WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Автомат Калашникова Модернізований - Реферат

Автомат Калашникова Модернізований - Реферат

сповільнювач курка; 9- пружина сповільнювача курка; 10- перевідник; 11-вісі.
Цівка (мал. 16) служить для зручності дій з автоматом і для збереження рук від опіків.
Мал. 16. Цівка:
1- упор для пальців; 2- металева прокладка; 3- виріз; 4- виступ.
Магазин (мал. 17) призначений для поміщення набоїв і подачі їх у ствольну коробку.
Мал. 17. Магазин:
1- корпус; 2- кришка; 3- стопорна планка; 4- пружина; 5- подавач; 6- опорний виступ; 7- зачіп.
Багнет-ніж (мал. 18) приєднується до автомата перед атакою й служить для враження супротивника в рукопашному бою, а також може використовуватися як ніж, пилка (для розпилювання металу) і ножиців (для різання дроту).
Багнет-ніж (мал. 38) приєднується до автомата перед атакою й служить для ураження супротивника в рукопашному бою. В інший час він використається як ніж, пилка (для розпилювання металу) і ножиць (для різання дроту). Дроти освітлювальної мережі необхідно різати по одному, знявши попередньо ремінь із багнета-ножа й підвіску з піхов. При різанні дротів стежити за тим, щоб руки не торкалися до металевої поверхні багнета-ножа й піхов. Пророблення проходів в електризованих дротових загородженнях за допомогою багнета-ножа не дозволяється.
Мал. 18. Багнет-ніж:
1- лезо; 2- ріжуча кромка; 3- отвір; 4- пила; 5- зачіп; 6- ремінь; 7.- засувка; 8- запобіжний виступ; 9-поздовжній паз; 10- гвинт наконечника; 11- рукоятка; 12 - кільце.
На лезі є: пила, ріжуча кромка, що у сполученні з піхвами використаються як ножиці; отвір, у яке уставляється виступ- вісь піхов. Рукоятка служить для зручності дії й для примикання багнета-ножа до автомата. На рукоятці є: попереду-кільце для надягання на компенсатор або на муфту ствола; виступ, яким багнет-ніж входить у відповідний паз на упорі основи мушки; зачіп для ременя; позаду - поздовжні пази, якими багнет-ніж надівається на відповідні виступи на упорі газової камери; засувка; запобіжний виступ; отвір для ременя.
Піхви (мал. 19) служать для носіння багнета-ножа на поясному ремені. Крім того, вони використовуються разом з багнетом-ножем для різання дроту. Піхви мають підвіску із двома карабінчиками й застібкою, виступ-вісь, упор для обмеження повороту багнета-ножа при дії їм як ножицями й гумовий наконечник для електроізоляції; всередині піхов є пластинчаста пружина для втримання багнета-ножа від випадання.
Мал. 19. Піхви:
1- підвіска з карабінчиками; 2- пластмасовий корпус; 3- упор; 4- виступ-вісь.
Глава III. Розбирання і складання автомата
Розбирання й складання автомата проводиться на столі або на чистій підстилці. Частини й механізми укладаються в порядку розбираня. Поводитися з ними треба обережно, не класти одну частину на іншу й не застосовувати зайвих зусиль, і різких ударів.
Розбирання автомата може бути повним й неповним. Повне розбирання автомата проводиться для чищення при сильному забрудненні автомата, після знаходження його під дощем, у піску або в снігу, при переході на інше мастило й при ремонті. У всіх інших випадках проводиться неповне розбирання.
Порядок неповного розбирання автомата
Відокремити магазин (мал. 20). Утримуючи автомат лівою рукою за шийку приклада або цівку правою рукою обхопити магазин, натискаючи великим пальцем на засувку, подати нижню частину магазина вперед і відокремити його. Перевірити, чи немає набою в набійнику, для чого перевести перевідник униз, відвести рукоятку затворної рами назад, оглянути набійник, відпустити рукоятку затворної рами й спустити курок з бойового зводу.
Мал. 20. Відокремлення магазина.
Вийняти пенал із приладдям. Утопити пальцем правої руки кришку гнізда приклада так, щоб пенал під дією пружини вийшов із гнізда; розкрити пенал й вийняти з нього протирку, йоржик, викрутку, вибивач і шпильку. В автомата зі складним прикладом пенал носиться в кишені сумки для магазинів.
Відокремити шомпол. Відтягнути кінець шомпола від ствола так, щоб його голівка вийшла з-під упору на основі мушки (мал.-21), і вийняти шомпол нагору.
Мал. 21. Відокремлення шомпола.
Відокремити кришку ствольної коробки (мал. 22). Лівою рукою обхопити шийку приклада, великим пальцем цієї руки натиснути на виступ напрямного стрижня зворотного механізму, правою рукою підняти нагору задню частину кришки ствольної коробки й відокремити кришку.
Мал. 22. Відокремлення кришки ствольної коробки.
Відокремити зворотний механізм (мал. 23). Утримуючи автомат лівою рукою за шийку приклада, правою рукою подати вперед напрямний стрижень зворотного механізму до виходу його п'яти з поздовжнього паза ствольної коробки; підняти задній кінець напрямного стрижня й витягти зворотний механізм із каналу затворної рами.
Мал. 23. Відокремлення зворотного механізму.
Відокремити затворну раму із затвором (мал. 24). Продовжуючи втримувати автомат лівою рукою, правою рукою відвести затворну раму вщерть назад, підняти її разом із затвором і відокремити від ствольної коробки.
Мал. 24. Відокремлення затворної рами із затвором.
Відокремити затвор від затворної рами (мал. 25). Взяти затворну раму в ліву руку затвором догори, правою рукою відвести затвор назад, повернути його так, щоб ведучий виступ затвора вийшов з фігурного вирізу затворної рами, і вивести затвор уперед.
Мал. 25. Відокремлення затвора від затворної рами.
Відокремити газову трубку зі ствольною накладкою (мал. 26). Утримуючи автомат лівою рукою, правою рукою надягти пенал приналежності прямокутним отвором на виступ замикача газової трубки, повернути замикач від себе до вертикального положення й зняти газову трубку з патрубка газової камери.
Мал. 26. Відокремлення газової трубки зі ствольною накладкою.
Порядок складання після неповного розбираня
Приєднати газову трубку зі ствольною накладкою. Утримуючи автомат лівою рукою, правою рукою насунути газову трубку переднім кінцем на патрубок газової камери й притиснути задній кінець ствольної накладки до ствола; повернути замикач на себе до входу його фиксатора у виїмку на колодці прицілу.
Приєднати затвор до затворної рами. Взяти затворну раму в ліву руку, а затвор у праву й вставити його циліндричною частиною в каналрами; повернути затвор так, щоб його провідний виступ увійшов у фігурний виріз затворної рами, і просунути затвор уперед.
Приєднати затворну раму із затвором до ствольної коробки. Лівою рукою обхопити шийку приклада. Утримуючи затворну раму із затвором у правій руці так, щоб затвор, притиснутий великим пальцем, перебував у передньому положенні, увести газовий поршень у порожнину колодки прицілу й просунути затворну раму вперед настільки, щоб відгини ствольної коробки ввійшли в пази затворної рами, невеликим зусиллям притиснути її до ствольної коробки й просунути вперед.
Приєднати зворотний механізм. Правою рукою ввести зворотний механізм у канал затворної рами; стискаючи зворотну пружину, подати напрямний стрижень уперед й, опустивши трохи донизу, увести його п'яту в поздовжній паз ствольної коробки.
Приєднати кришку ствольної коробки. Вставити кришку ствольної коробки переднім кінцем у напівкруглий

 
 

Цікаве

Загрузка...