WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Автомати Калашникова малогабаритні АК-102, АК-104, АК-105 - Реферат

Автомати Калашникова малогабаритні АК-102, АК-104, АК-105 - Реферат

положення (АВ) або (ОД), відвести за рукоятку затворну раму назад, оглянути патронник, відпустити рукоятку затворної рами й спустити курок з бойового взводу.
При розбиранні автомата з нічним прицілом після відокремленнямагазина відокремити нічний приціл, для чого відвести ручку затискного пристрою вліво назад, зрушуючи приціл назад, відокремити його від автомата.
2. Вийняти пенал з приладдям із гнізда приклада. Утопити пальцем правої руки кришку гнізда так, щоб пенал під дією пружини вийшов із гнізда, розкрити пенал й вийняти з нього викрутку й вибивач.
Мал. 24. Відокремлення магазина
3. Відокремити шомпол. Відтягнути кінець шомпола від ствола так, щоб його голівка вийшла з-під упору на основі мушки (мал. 25) і вийняти шомпол. При ускладненому відокремленні шомпола дозволяється користуватися вибивачем, який слід вставити в отвір голівки шомпола, відтягнути від ствола кінець шомпола й вийняти його.
4. Відокремити полум'ягасник. Утопити викруткою фіксатор полум'ягасника й відгвинтити полум'ягасника із різьбового виступу колодки мушки (зі ствола), обертаючи його проти ходу годинникової стрілки. У випадку надмірно тугого обертання полум'ягасника допускається відгвинчування його за допомогою шомпола, вставленого у виїмки полум'ягасника.
Мал. 25. Відокремлення шомпола
5. Відокремити кришку ствольної коробки. Лівою рукою обхопити шийку (передню частину) приклада, великим пальцем руки натиснути на виступ напрямного стрижня зворотного механізму, правою рукою підняти нагору задню частину кришки ствольної коробки (мал. 26) і відокремити кришку.
Мал. 26. Відокремлення кришки ствольної коробки
6. Відокремити зворотний механізм. Утримуючи автомат лівою рукою за шийку приклада, правої подати вперед напрямний стрижень зворотного механізму до виходу його п'яти з поздовжнього паза ствольної коробки; підняти задній кінець напрямного стрижня (мал. 27) і витягти зворотний механізм із каналу затворної рами.
Мал. 27. Відокремлення зворотного механізму.
7. Відокремити затворну раму із затвором. Продовжуючи втримувати автомат лівою рукою, правої відвести затворну раму назад до упору, підняти її разом із затвором (мал. 28) і відокремити від ствольної коробки.
Мал. 28. Відокремлення затворної рами із затвором
8. Відокремити затвор від затворної рами. Взяти затворну раму в ліву руку затвором нагору (мал. 29), правою рукою відвести затвор назад, повернути його так, щоб ведучий виступ затвора вийшов з фігурного вирізу затворної рами, і вивести затвор вперед.
Мал. 29. Відокремлення затвора від затворної рами.
9. Відокремити газову трубку зі ствольною накладкою. Утримуючи автомат лівою рукою, правою надягти пенал приладдя прямокутним отвором на виступ чеки газової трубки й повернути чеку від себе до вертикального положення (мал. 30), зняти газову трубку з патрубка газової камери.
Мал. 30. Поворот чеки газової трубки за допомогою пеналу із приладдям;
Порядок складання автомата після неповного розбирання
1. Приєднати газову трубку зі ствольною накладкою. Утримуючи автомат лівою рукою, правою підсунути газову трубку переднім кінцем на патрубок газової камери й щільно пригорнути задній кінець ствольної накладки до ствола до упору, повернути за допомогою пеналу з приладдям замикач на себе до входу його фіксатора у виїмку на колодці прицілу.
2. Приєднати затвор до затворної рами. Взяти затворну раму в ліву руку, а затвор - у праву й вставити його циліндричну частину в канал затворної рами, повернути затвор так, щоб його виступ увійшов у фігурний виріз затворної рами, і просунути затвор уперед.
3. Приєднати затворну раму із затвором до ствольної коробки. Взяти затворну раму в праву руку так, щоб затвор утримувався великим пальцем у передньому положенні. Лівою рукою обхопити шийку приклада, правою ввести газовий поршень у порожнину колодки прицілу й підсунути затворну раму вперед настільки, щоб відгини ствольної коробки ввійшли в пази затворної рами, невеликим зусиллям притиснути її до ствольної коробки й просунути вперед до упору.
4. Приєднати зворотний механізм. Утримуючи автомат лівою рукою, правою рукою ввести зворотний механізм у канал затворної рами, стискаючи зворотну пружину, подати напрямний стрижень уперед й, опустивши трохи вниз, увести його п'яту в поздовжній паз ствольної коробки.
5. Приєднати кришку ствольної коробки. Вставити кришку ствольної коробки переднім кінцем у напівкруглий виріз на колодці прицілу; натиснути на задній кінець кришки долонею правої руки вперед-вниз, щоб виступ напрямного стрижня зворотного механізму ввійшов в отвір кришки ствольної коробки.
6. Спустити курок з бойового взводу й поставити на запобіжник. Нажати па спусковий гачок і підняти перевідник до упору.
7. Приєднати полум'ягасник. Навернути полум'ягасник на різьбовий виступ колодки мушки (на ствол) до упору. Якщо паз полум'ягасника не збігся з фіксатором, необхідно відвернути полум'ягасник до сполучення паза з фіксатором.
8. Приєднати шомпол. Вставити різьбовий кінець шомпола в отвір у кільці цівки. Утопити шомпол. Головку шомпола вставити в паз на колодці мушки.
9. Вкласти пенал в гніздо приклада. Укласти викрутку й вибивач у пенал й закрити його кришкою, вкласти пенал дном у гніздо приклада й утопити його так, щоб гніздо закрилося кришкою.
10. Приєднати магазин до автомата. Утримуючи автомат лівою рукою за шийку приклада або цівка, правої ввести у вікно ствольної коробки зачіп магазина (мал. 31) і повернути магазин на себе так, щоб засувка ввійшла в зачеплення з опорним виступом магазина.
Мал. 31. Приєднання магазина
При складанні автомата з нічним прицілом після приєднання магазина приєднати приціл.
Взяти автомат за цівку, сполучити паз затискного пристрою прицілу із планкою зброї; переконавшись у тім, що рукоятка затискного пристрою перебуває в заднім положенні, просунути приціл уперед до упору й закріпити його, повернувши рукоятку вперед до упору.
Порядок повного розбирання автомата
1. Провестити неповне розбирання
2. Розібрати магазин. Взяти магазин у ліву руку кришкою нагору (опуклою частиною від себе), правою рукою за допомогою вибивача утопити виступ стопорної планки в отвір на кришці магазина, великим пальцем лівої руки зрушити кришку трохи вперед (мал. 32), правою рукою зняти кришку з корпуса, утримуючи при цьому стопорну планку великим пальцем лівої руки, поступово звільняючи пружину, вийняти її разом зі стопорною планкою й подавачем з корпуса магазина, відокремити подавач від пружини.
Мал. 32. Відокремлення кришки магазина
3. Розібрати зворотний механізм. Взяти зворотний механізм в ліву руку, поставити напрямний стрижень вертикально п'ятою вниз на стіл або упор, стиснути зворотну пружину вниз, правою рукою розвести кінці рухомого стрижня й відокремити муфту (мал. 33), зняти пружину з напрямного стрижня, відокремити рухомий стрижень від напрямного стрижня.
Мал.

 
 

Цікаве

Загрузка...