WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Автомат Калашникова Модернізований - Реферат

Автомат Калашникова Модернізований - Реферат

виріз на колодці прицілу; нажати на задній кінець кришки долонею правої руки вперед і донизу так, щоб виступ напрямного стрижня зворотного механізму ввійшов в отвір кришки ствольної коробки.
Спустити курок з бойового взводу й поставити на запобіжник. Нажати на спусковий гачок і підняти перевідник нагору до відмови.
Приєднати шомпол.
Вкласти пенал в гніздо приклада (мал. 27). Укласти приладдя у пенал й закрити його кришкою, вкласти пенал дном у гніздо приклада й утопити його так, щоб гніздо закрилося кришкою. В автомата зі складним прикладом пенал кладеться в кишеню сумки для магазинів.
Мал. 27. Вкладання пеналу в гніздо прикладу
Приєднати магазин до автомата. Утримуючи автомат лівою рукою за шийку приклада або цівку, правою рукою ввести у вікно ствольної коробки зачіп магазина й повернути магазин на себе так, щоб засувка заскочила за опорний виступ магазина.
При складанні автомата звіряються номери на його частинах з номером на ствольній коробці.
Глава V. Робота частин і механізмів автомата
Для вмілого використання автомата в бою, швидкого усунення затримок і несправностей, що виникли при стрільбі, необхідно добре знати роботу його частин і механізмів.
Положення частин і механізмів до заряджання
Затворна рама з газовим поршнем і затвором під дією зворотного механізму перебувають у крайньому передньому положенні, газовий поршень - у патрубку газової камери; канал ствола закритий затвором. Затвор повернутий навколо поздовжньої осі вправо, його бойові виступи перебувають у вирізах ствольної коробки - затвор замкнений. Зворотна пружина має найменший стиск.
Важіль автоспуску під дією виступу затворної рами повернуть уперед і вниз. Курок спущений й упирається в затвор. Ударник під дією курка поданий уперед. Бойова пружина перебуває в найменшому стиску; своєю петлею вона притискає курок до затвора, а вигнутими кінцями - прямокутні виступи спускового гачка до дна стовбурної коробки, при цьому хвіст спускового гачка перебуває в переднім положенні (мал. 30). Сповільнювач курка під дією своєї пружини переднім виступом притиснутий до дна стовбурної коробки.
Перевідник перебуває в крайнім верхнім положенні й закриває східчастий виріз у кришці ствольної коробки (перевідник поставлений на запобіжник); сектор перевідника ввійшов у виріз шептала одиночного вогню й перебуває над правим прямокутним виступом спускового гачка (замикає спусковий гачок).
Для заряжения автомата приєднати до нього споряджений магазин, поставити перевідник на автоматичний вогонь (АВ), відвести затворну раму назад до відмови й відпустити її - автомат заряджений.
При приєднанні магазина верхній набій упирається знизу в затворну раму.
При постановці перевідника на автоматичний вогонь східчастий виріз у кришці ствольної коробки для рукоятки затворної рами звільняється, сектор перевідників залишається у вирізі шептала одиночного вогню, але не перешкоджає повороту спускового гачка.
При відведенні затворної рами назад, на довжину вільного ходу, вона, діючи переднім скосом фігурного вирізу на ведучий виступ затвора, повертає затвор ліворуч, бойові виступи затвора виходять із вирізів ствольної коробки - відбувається відмикання затвора. Виступ затворної рами звільняє важіль автоспуску, і шептало автоспуску під дією пружини притискається до передньої площини курка.
При подальшому відведенні затворної рами разом з нею відходить назад затвор, відкриваючи канал ствола. Зворотна пружина, стискується. Курок під дією затворної рами повертається на осі, бойова пружина закручується. Бойовий взвод курка послідовно заскакує за фігурний виступ спускового гачка, під засувку сповільнювача курка, і курок стає на шептало автоспуску. Важіль автоспуску при цьому піднімається нагору й стає на шляху руху виступу затворної рами.
Як тільки нижня площина затворної рами пройде вікно для магазина, набої під дією пружини магазина здіймуться нагору до упору верхнім набоєм у загин стінки магазина. При відпусканні затворної рами вона разом із затвором під дією зворотного механізму подається вперед. Затвор виштовхує з магазина верхній набій, досилає його в набійник і закриває канал ствола. При підході затвора до казенного зрізу ствола зачіп викидача заскакує в кільцеву проточку гільзи. Затвор під дією скосу лівого вирізу ствольної коробки на скіс лівого бойового виступу затвора, а потім під дією фігурного вирізу затворної рами на провідний виступ затвора повертається навколо поздовжньої осі праворуч. Бойові виступи затвора заходять за бойові упори ствольної коробки - затвор зачиняється. Затворна рама, продовжуючи рух у крайнє переднє положення, своїм виступом повертає важіль автоспуску вперед і вниз, виводячи шептало автоспуску з-під взводу автоспуску курка; курок під дією бойової пружини повертається, виходить з-під засувки сповільнювача й стає на бойовий взвод (мал. 31).
При постановці автомата на запобіжник перевідник закриває східчастий виріз кришки стовбурної коробки й стає на шляху руху рукоятки затворної рами назад. Сектор перекладача повертається вперед і стає над правим прямокутним виступом спускового гачка (замикає спусковий гачок).
Робота частині механізмів при автоматичній стрільбі
Для проведення автоматичної стрілянини поставити перевідник на автоматичний вогонь, якщо він не був поставлений при заряджанні, і нажати на спусковий гачок.
При постановці перекладача на автоматичний вогонь сектор перевідника звільняє прямокутний виступ спускового гачка (відмикає спусковий гачок) і залишається у вирізі шептала одиночного вогню. Спусковий гачок одержує можливість повертатися навколо своєї осі. Шептало одиночного вогню від повороту разом зі спусковим гачком утримується сектором перевідника.
При натисканні на спусковий гачок його фігурний виступ виходить із зачеплення з бойовим взводом курка. Курок під дією бойової пружини повертається на своїй осі й енергійно завдає удару по ударнику. Ударник бойком розбиває капсуль набою. Ударний склад капсуля патрона запалюється, полум'я через затравочні отвори в дні гільзипроникає до порохового заряду й запалює його. Відбувається постріл.
Мал. 31. Положення частин ударно-спускового механізму перед пострілом:
1- спусковий гачок; 2- сектор перевідника; 3- сповільнювач курка; 4- курок; 5- шептало автоспуску; 6- затворна рама.
Куля під дією порохових газів рухається по каналі ствола, і, як тільки вона мине газовідвідний отвір, частина газів спрямовується через цей отвір у газову камеру. Гази давлять на газовий поршень і відкидають затворну раму назад. Відходячи назад, затворна рама (як і при відведенні її назад за рукоятку) переднім скосом фігурного вирізу повертає затвор навколо поздовжньої осі й виводить його бойові виступи через бойові упори ствольної коробки - відбувається відмикання затвора й відкривання каналу ствола. Виступ затворної рами звільняє важіль автоспуску, під дією пружини він трохи піднімається догори, а шептало автоспуску притискається до передньої площини курка. До цього часу куля вилетить із каналу ствола. Частина порохових газів, що випливають за кулею, потрапляють в

 
 

Цікаве

Загрузка...