WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Бронежилети та розвантажувальні системи - Реферат

Бронежилети та розвантажувальні системи - Реферат

розвантажувальних жилетів. Наприклад розвантажувальний жилет. Опишемо лише декілька модифікацій жилетів країн ближнього та дальнього зарубіжжя.
Розвантажувальний жилет Сом М-32 ПХТ (Росія, виробник - "Выдра-К" разом з ОАО "Объединение "Вымпел"") призначений для вояків піхотних та гірськопіхотних військ. Особливістю жилета є його сітчаста конструкція з міцністю 70 кг/см, яка забезпечує хорошу вентиляцію. Інші деталі конструкції виготовлені з матеріалу "оксфорд-найлон". Права та ліва секції жилету з'єднуються між собою за допомогою міцної застібки-блискавки. Сам жилет регулюється по всім зростам і розмірам. На лицьовій частині розташовано чотири кишені для 8 магазинів до автомата Калашникова АК-74. Кишені закриваються за допомогою великих клапанів. Вище кишень до автоматних магазинів розташовані дві кишені для додаткового спорядження, як-от аптечки чи індивідуального перев'язного пакету. Далі у жилеті наявні підсумки для перенесення чотирьох гранат, 4 кишені для різноманітного інвентарю (сигнальні ракети, ліхтарик, тощо), дві маленькі кишені під документи. Також жилет має кишеню для фляги "Медуза" М2000. Всі кишені оснащені люверсами для стоку води.
Загальний вигляд розвантажувального жилету "Сом" М32 ПХТ:
ліворуч - вид ззаду, праворуч - вид спереду.
Жилет місить ззаду евакуаційну петлю за допомогою якої пораненого стрільця можна буде відтягнути у безпечне місце. Жилет містить кріплення для підсумків серії М500 а також інтегрується з тактичними ранцями "Валун" М53-СПР і " Квартал" М52-СПР.
Найбільш перспективними, на мій погляд, є жилети "Рись", спроектовані московською фірмою "Выдра й КО".
"Рись" М15 - модульне тактичне спорядження. "Рись" сумісна з усіма начіпними сумками й знімними блоками озброєння (ЗБО), включених у систему спорядження "Выдра-3м- КБТС". Цей жилет відрізняється від аналогів прорахована до дрібниць концепція розробки. "Рись" M15 - схема із закритою "спиною", регульована по розміру (починаючи з 48-го розміру) і зросту (від 164 см) бійця. Складається із трьох деталей: двох лицьових і спинної , що з'єднуються ремінними стрічками й жароміцними "фастексами". "Рись"має кріплення для страхувальних систем. Крім монтованих під завдання й тип зброї ЗБО, М15 має кріплення для начіпних сумок на сітчастій (для поліпшення терморегуляції) "спині". Крім того, елементи конструкції М15 дозволяють кріпити на нього тактичний ранець "Квартал"М52-з обсягом 22 літра, доповнюючи "Рись" об'ємним спинним підсумком.
Розвантажувальний жилет "Рысь" М15:
Зліва-праворуч: вид спереду, з лівого боку й ззаду. До лівої частини жилету пристиковано пістолетну кобуру, на правій частині - дві кишені для магазинів до автомата Калашникова.
Знімні блоки озброєння (15 різних версій), розраховані на все різноманіття російського стрілецького озброєння з урахуванням спеціальних завдань у різних варіантах виконання: санітарному, багажному, мисливському (24 й 12 набоїв 12-го калібру), саперному, рятувальному. Неабияким є наявність на M15 евакуаційної петлі, призначеної для витягування ураженого бійця з небезпечної зони. На відміну від аналогів на " Рисі " M15 для виносної гарнітури зв'язку застосовані схований канал - щоб вона ні за що не чіплялася при русі. Підсумки основного озброєння (ЗБО) фіксують "живучі" у них магазини (АК, СВД, ПМ, "Вал","Винторез", АН-94 і магазини для набоїв 12-го калібру) від випадання при стійці "догори ногами" з відкритим клапаном. На всіх підсумках можливе використання "замків, що мовчать", які дозволяють працювати в повній тиші, не видаючи звуків при відкриванні сумок. Це третій тип замка, (після ґудзиків й "контакту"), ремонтопридатний у польових умовах і який перешкоджає випадковому відкриттю сумки.
Крім перерахованих, на "Рисі" М15 є кишені для індивідуального перев'язного пакета, наручників, газової (шокової) гранати "Упорскування" і три багатоцільових кишені. У М15 застосовані поліамідні сітки міцністю 70 кг/кв. см, що дозволяють проходити воді наскрізь при роботі в дощ і при амфібійних операціях. Жилет дуже зручний під час носіння.
Бойові нагрудники
Бойові нагрудники є спрощеним варіантом розвантажувального жилета. Вони менш матеріалоємні, полегшені, спрощені й здешевлені. Вперше нагрудники з'явилися у Китаї. В світі вони заслужили прізвисько Chi Com (Chinese Communist - китайський комуніст). У первинному варіанті "Чаі Ком" являв собою витягнутий прямокутний шматок брезенту з нашитими на ньому трьома підсумками для магазинів штурмової гвинтівки Тип-56 - китайської модифікації Автомата Калашникова. По обидва боки підсумків до набоїв також розташовувалися дві або чотири кишеньки для гранат. Здавалося така примітивна система абсолютно не відповідає потребам вояка. Недоліки у цієї системи були, як-от незадовільна стійкість матеріалу до зовнішніх несприятливих умов, обмежений боєкомплект, незручність вузьких ременів. Але поряд з тим у нього були дуже серйозні переваги. Завдяки розташуванню підсумків на грудях нагрудник перетворювався на імпровізований бронежилет оскільки сталеві магазини з двома рядами набоїв всередині служили непоганим захистом від куль та осколків. Простота системи дозволяла інтегрувати нагрудник з будь якими ранцями та рюкзаками. Розташування нагрудника оберігало боєприпаси під час подолання водних перешкод. До того ж свою роль зіграла й дешевизна випуску.
Китайський бойовий нагрудник "Чаі Ком" (Chinese Communist - китайський комуніст).
В результаті китайські бойові нагрудники широко розповсюдилися по світу, заслуживши всесвітнє визнання у багатьох військових формування світу. Простий та непоказний "Чаі-Ком" користувався попитом у партизан В'єтконгу, афганських моджахедів, чорних повстанців країн Африки, латиноамериканських герільєрос. Чаі-Коми припали до душі і вічним супротивникам партизан: американським "Зеленим Беретам", радянським спецпризначенцям, південноафриканським "Розвідникам Селуса" і багатьом іншим.
На теперішній час бойові нагрудники, залишаючись простими й надійними, суттєво модифіковані. Перш за все у сучасних нагрудниках збільшено кількість кишень для набоїв. Досвід конфліктів потребував якомога більшого боєкомплекту. З'явилися більш місткі кишені для гранат, сигнальних засобів а також кишеньки для додаткових предметів спорядження. При необхідності до нагрудника можна приєднати додаткові кишеньки для різноманітного спорядження.
Звернемося до деяких сучасних зразків бойового нагрудника.
Бойовий нагрудник "Егерь" (Росія). Сучасний варіант класичної китайської нагрудної сумки " чи-ком " (скорочено китайський комуніст), виконаний із сучасних матеріалів і комплектуючих.
Сумка розрахована на носіння боєприпасів до стрілецької зброї ( шість магазинів АКМ або дев'ять АК -74), чотирьох ручних гранат, реактивнихсигнальних патронів, димів, топографічної карти, засобів зв'язку й надання першої медичної допомоги. При необхідності збільшення боєкомплекту, що носить, до сумки за допомогою чотирьох розстібних шлейок, кріпиться пояс із набором додаткових сумок і чохлів (ВОГ- 25, 25П, ручні гранати, магазинні

 
 

Цікаве

Загрузка...