WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Автомат Калашникова Модернізований - Реферат

Автомат Калашникова Модернізований - Реферат

підрозділу; потім з дозволу командира відділення проводяться змащення й складання автомата.
Змащення автомата
Змащення автомата здійснювати в наступному порядку:
1. Змазати канал ствола. Нагвинтити на шомпол протирку й накласти на неї ганчір'я, просочене мастилом. Увести протирку в канал ствола з дулової частини й плавно просунути її два-три разу по всій довжині ствола, щоб рівномірно покрити канал ствола тонким шаром мастила. Змазати набійник і компенсатор.
2. Всі інші металеві частини й механізми автомата за допомогою промасленого ганчір'я покрити тонким шаром мастила. Зайве мастило сприяє забрудненню частин і може викликати затримки при стрільбі. Дерев'яні частини не змазувати. По закінченні змащення зібрати автомат, перевірити роботу його частин і механізмів, вичистити й змазати магазини й приладдя, а потім автомат показати командирові відділення.
У холодну пору року при температурі +5°С и нижче автомати змазувати тільки рідким рушничним мастилом. При переході з одного мастила на інше потрібно ретельно видалити старе мастило із всіх частин автомата. Для видалення мастила необхідно зробити повне розбирання автомата, промити всі металеві частини в рідкому рушничному мастилі й обтерти їх чистим ганчір'ям.
Примітка. Застосування рушничного мастила при температурі повітря нижче +5°С замість рідкого рушничного мастила категорично забороняється.
Автомат, внесений з морозу в тепле приміщення, чистити через 10-20 хв (після того як він відпітніє). Рекомендується перед входом у тепле приміщення зовнішні поверхні автомата обтерти ганчір'ям, просоченим рідким рушничним мастилом.
Автомат, який здається на склад на тривале зберігання, змазати рідким рушничним змащенням, загорнути в один шар інгібітованого, а потім в один шар парафінованого паперу.
Дегазація, дезактивація й дезінфекція автоматів виробляються відповідно до вказівок командира підрозділу.
Зберігання й збереження автоматів і набоїв
Відповідальність за зберігання автоматів і набоїв у підрозділі несе командир підрозділу.
Автомат зберігається завжди розрядженим, при цьому магазин відділений, багнет-ніж знято, курок спущений, перевідник на запобіжнику, хомутик прицілу встановлений на поділку "П". Автомат знімається із запобіжника тільки під час ведення вогню.
Автоматник зобов'язаний завжди тримати автомат чистим й у повній справності, поводитися з ним дбайливо й оглядати його у випадках, зазначених у ст. 61. При перевірці роботи ударно-спускового механізму не робити зайвих спусків курка.
При казарменому й табірному розташуванні автомат зберігається в піраміді; в особливому відділенні тієї ж піраміди зберігаються магазини, сумка для магазинів, багнет-ніж у піхвах і маслянка, а для автомата зі складним прикладом, крім того, й чохол для автомата. Сумка для магазинів і ремінь повинні зберігатися чистими й сухими.
При тимчасовому розташуванні в якому-небудь будинку автомат зберігати в сухому місці у віддаленні від дверей, пічок і нагрівальних приладів. У бойовій обстановці автомат тримати при собі, у руках.
При русі на заняття й на поході автомат переноситься на ремені в положенні "на ремінь", "на груди" або "за спину". Ремінь повинен бути підігнаний так, щоб автомат не вдарявся об тверді предмети спорядження. Автомат переноситься із приєднаним магазином. Інші магазини перебувають у сумці. Автомат зі складним прикладом переноситься й перевозиться в будь-яких умовах зі складеним прикладом. Під час перерв між заняттями, а також на привалах автомат перебуває в автоматника на ремені або в руках.
При пересуванні на автомобілях або бронетранспортерах автомат тримати між коліньми прямовисно. При пересуванні на танках автомат тримати в руках, оберігаючи його від ударів об броню.
Під час перевезення по залізницях або водних шляхах автомати встановлюються в спеціальній піраміді, Якщо вагон або пароплав не обладнаний пірамідами, автомат можна тримати в руках або покласти на полицю так, щоб він не міг упасти або одержати ушкодження.
Для попередження роздуття або розриву ствола забороняється чим-небудь затикати канал ствола.
Патрони на стрільбище повинні зберігатися в сухому місці й по можливості закритими від сонячних променів.
Поводитися з набоями треба дбайливо, оберігати їх від ушкоджень, вологи й бруду. Змазувати набої забороняється. Втрата набоїв не допускається.
Глава VII. Огляд автомата і підготовка його до стрільби
Загальні положення
Для перевірки справності автомата, його чистоти, змащення й підготовки до стрільби виконуються огляди автомата, приладдя й магазинів.
Вояки й підстаршини оглядають автомати;
" щодня;
" перед виходом в наряд, перед виходом на заняття, у бойовий обстановці періодично протягом дня й перед виконанням бойового завдання;
" під час чищення.
Старшини оглядають автомати періодично в строки, установлені Уставом внутрішньої служби, а також всі автомати або частина з них перед стріляниною, заступленням в наряд й перед виконанням бойового завдання.
Несправності автомата, магазинів і приналежності повинні усуватися негайно. Якщо усунути їх у підрозділі не можна, автомат, магазини й приналежність відправити в ремонтну майстерню.
Характерними несправностями, що порушують нормальний бій автомата, можуть бути наступні:
" мушка збита або погнута, змістилися убік, нагору або вниз - кулі будуть відхилятися убік, протилежну переміщенню вершини мушки;
" прицільна планка погнута або перекошена - кулі будуть відхилятися убік переміщення прорізу гривки прицільної планки;
" ствол погнутий - кулі будуть відхилятися убік вигину дулової частини ствола;
" забоїнина дуловому зрізі ствола, розтертість каналу ствола (особливо в дуловій частині), зношеність й округлення кутів полів нарізів, раковини, хитання прицільної планки, мушки, приклада - все це збільшує розсіювання куль.
Порядок огляду автомата вояками й підстаршинами
При щоденному огляді переконатися в наявності всіх частин автомата й перевірити: чи немає на зовнішніх частинах іржі, бруду, а також вм'ятин, подряпин і забоїн й інших ушкоджень, які можуть викликати порушення нормальної роботи механізмів; чи немає на дерев'яних частинах тріщин, відколів й побитостей; чи надійне кріплення шомпола; крім того, перевірити стан змащення на видимих без розбирання автомата частинах, наявність ременя, приналежності, магазинів, сумок для них й багнета-ножа, а в автомата зі складним прикладом і наявність чохла для автомата.
При огляді автомата перед початком заступання в наряд, перед виходом на заняття й у бойовій обстановці перевірити те ж, що й при щоденному огляді; крім того, перевірити справність прицілу й мушки; переконатися, що в каналі ствола немає сторонніх предметів; перевірити правильність роботи частин і механізмів. При перевірці справності прицілу й мушки переконатися, що проріз на гривці прицільної планки не має забоїн, хомутик плавно пересувається по прицільній планці й надійно закріплюється у встановленому положенні засувкою, пружина надійно втримує прицільну планку, мушка не погнута й міцно втримується в

 
 

Цікаве

Загрузка...