WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Автомат Калашникова Модернізований - Реферат

Автомат Калашникова Модернізований - Реферат

ствол зі ствольною коробкою, із прицільним пристроєм і прикладом; 2 - кришка ствольної коробки; 3 - багнет-ніж; 4 - зворотний механізм; 5 - затворна рама з газовим поршнем; 6 - газова трубка зі ствольною накладкою; 7 - затвор; 8-цівка; 9 - магазин; 10- ударно-спусковий механізм.
Ствол (мал. 4) служить для напрямку польоту кулі. Усередині ствол має канал із чотирма нарізами, що в'ються зліва нагору праворуч. Нарізи служать для надання кулі обертового руху. Проміжки між нарізами називаються полями, відстань між двома протилежними полями (по діаметру) називається калібром ствола. У автомата АКМ він дорівнює 7,62 мм. У казенній частині канал ствола гладкий, має форму гільзи; ця частина каналу ствола називається набійником. Перехід від набійника до нарізної частини каналу ствола називається кульовим входом.
Зовні ствол має різьблення на дуловій частині, основу мушки, газову камеру, сполучну муфту, колодку прицілу й на казенному зрізі виріз для зачепа викидача. Сполучення газової камери з каналом ствола проходить через газовивідний отвір.Основа мушки, газова камера й колодка прицілу закріплені на стволі за допомогою шрифтів.
Мал. 4. Ствол:
а - загальний вид; б-казенна частина в розрізі; в - перетин ствола; 1 - колодка прицілу; 2- сполучна муфта; 3-газова камера; 4- газовивідний отвір; 5 - основа мушки; 6-різьба; 7 - набійник; 8 - виїмка для шпильки ствола; 9 - кульовий вхід; 10 - нарізна частина; 11 - поле; 12 - нарізи.
Різьба на дуловій частині служать для нагвинчування компенсатора й втулки при стрільбі холостими набоями; для збереження різьби від ушкоджень на ствол нагвинчена муфта ствола. Газова камера служить для напрямку порохових газів зі ствола на газовий поршень затворної рами; вона має патрубок з каналом для газового поршня й з отворами для виходу порохових газів, похилий газовивідний отвір й упор для рукоятки багнета-ножа. У вушку упору міститься шомпол. Сполучна муфта служить для приєднання цівки до автомата. Вона має замикач цівки, антабку для ременя й отвір для шомпола. Ствол за допомогою штифта з'єднаний зі ствольною коробкою й від її не відокремлюється.
Ствольна коробка (мал. 5) служить для з'єднання частин і механізмів автомата, забезпечення закривання каналу ствола затвором і запирання затвора. У ствольній коробці міститься ударно-спусковий механізм. Зверху вона закривається кришкою.
Мал. 5. Ствольна коробка:
1 - поперековий паз; 2 - поздовжній паз; 3 - відгини; 4- напрямний виступ; 5-перемичка; 6 - відбивний виступ; 7 - вирізи; 8 - засувка магазина.
Ствольна коробка має:
" усередині-вирізи для запирання затвора, задні стінки яких є бойовими упорами; відгини й напрямні виступи для напрямку руху затворної рами й затвора; віддзеркалювальний виступ для віддзеркалення (відбиття) гільз; перемичку для скріплення бічних стінок; виступ для зачепа магазина й по одному овальному виступу на бічних стінках для напрямку магазина;
" позаду зверху-пази: для п'яти напрямного стрижня зворотного механізму й для кришки ствольної коробки; хвіст із отвором для кріплення приклада в ствольній коробці;
" у бічних стінках - по чотири отвори, три з них для осей ударно-спускового механізму, а четверте для цапф перевідника; на правої стінці - дві фіксуючі виїмки для постановки перевідника на автоматичний (АВ) і одиночний (ОД) вогонь; в автомата зі складним прикладом є ще отвори для сполучної втулки й отвору для виступів фіксаторів приклада;
" знизу - вікно для магазина й вікно для спускового гачка.
До ствольної коробки прикріплені приклад, пістолетна рукоятка й спускова скоба із засувкою магазина.
Мал 6. Ствольна коробка автомата АКМС:
1 - отвір для виступів фіксатора приклада; 2 - отвір для сполучної втулки; 3-спускова скоба; 4 - засувка магазина.
Кришка ствольної коробки (мал. 6) охороняє від забруднення частини й механізми автомата, поміщені в ствольній коробці. З правого боку вона має східчастий виріз для проходу гільз, щоякі викидаються назовні, і для руху рукоятки затворної рами; позаду - отвір для виступу напрямного стрижня зворотного механізму. Кришка втримується на ствольній коробці за допомогою напівкруглого вирізу на колодці прицілу, поперекового пазу ствольної коробки й виступу напрямного стрижня зворотного механізму.
Мал. 7. Кришка ствольної коробки:
1 - отвір; 2 - ребра жорсткості; 3 - східчасті вирізи.
Прицільний пристрій (мал. 7) служить для наведення автомата при стрільбі по цілям на різні відстані й складається із прицілу й мушки.
Приціл складається з колодки прицілу, пластинчастої пружини, прицільної планки й хомутика.
Колодка прицілу має два сектори для додання прицільній планці певної висоти, вушка для кріплення прицільної планки, отвору для штифта й замикача газової трубки; усередині - гніздо для пластинчастої пружини й порожнину для затворної рами; на задній стінці - напівкруглий виріз для кришки ствольної коробки. Колодка прицілу надіта на ствол і закріплена штифтом.
Пластинчаста пружина міститься в гнізді колодки прицілу й утримує прицільну планку в доданому положенні.
Прицільна планка має гривку із прорізом для прицілювання й вирізи для втримання хомутика у встановленому положенні за допомогою засувки із пружиною. На прицільній планці нанесена шкала з поділками від 1 до 10 і буквою "П". Цифри шкали позначають відповідну дальність стрільби в сотнях метрів, буква "П" - постійну установку прицілу, що відповідає прицілу 3. Для стрільби вночі застосовуються самосвітні насадки (на гривку прицільної планки й мушку), а також нічні приціли.
Хомутик надітий на прицільну планку й утримується в доданому положенні засувкою. Засувка має зуб, яким під дією пружини заскакує у виріз прицільної планки.
Мал. 8. Прицільне пристрій:
а - приціл; б - основа мушки; 1 - колодка прицілу; 2 - пластинчаста пружина; 3 - прицільна планка; 4 - хомутик; 5 - полозок з мушкою; 6 - запобіжник мушки.
Мушка вгвинчена в полозок, що закріплюється в основі мушки. На полозку й на основі мушки нанесені риски, що визначають положення мушки.
Основа мушки (мал. 9) має упор для шомпола й рукоятки багнета-ножа, отвір для полозка мушки, запобіжник мушки й фіксатор із пружиною; фіксатор утримує від згвинчування зі ствола втулку для стрільби холостими набоями, компенсатор і муфту ствола, а також кришку пеналу від провертання при чищенні каналу ствола.
Компенсатор (6 мал. 9) служить для підвищення купчастостібою при стрільбі серіями з хитких положень (на ходу, стоячи, з коліна). Він має циліндричну частину для нагвинчування компенсатора на ствол і виступ з косим зрізом. Позаду на циліндричній частині є паз, у який заходить фіксатор, утримуючи компенсатор на стволі в заданому положенні. Усередині виступу зроблена проточка, що утворює компенсаційну камеру й буртик. Після вильоту кулі з каналу ствола порохові гази, потрапляючи в компенсаційну камеру, створюють надлишковий тиск, що відхиляє дулову частину автомата убік виступу (униз). Зовні на виступі є Т-подібний паз для втримання кришки пеналу при чищенні ствола.
Мал. 9. Основа мушки (ліворуч-з муфтою ствола,

 
 

Цікаве

Загрузка...