WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Автомат Калашникова Модернізований - Реферат

Автомат Калашникова Модернізований - Реферат

праворуч - з компенсатором).
1 - запобіжник мушки; 2 - полозок з мушкою; 3 -фіксатор ; 4- муфта ствола; 5 - упор для шомпола й багнета-ножа;
6 - компенсатор.
Приклад і пістолетна рукоятка забезпечують зручність стрільби з автомата.
Дерев'яний приклад має антабку для ременя, гніздо для приладдя й металевий затильник із кришкою над гніздом. У гнізді приклада укріплена пружина для виштовхування пеналу із приладдям.
Складний приклад складається із двох тяг, плечового упору, сполучної втулки з гайкою, двох фіксаторів приклада зі сполучним стрижнем, шайби з антабкою для ременя, ковпачка, пружини й трьох шпильок. Тяги своїми вушками й шайба надіті на сполучну втулку приклада й закріплені гайкою. Вушка тяг мають по два отвори для виступів фіксаторів приклада, що втримують приклад у відкинутому або складеному положенні. Фіксатори приклада з'єднані між собою за допомогою сполучного стрижня й переміщаються вправо при натиску на ковпачок, вліво- під дією пружини.
Мал. 10 а. Постійний приклад автомата АКМ:
1 - затилок приклада; 2 - кришка; 3 - гніздо для приладдя; 4 - пружина для виштовхування пеналу з приладдям; 5 - пістолетна рукоятка.
Мал. 10 б. Складний приклад автомата АКМС:
1 - антабка для ременя; 2 - тяги; 3 - пістолетна рукоятка; 4 - плечовий упор.
Мал. 10 в. Приклад і пістолетна рукоятка:
1-плечовий упор; 2 - тяги; 3-шпильки; 4-фіксатори прикладу; 5-з'єднувальний стрижнень; 6 - гайка; 7 - шайба з антабкою; 8 - сполучна втулка; 9-пружина; 10 - ковпачок.
Затворна рама з газовим поршнем (мал. 11) призначена для приведення в дію затвора й ударно-спускового механізму.
Затворна рама має: всередині - канали для зворотного механізму й для затвора; позад-запобіжний виступ; по бокам - пази для руху затворної рами по відгинам ствольної коробки; із правої сторони - виступ для опускання (повороту) важеля автоспуску й рукоятку для перезарядження автомата; знизу - фігурний виріз для приміщення в ньому ведучого виступу затвора й паз для проходу віддзеркалювального виступу ствольної коробки. У передній частині затворної рами укріплений газовий поршень.
Мал. 11. Затворна рама з газовим поршнем:
1 - канал для затвора; 2 - запобіжний виступ; 3- виступ для опускання важеля автоспуску; 4- паз для відгину ствольної коробки; 5- рукоятка; 6- паз для відзеркалювального виступу; 7- фігурний виріз; 8- газовий поршень.
Затвор (мал. 12) служить для досилання набою в набійник, закривання каналу ствола, розбивання капсуля й добування з набійника гільзи (набою). Затвор складається з остову, ударника, викидача із пружиною й віссю, шпильки.
Остов затвору має: на передньому зрізі - два циліндричних вирізи для дна гільзи й для викидача; два бойових виступи, які при запиранні затвора заходять у вирізи ствольної коробки; зверху - ведучий виступ для повороту затвора при запиранні й відмиканні; на лівій стороні - поздовжній паз для проходу віддзеркалювального виступу ствольної коробки (паз наприкінці розширений для забезпечення повороту затвора при запиранні); у стовщеній частині остову затвора - отвори для вісі викидача й шпильки. Усередині остов затвора має канал для приміщення ударника.
Мал. 12. Затвор:
а-остов затвора; б - ударник; в - викидач; 1-провідний виступ; 2-отвір для осі викидача; 3- виріз для викидача; 4- виріз для дна гільзи; 5- бойовий виступ; 6- поздовжній паз для відзеркалювального виступу; 7- пружина викидача; 8- вісь викидача; 9-шпилька.
Ударник має бойок й уступ для шпильки.
Викидач із пружиною служить для добування гільзи з набійника й утримання її до зустрічі з віддзеркалювальним виступом ствольної коробки. Викидач має зачіп для захоплення гільзи, гніздо для пружини й виріз для осі.
Шпилька служить для закріплення ударника й осі викидача.
Зворотним механізм (мал. 13) призначений для повернення затворної рами із затвором у переднє положення.Він складається зі зворотної пружини, напрямного стрижня, рухливого стрижня й муфти. Напрямний стрижень має на задньому кінці упор для пружини, пятку з виступами для з'єднання зі ствольною коробкою й виступ для втримання кришки стовбурної коробки. Рухливий стрижень на передньому кінці має загини для надягання муфти.
Мал. 13. Зворотний механізм:
1- зворотна пружина; 2- напрямний стрижень; 3- рухомий стрижень; 4- муфта.
Газова трубка зі ствольною накладкою (мал. 11) служить для напрямку руху газового поршня й запобігання рук від опіків при стрільбі. Вона складається з газової трубки, передньої і задньої сполучних муфт, ствольної накладки й металевого півкільця. Газова трубка служить для напрямку руху газового поршня. Вона має напрямні ребра. Переднім кінцем газова трубка надівається на патрубок газової камери. Ствольна накладка служить для зоберігання рук автоматника від опіків при стрільбі. Вона має жолоб, у якому укріплене металеве півкільце, що віджимає ствольну накладку від газової трубки (цим виключається поява хитання накладки при висиханні деревини).
Мал. 14. Газова трубка зі ствольною накладкою:
1- газова трубка; 2- напрямні ребра для газового поршня; 3- передня сполучна муфта; 4- ствольна накладка; 5- задня сполучна муфта; 6- виступ.
Ствольна накладка укріплена на газовій трубці за допомогою передньої і задньої сполучних муфт; задня сполучна муфта має виступ, у який упирається замикач газової трубки.
Ударно-спусковий механізм (мал. 12) призначений для спуска курка з бойового взводу або із зводу автоспуску, нанесення удару по ударнику, забезпечення ведення автоматичного або одиночного вогню, припинення стрільби, запобігання пострілів при незамкненому затворі й для постановки автомата на запобіжник.
Ударно-спусковий механізм міститься в ствольній коробці, де кріпиться трьома взаємозамінними осями, і складається з курка з бойовою пружиною, сповільнювача курка із пружиною, спускового гачка, шептала одиночного вогню із пружиною, автоспуску із пружиною й первідника.
Курок з бойовою пружиною призначений для нанесення удару по ударнику. На курку є бойовий звід, звід автоспуску, цапфи й отвір для вісі. Бойова пружина надягнута на цапфи курка й своєю петлею діє на курок, а кінцями - на прямокутні виступи спускового гачка. Сповільнювач курка служить для сповільнення руху курка вперед з метою поліпшення купчастостібою при веденні автоматичного вогню. Спусковий гачок призначений для втримання курка на бойовому взводі й для спуска курка; шептало одиночного вогню - для втримання курка після пострілу в крайньому задньому положенні, якщо при веденні одиночного вогню спусковий гачок не був опущений. Призначення автоспуску із пружиною - автоматичне звільнення курка із зводу автоспуску при стрільбі серіями, а також запобігання спуска курка при незакритому каналі ствола й незамкненому затворі. Перевідник служить для установки автомата на автоматичний й одиночний вогонь або на запобіжник.
Мал. 15. Ударно-спусковий механізм:
1-курок; 2- бойова пружина; 3-спусковий гачок; 4- шептало одиночного вогню; 5-пружина шептала одиночного вогню; 6- автоспуск; 7- пружина автоспуску; 8-

 
 

Цікаве

Загрузка...