WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Автомат Калашникова Модернізований - Реферат

Автомат Калашникова Модернізований - Реферат

компенсатор і муфта повинні легко згвинчуватися зі ствола.
При огляді ствольної коробки перевірити: чи не зламаний віддзеркалювальний виступ ствольної коробки; чи немає погнутостей і забоїн на відгинах; чи немає хитання приклада й пістолетної рукоятки; чи працює пружина засувки магазина.
При огляді затворної рами звернути увагу на кріплення газового поршня, що повинен мати незначне хитання. При огляді затвора звернути увагу на справність ударника й викидача. Для перевірки справності ударника надати затвору вертикальне положення; після цього повернути затвор на 180° - ударник повинен переміщатися в затворі під дією власної ваги. Змістити ударник вперед до відмови - бойок повинен виступати з отвору дна вирізу затвора. Бойок не повинен мати скришеностей або сильного розпалу.Для перевірки справності викидача відвести його пальцем убік і відпустити - викидач під дією пружини повинен енергійно повернутися в колишнє положення. Вставити навчальний патрон у виріз затвора й спробувати вийняти навчальний патрон уперед - патрон повинен міцно втримуватися зачепом викидача у вирізі затвора. Зачіп викидача не повинен мати викришеностей.
При огляді частин зворотного й ударно-спускового механізмів перевірити, немає чи поломок і погнутостей пружин, поломок і тріщин на виступах рухливих частин.
Огляд бойових набоїв
Набої оглядати перед стріляниною, при заступленні в наряд й за розпорядженням командирів. При огляді набоїв перевірити:
" чи немає на гільзах іржі й пом'ятостей, чи не хилитається куля в дульці гільзи;
" чи немає на капсулі зеленого нальоту й чи не виступає капсуль вище поверхні дна гільзи;
" чи немає серед бойових набоїв навчальних.
Всі несправні патрони здаються на склад. Якщо набої запилилися й забруднилися, вкрилися невеликим зеленим нальотом або іржею, їх необхідно обтерти сухим чистим ганчір'я. Обтирати набої промасленим ганчір'ям і споряджати набоями магазини густо змазані усередині, забороняється.
Підготовка автомата до стрільби
Підготовка автомата до стрільби проводиться з метою забезпечення безвідмовної роботи його під час стрільби. Автомат готується до стрільби під керівництвом командира відділення.
Для підготовки автомата до стрільби необхідно: - провести чищення, оглянути автомат у розібраному виді й змазати його; - оглянути автомат у зібраному виді; - оглянути магазини. Безпосередньо перед стрільбою прочистити насухо канал ствола (нарізну частину й патронник), оглянути патрони й спорядити ними магазини. Якщо автомат тривалий час перебував на морозі, то перед його заряджанням кілька разів вручну енергійно відтягнути назад і просунути вперед затворну раму.
Глава VIII. Перевірка бою автомата і приведення його до нормального бою
Автомат, що перебуває в підрозділі, повинен бути завжди приведений до нормального бою. Перевірка бою автомата проводиться :
" при надходженні його в підрозділ;
" після ремонту, заміни частин, які могли б змінити його бій;
" при виявленні під час стрільби ненормального відхилення куль.
У бойовій обстановці повинні бути використані всі можливості для періодичної перевірки бою автоматів і приведення їх до нормального бою.
Перед перевіркою бою автомат варто ретельно оглянути й усунути виявлені несправності.
Перевірка бою автомата й приведення його до нормального бою проводяться під керівництвом командира роти (батареї, взводу ) на стрільбищі в безвітряну погоду, у закритому тирі або на захищеній від вітру ділянці стрільбища, при нормальному освітленні .
Прямі начальники, до командира частини включно, зобов'язані стежити за точним дотриманням правил перевірки бою й приведення до нормального бою автоматів.
Стрільба при перевірці бою автоматів і приведенні їх до нормального бою здійснюється кращими автоматниками, відібраними командиром підрозділу .
При перевірці бою повинні бути присутнім автоматники, за яких закріплені автомати, їхні командири відділень і збройовий майстер або збройовий технік з необхідним інструментом.
Перевірка бою автомата й приведення його до нормального бою проводиться стрільбою набоями зі звичайною кулею. Набої повинні бути однієї партії. Дальність стрільби 100 м, приціл 3. Положення для стрільби - лежачи з упору. Автомат - без багнета-ножа. Автомати, що мають компенсатори, приводяться до нормального бою з компенсаторами, які надалі при стрільбі не згвинчуються.
Стрільба ведеться одиночними пострілами по перевірної мішені (або по чорному прямокутнику розміром 35 див по висоті й 25 див по ширині), укріпленій на білому щиті висотою 1 м і шириною 0,5 м. Точкою ; прицілювання служить середина нижнього краю перевірної мішені (чорного прямокутника); вона повинна перебувати приблизно на рівні ока стріляючого . На чорному прямокутнику по стрімкій лінії на відстані 25 см над Точкою прицілювання відзначається крейдою або кольоровим олівцем нормальне положення середньої точки влучення ( СТВ ). Ця точка є контрольною ( КТ ). У перевірній мішені за контрольну точку приймається центр кола.
Перевірка бою
Для перевірки бою стріляючий робить чотири одиночних постріли, ретельно й одноманітно прицілюючись під середину нижнього краю мішені (чорного прямокутника). По закінченні стрільби командир, що керує перевіркою бою, оглядає мішень і по розташуванню пробоїн визначає купчастість бою й положення середньої точки влучення. Солдатам і сержантам, щороблять стрільбу, оглядати мішені не дозволяється.
Мал. 37. Визначення середньої точки влучення:
а, по чотирьом пробоїнам; в - по трьох пробоїнах; м - визначення пробоїни, що відірвалася.
Купчастість бою визнається нормальною , якщо всі чотири пробоїни або три (при одній що відірвалася) уміщаються в коло діаметром 15 см . Якщо купчастість розташування пробоїн не задовольняє цій вимозі, то стрільба повторюється. При повторному незадовільному результаті стрільби автомат відправити в ремонтну майстерню для усунення причин розкиду куль.
Якщо купчастість розташування пробоїн буде визнана нормальною , то командир визначає середню точку влучення і її положення щодо контрольної точки .
Для визначення середньої точки влучення по чотирьох пробоїнах потрібно:
" з'єднати прямою лінією дві найближчі пробоїни й відстань між ними розділити навпіл;
" отриману точку з'єднати із третьою пробоїною й відстань між ними розділити на три рівні частини;
" точку розподілу , найближчу до двох перших пробоїн, з'єднати із четвертою пробоїною й відстань між ними розділити на чотири рівні частини.
Точка розподілу , найближча до першого трьох пробоїнам, і. буде середньою точкою влучення чотирьох пробоїн (мал. 37,а).
Середню точку влучення можна визначити також у такий спосіб: з'єднати пробоїни попарно, потім з'єднати середини обох прямих й отриману лінію розділити навпіл; крапка розподілу й буде середньою точкою влучення (мал. 37,6).
85. Якщо всі чотири пробоїни не вміщаються в коло діаметром 15 см, то середню точку влучення дозволяється визначати по трьох більш купчасто розташованих пробоїнах за умови, що четверта пробоїна вилучена від середньої

 
 

Цікаве

Загрузка...