WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Бронежилети та розвантажувальні системи - Реферат

Бронежилети та розвантажувальні системи - Реферат

дозволяють воякові без особливих зусиль скинути систему у випадку необхідності. На пояс та ремені кріпляться підсумки різного призначення, жорстко приєднані до системи завдяки замикачам. По можливості підсумки намагаються робити універсальним, пристосованими для перенесення різноманітних предметів. До того ж систему намагаються виготовляти модульною: в залежності від наявного озброєння та специфіки операції систему можна змінити під припаси іншого типу.
Однією з найбільш розповсюджених у світі розвантажувальних систем є розвантажувальна система A.L.I.C.E. (США) (англомовна абревіатура від "all-purpose lightweight individual carrying equipment" - багатоцільове полегшене індивідуальне переносне екіпірування). Ця система була розроблена у 1972 році Натікською лабораторією на основі детального аналізу експлуатації спорядження під час бойових дій у В'єтнамі. Система виготовлена з нейлону, стійкого до вологи. Основою цієї системи є пояс та два плечових ремені, які регулюються у широких діапазонах. До них приєднувалися: два підсумки для набоїв до автоматичної зброї, чохол для саперної лопатки, одна або дві фляги, та підсумок для аптечки чи індивідуального перев'язного пакету. Це стандартний комплект для кожного піхотинця. Стандартна система інтегрувалася в залежності від завдання з спеціальними нейлоновими рюкзакам "середній" та великий" рюкзак. "Середній рюкзак може використовуватися як з рамою, та і без неї, "великий" - лише з рамою. Ватажопійомність рюкзаків - відповідно 50 та 70 фунтів. Рюкзаки оснащені прогумованими вкладишами для збереження необхідного спорядження від вологи.
Загальний вигляд базового варіанту розвантажувальної системи A.L.I.C.E. ( all-purpose lightweight individual carrying equipment):
1- пояс; 2- підсумки для легкої стрілецької зброї; 3- плечові лямки; 4- чохол для шанцевого інструменту; 5- кріплення для фляги; 6- кишенька для індивідуального перев'язного пакету.
Однією з найбільш успішних розвантажувальних систем на просторі країн СНД є сімейство російських розвантажувальних систем "Выдра" (виробник - "Выдра-К"). Розвантажувальна система призначена для перенесення боєприпасів і зброї, медаптечки , сухого пайка, і іншого майна, необхідного в короткому (один день) рейді. Жилет виконаний із синтетичної тканини підвищеної міцності. Складається із трьох частин: двох грудних панелей, що виконують основну функцію й несуть бойове навантаження, спинної панелі, що виконує допоміжну функцію і плечових ременів.
Розвантажувальна система "Выдра 3м- База":
Вид спереду і ззаду.
Система кріпиться на тілі й підганяється за рахунок плечових ременів, що регулюють жилет по росту, грудних і поясних ременів, що регулюють жилет по об'єму. Плечові лямки шириною 9 см дозволяють комфортно розмістити на тілі повністю укомплектовану систему з урахуванням всіх антропометричних властивостей стрільця. Основу системи становить сітка, що сприяє вентиляції повітря й швидкому витіканню води при форсуванні водних перешкод. На внутрішній стороні грудних планшетів є дві кишені для паперів, що закриваються зверху на застібку "липучка". Грудні планшети з'єднані ременями на замках типу "фастекс" з жароміцного пластику, що надає жилету міцність і дозволяє скинути або одягти його за лічені секунди.
На грудному планшеті розташовано підсумки, що вміщають до 8 магазинів для автомата Калашникова і шість підсумків для ручних гранат типу Ф-1. Усередині підсумків для гранат зроблені спеціальні кільця, до яких кріпляться кільця гранат. Це дозволяє кидати гранати однією рукою. Подвійні підсумки магазинів закриваються загальним клапаном з подвійною застібкою, що зменшує їхнє раптове розкриття. У нижній частині підсумків є отвори для зливу води. Дно підсумків укріплене, щоб виключити передчасне стирання. До панелей підсумки кріпляться тільки в бічних швах для вільного витоку води. Між підсумками є місце з фіксаторами для кріплення ножа або ліхтаря. На жилеті також передбачена можливість кріплення рослинності. На спинному планшеті є можливість розміщення додаткових підсумків серії М 500 для побутового спорядження, і у верхній частині є евакуаційна петля для транспортування постраждалого бійця. Є також сумісність із ранцевою флягою "Медуза". У нижній частині жилета є можливість кріплення страхувального спорядження або пістолетного ременя. Конструкція жилета дозволяє безперешкодно носити рюкзаки або ранці, працювати на будинках або десантуватися, не знімаючи спорядження. Жилет не обмежує рухів і не заважає як при пересуванні плазом, так і при діях у будинках.
Вага жилета без комплектації приблизно 1300 грамів.
Однією з модифікацій систем "Выдра" є "Выдра-3М-СБВ". Характерною особливістю цієї системи є її модульність. У комплект жилету входять змінні блоки озброєння (ЗБО) які є підсумками для різних видів боєприпасів та спорядження. В залежності від військової спеціальності, наявності певних боєприпасів та специфіки операції що виконується вояк може сам навішувати на систему необхідні підсумки.
Розвантажувальні жилети
Розвантажувальні жилети являють собою систему спорядження основним елементом якої є жилет (від чого й походить назва). Розвантажувальні жилети вперше з'явився у армії США у 1942 році на озброєнні рейнджерів - спеціальних десантно-штурмових частин, призначених для участі у амфібійних та десантних операціях. На рейнджерів було покладено масу завдань військового й інженерного характеру: спільне ведення бойових дій у якості піхоти разом з десантованими військами, знищення берегових укріплень та артилерійських батарей супротивника, розчистка узбережжя від інженерних загороджень ворога, інженерне облаштування захоплених плацдармів. Для виконання цих завдань вояки обвішувались різноманітним спорядженням з голови до ніг. Для перенесення більшої його частини було розроблено спеціальний "штурмовий жилет".
"Штурмовий жилет" американських рейнджерів часів Другої світової війни.
Жилет являв собою міцну бавовняну безрукавку з вісьмома великими кишенями. Жилет застібався за допомогою двох швидковідкриваємих пряжок. У передніх кишенях розташовувалися елементи саперного інвентарю: пакети вибухівки різноманітної марки (ТНТ, амонал), детонатори, запальні шнури, підривна машинка, ручні гранати, запальні шнури, тощо. Дві задні кишені розташовувалися на спині. Верхня кишеня своєю формою повторювала форму піхотного ранця М1928, а нижня - форму сухарної сумки М1936. В них розташовувався додатковий запас набоїв, спорядження та продовольства.
Штурмовий жилет виявився виключно практичним та надійним елементом спорядження рейнджерів. Жилет зручно сидів на тілі, дозволяв носити великий запас набоїв і спорядження, не обмежував рухів вояка під час різноманітних видів пересування. Попри використання окремих підсумків до магазинів гвинтівок та пістолет-кулеметів рейнджери волілипереносити запас набоїв саме у кишенях штурмового жилета.
Американський штурмовий жилет став відправною точкою для розробки аналогічних елементів спорядження у післявоєнний період. На теперішній час розроблено масу

 
 

Цікаве

Загрузка...