WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Автомат Калашникова Модернізований - Реферат

Автомат Калашникова Модернізований - Реферат

березових заготовок поступово були замінені: приклад стали виконувати з фанерної плити, ствольну накладку - із клеєного шпону, пістолетну рукоятку - із пластмаси.З 1954 року почали випускатися автомати у яких приклад приєднувався безпосередньо до ствоольної коробки за допомогою шпунта та двох гвинтів які проходять через дерев'яний приклад у спеціальних хвостовиках. Це дозволило підвищити механічну міцність кріплення прикладу.
Існує декілька модифікацій АК-47
" АК-47 з постійним деревяним прикладом виготовленим спочатку з дерева а потім з фанерної плити.
" АКС-47-автомат з складним прикладом виконаний у вигляді двох горизонтально розташованих стрижнів та вузького затилка.
" АКН-автомат з планкою для кріплення активного нічного прицілу НСП-2.
В 1956 р. пройшли випробування ряду "легких" автоматів і ручних кулеметів. У квітні 1959 р. на озброєння був прийнятий "7,62-мм автомат Калашникова модернізований (АКМ).
Автомат Калашникова Модернізований (АКМ).
Основні зусилля були направленні на зменшення загальної ваги автомата та підвищення влучності стрільби.
Зниження ваги було досягнуто змінами в технології виробництва. На той час радянська промисловість зуміла освоїти виробництво міцних штампованих ствольних коробок. Застосування штампованих ствольих коробок не тільки знизило їх вагу, але дозволило на 80% зменшити витрата металу. Міцність кришки ствольної коробки збільшили поперековими ребрами жорсткості. Ряд деталей стали виготовляти методом порошкової металургії й лиття по виплавлюваних моделях. Крім пістолетної рукоятки з пластмаси стали виготовляти також магазин. Маса зброї знизилася на 700 гр. Всі це зробило АКМ не тільки легшим й надійнішим у експлуатації, а й технологічнішим у виробництві.
Основним нововведенням автомату АКМ стало вдосконалення ударно-спускового механіхзму. Всі його деталі було заново скомпоновані так що жодна детальне залишилася взаємозамінною з первинним АК. Також у склад ударно-спускового механізму було введено сповільнювач курка. Завдяки сповільнювачу було збільшено час циклу автоматики, внаслідок чого зменшується темп стрільби.
Удар затворної рами був перенесений із правої сторони на ліву; трохи пізніше був установлений дуловий компенсатор, що використає тиск порохових газів біля дулового зрізу ствола для зменшення "підскоку" зброї. Завдяки підвищенню купчастості нарізку прицілу збільшили до 1000 м, хоча в реальних умовах вогонь із автомата ведеться на значно менших дальностях - до 400-500 м. Серединне відхилення влучень на дальності 800 м становить 0,64-0,9 м.
Замість окремого клинкового багнета був уведений універсальний багнет-ніж мод.1 разом з піхвами з гумовою накладкою. Довжина леза становила 150 мм.
Автомат Калашникова модернізований має кілька наступних модифікацій:
" АКМ - автомат з постійним деревяним прикладом
" АКМС - автомат з металічним складним прикладом
" АКМН -модифікація АКМ з кронштейном типу "ластівковий хвіст" для встановлення нічних активних (НСП-2) і пасивних (НСП-3, НСПУМ, НСПУ-3) прицілів
На основі АКМ було розроблено аналогічне сімейство ручних кулеметів Калашникова (РПК, РПКС , РПКН і РПКСН).
Автомат Калашникова зі складним прикладом АКМС і багнет-ніж з піхвами до нього (дульне гальмо зняте).
На дулову частину ствола АКМ може кріпитися "прилад безшумної та безполум'яної стрільби" ПБС -1 (на АК ставився прилад ПБС), разом з ним застосовується спеціальний набій з дозвуковою швидкістю кулі.
Головними виробниками автоматів і ручних кулеметів системи Калашникова стали Іжевський і Вятско-Полянський машинобудівні заводи.
Уже в середині 60-х рр. у війська стали надходити АКМ із пластмасовими прикладом, цівкою й ствольною накладкою. З початку 70-х у виробництві стволів стали використати ротаційне кування (на імпортному - австрійському - устаткуванні).
Дослідження, проведені в 1955-1965 р., дозволили зробити висновок, що при відносно великому імпульсі віддачі 7,62-мм набою зр. 1943 р. можливості істотного зменшення розсіювання куль при автоматичній стрільбі з автомата АКМ за рахунок поліпшення його конструкції досить обмежені. Олії у вогонь підливали й порівняльні випробування набою 7,62Х39 та американського малокаліберного набою 5,56Х45: хороші баллістичні характеристики останнього проявилися під час застосування гвинтівок М16А1 у В'єтнамській війні. Були сформульовані тактико-технічні вимоги на новий автомат калібру 5,6 мм (так тоді позначали калібр малоімпульсного набою), і вже в 1968 р. на випробування були представлені автомати П.А Ткачьова , А.С. Константінова, А.І. Шилина, Ю.М. Соколова, Ю.К. Александрова, і М.Т. Калашникова. За результатами полігонних і військових випробувань на перше місце по бойових якостях виходив автомат Константинова, купчастість якого (основну вимогу) трохи перевершувала купчастість нового автомата Калашникова. Однак обрана була система Калашникова, яка як забезпечувала більшу надійність і зручність в експлуатації, до того ж уніфікована із уже перебувала у виробництві. У цей же час група конструкторів під керівництвом В.М. Сабельнікова завершила розробку 5,45-мм набою (5,45x39).
У січні 1974 р. на озброєння був прийнятий новий уніфікований комплекс стрілецького озброєння системи Калашникова під цей набій - чотири моделі 5,45-мм автомата й стільки ж 5,45-мм ручних кулеметів. Конструкція базового АК -74 ("автомат Калашникова зр. 1974 р".,) практично повністю повторювала схему АКМ, з яким уніфіковано 9 вузлів (36%) і 52 деталі (53%) АК -74. Широка уніфікація деталей з АКМ дозволила швидше налагодити виробництво нової зброї, спростила освоєння АК -74. Масовий випуск 5,45-мм автоматів із припиненням випуску АКМ організували в 1975 р. Більше число деталей (газова камера, кільце цівки, спусковий гачок, колодка прицілу, опора мушки) стали виконувати з точних литих заготівель по виплавлюваних моделях. Стволи виготовлялися холодним ротаційним куванням, канали стволів хромували.
5,45 мм Автомат Калашникова АК-74.
Окрім застосування нового набою АК-74 мав свої харакатерні особливості: новий автомат оснащений новим циліндричним дульним гальмом-компенсатором, який також виконує функцію полум'ягасника. Під час стрільби запобігає уводу ствола автомата вгору-праворуч. Автомат має пластмасову цівку, ствольну накладку й приклад.
Зменшення калібру й ваги (в 1,5 рази), удвічі менше співвідношення між вагою кулі й порохового заряду в порівнянні з патроном 7,62x39 обіцяли значне підвищення початкової швидкості кулі, збільшення настильності траєкторії, зменшення імпульсу віддачі, збільшення боєкомплекту, що носить, без підвищення загальної ваги викладки стрільця.
Вогонь із автомата ведеться звичайної (зі сталевим сердечником) або трасуючою кулями. Магазин - коробчастий, секторний, із пластмасовим корпусом і шаховим розташуванням 30 набоїв. Єспеціальне пристосування для спорядження магазина з обойми, що вміщає до 15 набоїв.
Існують наступні модифікації АК-74:
" АК-74 - автомат з постійним дерев'яним (пізніше пластмасовим)прикладом;
" АКС-74 - автомат зі складним прикладом;

 
 

Цікаве

Загрузка...