого гарнізону. Якщо існує вірогідність підходу підкріплення на бронетехніці або гелікоптерах , група прикриття має бути оснащена ручними протитанковими гранатометами (РПГ), а по можливості протитанковими ракетними комплексами (ПТТРК), великокаліберними кулеметами та переносними зенітно-ракетними комплексами (ПЗРК).
Не менш важливим моментом є відхід партизанського підрозділу з місця наскоку . За сигналом коменданта штурмова група, групи нападу та розмінування починають відступати. В цей час група прикриття прикриває їхній відступ. Коли всі три групи відійшли на деяку відстань, група прикриття розпочинає відступати.
Під час відступу партизанському загону також варто розосередитись і добиратися до місця збору окремими групами а у випадку переслідування навіть окремими бійцями. Коли три групи (штурмова, нападу та розмінування) прибудуть на місце збору, комендант призначає окрему стежу. В цей час весь підрозділ розсіюється і покидає район бойових дій. Стежа (у якій обо'язково мають бути снайпери) стежать за місцем збору й очікують прибуття групи прикриття. У випадку переслідування стежа відволікає ворога на себе, даючи змогу групі прикриття відступити. Відірвавшись від переслідувачів групи розсіюються, покидають район бойових дій.
Впродовж національно-визвольних змагань Українська Повстанська Армія широко застосовувала наскоки на опорні пункти німецьких та радянських військ і добивалася значних успіхів. Так однією з перших успішних акцій УПА став наскок упівської сотні сотенного Коробки ( Григорія Перегийняка ) на районний центр Володимирець (північний захід Рівненської області). В результаті стрімкої атаки було знищено підрозділ німецької жандармерії, партизани здобули зброю та боєприпаси .
У 1944 -1945 році УПА, використовуючи свою чисельність та досвід бійців була спроможна проводити операції великими підрозділами (як правило сотнями) навіть супроти добре укріплених оборонних пунктів супротивника. Так 17 грудня 1944 року сотня УПА "Верховинці " зробив наскок на районний осередок Стрілиська Нові ( Дрогобиччина ). В результаті операції було вбито 35 вояків НКВД, знищено будинки радянської окупаційної адміністрації та звільнено 40 в'язнів з місцевої в'язниці .
7 квітня 1945 року курінь "Скажених " здійснив вдалий наскок на селище Посіч, де таборував підрозділ військ НКВД кількістю в 150 вояків. Після тригодинного нічного бою радянський підрозділ було знищено . Його втрати становили 120 убитих . Втрати упівського підрозділу - 1 убитий. Факт таких незначних втрат з боку упістів свідчить про високу майстерність українських партизан при проведенні нічного бою.
Найбільш відомими і докладно описаними наскоками українських повстанців є операції підрозділів УПА проти Вірчі . На них варто зупинитися окремо. Впродовж всього часу партизанської війни місто Бірча служила сильно укріпленим вузловим пунктом системи опорних баз Війська Польського на всьому Закерзонні. Упівці багатократно нападали на ворожий пункт і завдавали йому значних руйнувань, але щоразу нові сили польского війська відновлювали його.
22 жовтня 1945 року сотня коменданта Прута після запеклого півгодинного бою заволоділа Бірчею, було частково знищено і частково розсіяно всю залогу пункту яка налічувала близко 500 вояків та старшин. Загалом польский гарнізон втратив лише убитими 150 вояків. Спалено близко 40 будинків.
Тої ж ночі сотнею Громенка (Михайла Дуди) було здійснено дублюючу акцію - наскок на опорний пункт польского війська у Кузьмині. Попри чисельність польского гарнизону упівцям після майже трьогодинного бою вдалося захопити опорний пункт, знищивши при цьому близко 100 польських вояків та міліціянтів. Втрати УПА складали 4 убитих та 19 поранених (серед них і комендант сотні Громенко).
30 листопада 1945 року на Вірчу було здійснено ще один наскок, на цей раз сотнею Бурлаки ( Володимира Щигельського ). На цей раз метою наскоку було передмістя, у якому проживало польське населення . Сформовані з них парамілітарні формування часто нападали на навколишні українські села . Упівці спалили передмістя, попередньо дозволивши цивільним полякам евакуюватися з усім майном. В

 
 

Цікаве

Загрузка...