WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Автомат Калашникова Модернізований - Реферат

Автомат Калашникова Модернізований - Реферат

полозку, ризику на полозку збігається з рискою на підставі мушки, полозок міцно втримується в підставі мушки.
При перевірці правильності роботи частин і механізмів треба:
" поставити перевідник на автоматичний вогонь (АВ), відвести затворну раму за рукоятку назад до відмови й відпустити; при цьому затворна рама повинна енергійно повернутися в переднє положення; знову відвести затворну раму за рукоятку назад, нажати на спусковий гачок й, притримуючи затворну раму за рукоятку, повільно відпустити її; при підході затворної рами в крайнє переднє положення повинно почутися клац - удар курка по ударнику;
" поставити перевідник на одиночний вогонь (ОД), нажати на спусковий гачок, відтягнути затворну раму за рукоятку назад до відмови, і, не відпускаючи спускового гачка, відпустити затворну раму; відпустити спусковий гачок, при цьому повинно почутися клац - курок, що вийшов із зачеплення із шепталом одиночного вогню, стає на бойовий взвод; після цього поставити автомат на запобіжник і нажати на спусковий гачок: хвіст спускового гачка не повинен відходити назад, а курок повинен залишатися на бойовому взводі; зняти автомат із запобіжника й нажати на спусковий гачок, при цьому повинен бути чутний удар курка по ударнику. При перестановці перевідника перевірити, чи надійно він утримується у встановлених положеннях. В автомата зі складним прикладом перевірити енергійність дії фіксаторів приклада й стопоріння приклада у відкинутому й складеному положеннях, справність і фіксування у відкинутому положенні плечового упору.
При огляді автомата під час чищення перевірити кожну частину й механізм окремо й переконатися, що на металевих частинах немає скришеностей металу, забоїн, погнутостей, іржі й бруду, а на дерев'яних частинах - тріщин і побитостей. Особливу увагу варто звернути на стан каналу ствола.
При огляді приналежності перевірити наявність і справність всіх предметів приладдя.
Для перевірки шомпола, протирки і йоржика по черзі нагвинтити протирку і йоржик на шомпол і перевірити візуально, чи не погнуті вони; протирка і йоржик повинні міцно втримуватися на шомполі, а верхня частина протирки - вільно обертатися; йоржик повинен бути чистим, а щетина не повинна випадати.
У пеналі не повинно бути тріщин, пом'ятостей і вигинів. Через менший бічний отвір пеналу не повинна проходити головка шомпола. Кришка пенала повинна міцно втримуватися на стволі й не мати на ньому значного бічного хитання, щоб під час чищення не розтиралася шомполом дулова частина ствола. Через отвір у кришці пенала не повинна проходити протирка.
У маслянки не повинно бути тріщин і вм'ятин. Кришка маслянки повинна мати прокладку й щільно прикручуватися до маслянки. З маслянки не повинно протікати мастило.
У викрутки не повинно бути скришеностей й забоїн на лезі й на стінках вирізів. Вибивач і шпилька не повинні бути погнутими.
Про всі несправності, виявлених при огляді автомата й приналежності до нього, солдати й сержанти зобов'язані негайно доповідати своєму командирові.
Порядок огляду автомата старшинами
Старшини оглядають автомати в зібраному й розібраному виді.
Огляд автомата в зібраному виді зробити у відповідності з попередніми розділом. Крім того, перевірити:
Подачу набоїв у набійник, добування й віддзеркалення гільз: спорядити магазин навчальними набоями, приєднати його до автомата й, не натискаючи на засувку магазина, зусиллям руки спробувати відокремити магазин - магазин повинен вільно входити у вікно ствольної коробки й надійно втримуватися засувкою магазина. Перезарядити автомат кілька разів, при цьому навчальні набої повинні без затримки досилатися з магазина в патронник й енергійно викидатися зі ствольної коробки назовні.
" Справність приклада: гвинти затильника повинні бути повністю загвинчені, шліци гвинтів очищені; при натисканні пальцем на кришку затильника пенал під дією пружини повинен висуватися із гнізда приклада настільки, щоб його можна було вийняти рукою. Складний приклад перевіряється, як зазначено в розділі "Порядок огляду автомата вояками й підстаршинами". Крім того, перевірити, чи не погнуті тяги й чи немає хитання приклада;
" Справність магазинів: магазини не повинні мати пом'ятостей і задирок на корпусі й загинах, які можуть ускладнити подачу набоїв; стопор повинен надійно втримувати кришку магазина; подавач під дією пружини повинен енергійно повертатися у верхнє положення.
" Справність багнета-ножа: багнет-ніж повинен міцно утримуватися на автоматі, вільно зніматися з його й міцно втримуватися в піхвах. На лезі не повинно бути забоїн, на піхвах вм'ятин, а на рукоятці відколів й тріщин. Ізоляція ножів і багнета-ножа не повинна мати ушкоджень.
Для огляду автомата в розібраному виді провести неповне або повне розбирання й протерти частини насухо. При огляді автомата в розібраному виді звірити номера на його частинах і ретельно оглянути Кожну частину й механізм, щоб упевнитися, що на металевих частинах немає скришенности, забоїн, вм'ятин, погнутостей, зірваного різьблення, висипу, слідів іржі й бруду, а на дерев'яних частинах - тріщин і побитостей.
При огляді ствола особливу увагу звертати на стан каналу ствола. Канал ствола оглядається з дулової частини. Для цього в ствольну коробку вкладається білий папірець, стволу надають таке положення, щоб світло відбивалося від паперу й висвітлювало канал ствола. Набійник оглядається з казенної частини.
У каналі ствола можуть спостерігатися наступні недоліки:
" сітка розпалу у вигляді пересічних тонкихліній, як правило, з казенної частини; надалі при стрільбі в місцях сітки розпалу утворяться тріщини й починається викришення хрому у вигляді окремих крапок, згодом викришеність збільшується й переходить у відколи хрому; при недостатньо ретельному чищенні в місцях відколу хрому може з'явитися іржа;
" раковини - значні поглиблення в металі, що утворилися в результаті великого числа здійснених зі ствола пострілів (розпал ствола) або в результаті тривалого впливу іржі в місцях відколу хрому; ствол, у якому утворилися відколи хрому або раковини, треба чистити після стрільби особливо ретельно;
" стертість полів нарізів або округлення кутів полів нарізів, особливо на їхній лівій грані, помітні візуально;
" роздуття ствола, помітне в каналі ствола у вигляді поперечного темного (тіньового) суцільного кільця (півкільця) або, виявлене по опуклості металу на зовнішній поверхні ствола; можливість стрільби зі ствола, що має роздуття, визначає старшина; автомат, що має невелике кільцеве роздуття ствола без опуклості металу на зовнішній поверхні ствола, до подальшої стрільби придатний, якщо він задовольняє умовам нормального бою.
Виявлені недоліки каналу ствола повинні бути занесені в картку якісного стану автомата.
При огляді ствола зовні перевірити, чи немає забоїн на зрізі патрубка газової камери, і перевірити дію фіксатора при натиску пальцем фіксатор повинен легко втоплюватися, а після звільнення виходити зі свого гнізда й приймати первісне положення, входячи в проточки компенсатора або муфти. При втопленому фіксаторі

 
 

Цікаве

Загрузка...