WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Засідка - Реферат

Засідка - Реферат

склад партизанського підрозділу про кількісний склад сил супротивника, має визначити місця розташування всіх груп на місцевості. Між вояками групи нападу мають бути чітко розподілено сектори обстрілу, а надто такого озброєння як кулемети та гранатомети. Це дозволяє запобігти вогню по своїм та досягти необхідної щільності вогню. Кулемети встановлюються на таких позиціях які дозволяють перектрити щільним вогнем відповідну частину місцевост а також дозволяють при необхідності надати вогневупідтримку іншим воякам партизанського підрозділу. Якщо дозволяють умови місцевості частину вогневих засобів слід розташовувати на висотах, це дозволить уникнути вогню по своєму підрозділу. Командир визначає умовний сигнал за яким група відкриває вогонь.
Вояки підрозділів спостереження та прикриття мають заздалегідь визначити місця можливого підходу підрозділів супротивника бути готовими до їх стримування щоб дати змогу всім іншім частинам партизанського підрозділу відступити.
В якості запобіжного заходу ворожі підрозділи виділяють зі свого складу стежі, які рухаючись попереду мають попередити основну частину у випадку небезпеки В такому випадку стежу можна винищити за допомогою безшумної зброї якщо мок основною групою стежою немає візуального контакту. В іншому варіанті стежу можуть пропустити далі атакувати лише основну частину ворожого загону. Для знишення стежі можуть залучатися окремі групи.
Мал. 4 а. Засідка організовується ча піхотний підрозділ супротивника місце засідки густий листяний л іс з чагарниками. На чолі піхотного підрозділу ворога прямує стежа. Візуальний контакт з основною групою відсунтій. Партизан , озброєні безшумною зброєю (позначені трикутниками) знищують стежу. Трупи прибираються маскуються в гущавині.
Мал. 4 6. Після цього вся група партизан очікує підходу основних сил супротивника та раптовим вогнем знищує його.
При перебуванні на місці засідки та очікуванні супротивника вояки підрозділу мають дотримуватися цілковитої тиші та нерухомості Категорично забороняється рухатися по території організації засідки, палити, розмовляти та шепотітися. Потрібно звести до мінімуму власні рухи на місці перебування. Всі ознаки перебування партизанського підрозділу мають бути ретельно замасковані.
При перебуванні в засідці встановлюється режим радіомовчання. Радіостанція підрозділу працює тільки на прийом. Щоб уникнути радіоперехоплення та пеленгації також не рекомендується користуватися радіозв'язком. Вихід в ефір дозволяється виключно при виникненні непередбачуваних обставин.
Однією з запорук успішного виконання завдання є раптовість. При появі супротивника в секторі обстрілу потрібно зачекати коли весь підрозділ, або більша його частина, потрапить в сектори обстрілу всіх вояків групи нападу. Після умовного сигналу всі вояки групи нападу одночасно відкривають вогонь по супротивнику.
Після знищення ворожого підрозділу операція не закінчується. Перш за все потрібно зібрати всю зброю та боєприпаси які можливо забрати з собою. Для партизан, які постійно мають потребу у зброї кожен ствол та кожен набій на вагу золота. Паралельно підбирається інше військове спорядження та майно, які можуть знадобитися. Все варто робити швидко. Не виключено що супротивник може вислати підкріплення. Групи прикриття спостереження залишаються не своїх місцях і страхують підрозділ нападу, який займається збором трофеїв. Після цього вся группа мас миттєво відступити у безпечне місце. Під час відступу доцільним буде залишити стежу, яка у випадку погоні обстріляє переслідувачів і відверне погоню вш напрямку відступу основної частини партизанського загону.
Засідки, які влаштовані на основі достовірних розвідувальних даних проведені не відповідній місцевості добре тренованим підрозділом як правило закінчуються успіхом че полишають супротивнику жодних шансів.
.. Україна, Закерзоння 26 березня 1947 року розвідка Української Повстанчої Армії довідалася про прибуття на територію Закерзоння групи польських генералів на чолі з Каролем Свєрчевським для інспектування місцевих польських військ та розробки планів нових каральних операцій проти УПА Розвідувальні дані швидко надійшли до упівського куреня Хріна. Було точно встановлено що кортеж генерала буде прямувати по шосе Балигород - Тісна 28 березня 1947 року курінь Хріна організував засідку на шляху слідування генерала Свєрчевського. Шквапьним точним вогнем упівці обстріляли кортеж, вбили Свєрчевського та інших старшин та відступили, виконавши завдання. Попри те що кортеж прикривався трьома танками та вантажівками з піхотою це не завадило куреню УПА виконати поставлене завдання. У даному випадку величезну роль зіграла партизанська розвідка.
Нерідко організовувалися так звані засідки для заманювання. Суть в наступному невелика група партизан відкриває вогонь по ворожому підрозділу щоб спровокувати його організувати переслідування Тим часом більша частина партизанського підрозділу таємно облаштовувала засідку на шляху відступу заманюючої групи Коли до місця засідки підходили переслідувачі засідка відкривала вогонь і знищувала супротивника
Класичною засідкою на заманювання можна вважати бій у Мараварській ущелині.
Афганістан, провінція Кунар 21 квітня 1986 ооку пункт дислокації 339 Асадабадськогс окремого загону спеціального призначення було обстріляно групою афганських моджахедів. Група першої роти розпочала переслідування партизан. Втягнувшись в Мараварську ущелину загін радянських спецпризначенціе потрапив під перехресний вогонь великої групи моджахедів. Знаходячись у повному оточеннї був повністю знищений. В бою загинув командно роти капітан Цебрук. За три дні боїв першої роти в оточенні та спроб деблокувати загін загинуло 29 бійців - спецпризначенців.
Для знищення невеликих піших підрозділів супротивника застосовувалися рухомі засідки. Партизани , рухаючись по дорозі під виглядом місцевих жителів або вояків ворожої армії нападали на невеликі підрозділи супротивника , які зустрічалися по дорозі . Після 1947 року такий спосіб широко використовувався підрозділами УПА після того ян більшість великих партизанських загонів були або знищені, розформовані чи відступили на Захід.
Засідка проти транспортної колонни та бронетанкової техніки.
Транспортні колонни як правило пересуваються по комунікаційним артеріям певної території. Це є шоссейні та грунтові дороги, мости Засідку доцільно організовувати у місцях які забезпечують таємність перебування підрозділу в засідці, де є велика кількість

 
 

Цікаве

Загрузка...