WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Бронежилети та розвантажувальні системи - Реферат

Бронежилети та розвантажувальні системи - Реферат

конструктори при розробці бронежилетів застосовують комплекс заходів, які опосередковано підвищують ефективність бронювання. Найрозповсюдженішим заходом є застосування модульних конструкцій бронежилетів. Суть в наступному: виготовляється бронежилет 1 або 2 класу захисту (наприклад тканинний). Сам жилет оснащується кишеньками з балістичної тканини, у які вставляються сталеві або керамічні бронепластини, які закривають найбільш важливі внутрішні органи людини (серце, печінку, тощо). Таким чином бронежилет за своїми властивостями можна "підтягти" до 3-5 класів захисту.
Ще одним розповсюдженим заходом є інтеграція бронежилету з іншими елементами спорядження піхотинця, які виконують роль пасивної броні. Подібні бронежилети оснащуються стандартним набором кишень та підсумків для перенесення боєприпасів та різноманітного спорядження. Якщо куля влучить наприклад у підсумок з набоями, вона деформується та витрачає частину своєї енергії на подолання перешкоди. Таким чином бронежилету легше зупинити кулю, яка частково втратила початкову швидкість та енергію. Крім того розміщене на бронежилеті спорядження дозволяє швидше його діставати й застосовувати при потребі.
Серйозну небезпеку становлять кулі які рикошетують при влучанні та утворені під час пробиття вторинні осколки, які утворюються під час влучання чи пробиття броні (частини кулі, частини спорядження та уламки розбитої бронеплити). Тому бронежилети оснащуються зовнішнім покриттям та підбоєм з спеціальних тканин, які запобігають рикошетові, оберігають стрільця від поранень вторинними осколками при влучанні кулі та ослаблюють заброньову дію кулі.
При конструюванні бронежилетів конструктори дотримуються наступних умов:
" бронежилет мусить захищати основні життєво важливі частини тіла піхотинця від куль певного калібру та потужності та уламків;
" бронеелементи мусять бути легкими і водночас надійно захищати стрільця, не дробитися на уламки під час влучання;
" бронежилети мають забезпечувати якщо не хорошу то хоча б прийнятну вентиляцію людського тіла;
" жилет має надійно сидіти на тілі, не сковувати рухів вояка під час пересування та ведення інтенсивних бойових дій.
" бронежилети мають швидко надягатися/зніматися.
Слід враховувати що вимоги до бронежилета в залежності від користувачів також дещо відрізняються. Наприклад при розробці армійських бронежилетів враховується інтеграція з іншими елементами спорядження піхотинця (рюкзак, розвантажувальний жилет, тощо), можливість навішування додаткових бронеелементів, застосування камуфляжного забарвлення. Бронежилети спец підрозділів по боротьбі з тероризмом часто виконуються сильно броньованими (застосовуються бронепанелі для захисту не тільки передньої та задньої частини тулуба, а й також бронезахист боків, шиї та промежини) задля захисту від куль під час ближнього бою та вогневих контактів на відстані в упор. Бронежилети прихованого носіння, призначені для поліції та інших правоохоронних органів першочергову увагу приділяють комфорту при довготривалому носінні та приховуванню бронежилету під звичайною одежею, навіть при деякому погіршенні захисних властивостей.
На закінчення теми слід зазначити мабуть основне - жоден бронежилет, навіть найвищого класу захисту не здатний гарантувати абсолютного захисту. Він аж ніяк не перетворює людину на такий собі "ходячий броненосець". Властивості куль дозволяють якщо не вбити то хоча б на деякий час вивести з ладу вояка на полі бою. Однак це не знижує значної ролі бронежилетів. Ураження на полі бою завдаються не тільки кулями. Під час бою серйозних поранень завдати відрикошетовані уламки куль, гранатні осколки, уламки каміння чи будівельних матеріалів. Часто такі предмети завдають серйозних ран відкритим ділянкам тіла, які виводять з ладу піхотинців не гірше ніж самі кулі. Бронежилет навіть низьких класів захисту успішно тримає подібні уражаючі елементи. У цьому його велика цінність яка дозволяє знизити втрати у особовому складі. Крім того бронежилети оберігають тіло під час ударів при перебіжках, плазуванні, падіннях та перекатах. І нарешті - знижуючи уражаючі властивості куль бронежилети, не забезпечуючи абсолютного захисту зберігають воякові життя і можливість після фізичної реабілітації повернутися у стрій. Тож бронежилет і не гарантував абсолютного захисту проте врятував тисячі вояцьких життів.
Розвантажувальні системи
Коротка характеристика
Після другої світової війни конструктори подвоїли свої зусилля для вдосконалення існуючих елементів спорядження піхотинця. Попри те що спорядження піхоти в цілому відповідала тодішнім умовам бойових дій, однак її суттєвий недолік був у відносній складності. Система спорядження піхотинця складалася з цілого "мережива" сумок та підсумків. Всі вони недостатньо надійно кріпилися на стандартному поясі то ж пересування в них викликало незручності. До того ж такі системи було неможливо швидко одягнути або скинути у випадку необхідності.
Також по мірі розвитку наявного озброєння, вдосконаленні ведення бойових дій та спеціалізації воїнського ремесла кожен вояк мусив переносити на собі значно більший комплект боєприпасів, спорядження та продовольства, які покликані максимально підвищити боєздатність на полі бою. Все це вимагало якісно нових систем перенесення, адаптованих до самих різноманітних типів боєприпасів та спорядження. Результатом вдосконалень стала поява розвантажувальних систем.
Розвантажувальна система являє собою сукупність кишень та підсумків інтегрованих у єдиний комплект призначену для перенесення боєприпасів та речей першої необхідності.
Незалежно від класифікації всі розвантажувальні системи мають відповідати ряду вимог:
" розвантажувальні системи мають виготовлятися з водонепроникних та вогнестійких матеріалів, здатних витримувати інтенсивну експлуатацію в різних кліматичних умовах;
" система має рівномірно розподіляти вагу носимого боєкомплекту та спорядження;
" забезпечувати зручність носіння та прийнятний рівень вентиляції;
" вся система мусить мати застібки які забезпечують міцне утримання її на тілі стрільця, швидке одягання та скидання;
" легкий доступ до всіх кишень та підсумків розвантажувальної системи;
" носіння подвійного боєкомплекту набоїв до стрілецької зброї;
" інтеграція з різноманітними підсумками, рюкзаками й ранцями;
по можливості система має виконуватись модульною, щоб стрілець мав змогу змінювати конфігурацію сумок та кишень в залежності від потрібних видів боєприпасів та обладнання. Але модульність не має погіршувати механічну міцність та надійність всієї системи.
Системи можна класифікувати наступним чином:
За компонуванням їх можна розділити на
" власне розвантажувальні системи;
" розвантажувальні жилети;
" бойові нагрудники
Основу розвантажувальної системи становить пояс та плечові ремені, виготовлені з високоміцних матеріалів.Їх розмір широко варіюється що дозволяє міцно і надійно підігнати всю систему під стрільця, враховуючи його антропометричні особливості. Спеціальні замки

 
 

Цікаве

Загрузка...