WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Автомат Калашникова Модернізований - Реферат

Автомат Калашникова Модернізований - Реферат

компенсаційну камеру виступу компенсатора, у результаті чого створюється надлишковий тиск на виступ і дулову частину автомата відхиляється вліво вниз, зменшуючи розсіювання куль при стрільбіі автоматичним вогнем з хитких положень.
Затворна рама із затвором по інерції продовжує рух назад. Гільза, утримувана зачепом викидувача, натрапляє на відбивний виступ ствольної коробки й викидається назовні.
Надалі робота частин і механізмів, за виключенням роботи курка й сповільнювача, відбувається так само, як і при заряджанні. При поверненні затворної рами із затвором у переднє положення курок утримується тільки на шепталі автоспуску. Після того як затвор дошле верхній набій з магазину в набійник і відбудеться закривання каналу ствола й запирання затвора, затворна рама, продовжуючи рух уперед, виводить шептало автоспуску з-під зводу автоспуску курка. Курок під дією бойової пружини повертається й ударяє по засувці сповільнювача курка; сповільнювач повертається назад, підставляючи під удар курка передній виступ. Внаслідок цих ударів по сповільнювачі рух курка вперед трохи сповільнюється, що дозволяє стволу після удару по ньому затворної рами із затвором прийняти положення, близьке до первісного, і цим поліпшити купчастість бою. Після удару по передньому виступу сповільнювача курок завдає удару по ударнику. Відбувається постріл. Робота частин і механізмів автомата повторюється. Автоматична стрільба буде тривати доти, поки натиснуто спусковий гачок й у магазині є набої. Для припинення стрільби відпустити спусковий гачок. При цьому спусковий гачок під дією бойової пружини повернеться і його фігурний виступ встане на шляху руху бойового взводу курка. Курок зупиняється на бойовому взводі. Стрільба припиняється, але автомат залишається зарядженим, готовим до проведення подальшої автоматичної стрільби.
Робота частин та механізмів при одиночній стрільбі
Для проведення одиночного пострілу необхідно поставити перевідник на одиночний вогонь (ОД) і нажати на спусковий гачок. При постановці перевідника з положення на запобіжник у положення на одиночний вогонь сектор перевідника звільняє прямокутний виступ спускового гачка (відмикає спусковий гачок), повністю виходить із вирізу шептала одиночного вогню й при стрільбі в роботі ударно-спускового механізму участі не приймає.
При натисканні на спусковий гачок його фігурний виступ виходить із зачеплення з бойовим взводом курка. Курок під дією бойової пружини повертається на своїй осі й енергійно завдає удару по ударнику - відбувається постріл. Після першого пострілу частини й механізми зроблять ту ж роботу, що й при автоматичній стрільбі, але наступного пострілу не відбудеться, тому що разом зі спусковим гачком повернулося вперед шептало одиночного вогню і його зачіп встав на шляху руху бойового зводу курка. Бойовий звід курка заскакує за шептало одиночного вогню, і курок зупиняється в задньому положенні (мал. 32).
Для проведення наступного пострілу необхідно відпустити спусковий гачок і знову нажати на нього. Коли спусковий гачок буде відпущений, під дією бойової пружини він повернеться разом із шепталом одиночного вогню, шептало одиночного вогню вийде із зачеплення з бойовим взводом курка й звільнить курок. Курок під дією бойової пружини повертається, ударяє спочатку по засувці сповільнювача, а потім по передньому його виступі й стає на бойовий взвод. При натисканні на спусковий гачок його фігурний виступ виходить із зачеплення з бойовим зводом курка й робота частин і механізмів повторюється. Відбувається черговий постріл.
Мал. 32. Положення частин ударно-спускового механізму після пострілу при перевіднику, установленому на одиночний вогонь:
1-спусковий гачок; 2-сповільнювач курка; 3-шептало одиночного вогню; 4-курок; 5-шептало автоспуску; 6-затворна рама.
Глава VI. Чищення, змащення і зберігання автомата
Автомат необхідно завжди має утримуватися в чистоті, у повній справності й постійній готовності до бойового застосування. Це досягається своєчасним умілим чищенням і змащенням, а також правильним зберіганням і збереженням автомата в будь-яких умовах.
При чищенні автомата використовується приладдя автомата (мал. 33) і дерев'яні палички (мал. 34). Приладдя автомата призначене для чищення й змащення, а також для розбирання й зборки автомата. До нього відносяться: шомпол, протирка, йоржик, викрутка, вибивач, шпилька, пенал й маслянка. Шомпол застосовується для чищення й змащення каналу ствола, каналів і порожнин інших частин автомата. Він має головку з отвором для вибивача, нарізку для нагвинчування протирки або йоржика. Протирка застосовується для чищення й змащення каналу стовбура, а також каналів і порожнин інших частин автомата. Йоржик використається для чищення каналу ствола розчином для чищення ствола (РЧС).
Викрутка, вибивач і шпилька застосовуються при розбиранні й складанні автомата. Виріз на кінці викрутки призначений для вгвинчування й вигвинчування мушки, а бічний виріз - для закріплення протирки на шомполі. Для зручності користування викруткою вона уставляється в бічні отвори пеналу. При чищенні каналу ствола викрутка вкладається в пеналу поверх головки шомпола. Шпилька застосовується при зборці ударно-спускового механізму. Вона втримує шептало одиночного вогню й сповільнювач курка із пружиною на спусковому гачку.
Мал. 33. Приладдя автомата:
1- шомпол; 2- викрутка; 3- вибивач; 4- шпилька; 5- пенал; 6- маслюка; 7- кришка пенала; 8- йоржик; 9- протирка.
Мал. 34. Дерев'яні палички
1 й 2- для чищення пазів у щілин; 3 й 4-для чистки патронника, газового патрубка, газової трубки; 5 й 6- для чищення поглиблень й отворів.
Пенал із кришкою служить для зберігання протирки, йоржика, викрутки, вибивачі й шпильки. Пенал застосовується як шомпольна муфта при чищенні й змащенні каналу ствола, як рукоятка для викрутки при вгвинчуванні й вигвинчуванні мушки й для повороту замикача газової трубки. Пенал має наскрізні отвори, у яківставляється шомпол при чищенні автомата, овальні отвори для викрутки й прямокутний отвір для повороту замикача газової трубки при розбиранні й складанні автомата. Кришка використовується як дулова накладка при чищенні каналу ствола. Вона має отвір для напрямку руху шомпола, внутрішні виступи й вирізи для кріплення на компенсаторі або на муфті ствола. Бічні отвори на кришці піни призначені для вибивача, застосовуваної для зняття кришки пеналу зі ствола.
Маслянка служить для зберігання мастила; переноситься в кишені сумки для магазинів.
Чищення й змащення автомата
Автомат повинен утримуватися в повній справності й бути готовим до дії. Це досягається своєчасним і вмілим чищенням і змащенням і правильним зберіганням автомата.Чищення автомата, що перебуває в підрозділі, проводиться:
" при підготовці до стрільби;
" після стрільби бойовими й холостими набоями - негайно по закінченні стрільби на стрільбищі (у полі); чистяться й змазуються ствольна коробка, канал ствола, газова камера, газовий поршень, затворна рама й затвор; остаточне чищення автомата проводиться після повернення зі стрільби й протягом наступних 3-4 днів щодня;

 
 

Цікаве

Загрузка...