WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Автомати Калашникова малогабаритні АК-102, АК-104, АК-105 - Реферат

Автомати Калашникова малогабаритні АК-102, АК-104, АК-105 - Реферат

яку-небудь сторону більш ніж на 5 см, то відповідно до цього здійснюється зміна положення мушки; якщо середня точка влучення нижче контрольної, мушкутреба вкрутити, якщо вище - викрутити; якщо середня точка влучення лівіше контрольної точки, основу мушки пересунути вліво, якщо правіше - вправо.
При переміщенні мушки убік на 1 мм середня точка влучення при стрільбі на 100 м з автомата зміщається на 35 см. Один повний оберт мушки переміщає середню точку влучення по висоті при стрільбі на 100 м з автомата на 27 см.
Правильність переміщення мушки перевіряється повторною стрільбою.
Після приведення автомата до нормального бою стара риску на основі мушки забивається, а замість її наноситься нова.
Вивірка нічного прицілу НСПУМ, перевірка влучності стрільби й приведення до нормального бою автомата з нічним прицілом здійснюється відповідно до інструкції по експлуатації на нічний приціл НСПУМ.
Глава V. Перевірка технічного стану, характерні несправності й методи їхнього усунення
Для перевірки справності автомата, його чистоти, змащення й підготовки до стрільби проводяться огляди автомата.
При огляді варто переконатися в наявності всіх частин автомата й перевірити, немає чи на зовнішніх частинах іржі, бруду, вм'ятин, подряпин, забоїн, відколів й інших ушкоджень, які можуть викликати порушення нормальної роботи механізмів автомата; крім того, перевірити стан мастила на видимій без розбирання автомата частинах, переконатися, що в каналі ствола немає сторонніх предметів; перевірити правильність роботи частин і механізмів.
При перевірці правильності роботи частин і механізмів треба відокремити магазин, зняти автомат із запобіжника й поставити перевідник на автоматичний вогонь (АВ), відвести затворну раму за рукоятку назад до відмови й відпустити її, при цьому затворна рама повинна енергійно повернутися в переднє положення, знову відвести затворну раму за рукоятку назад, натиснути на спусковий гачок й, притримуючи затворну раму за рукоятку, повільно відпустити її, при підході затворної рами в крайнє переднє положення повинен бути чутний клац - удар курка по ударнику. Поставити перевідник на одиночний вогонь (ОД), натиснути на спусковий гачок, відтягнути затворну раму за рукоятку назад до відмови й, не відпускаючи спускового гачка, відпустити затворну раму. Відпустити спусковий гачок, при цьому повинен бути чутний клац - курок, що вийшов із зачеплення із шепталом одиночного вогню, стає на бойовий взвод, після цього поставити автомат на запобіжник і натиснути на спусковий гачок, хвіст спускового гачка не повинен відходити назад, а курок повинен залишатися на бойовому зводі, зняти автомат із запобіжника й натинути на спусковий гачок, при цьому повинен бути чутний удар курка по ударнику.
При перестановці перевідника перевірити, чи надійно він утримується у встановлених положеннях.
При огляді автомата перевірити енергійність фіксатора й засувок приклада, надійність стопоріння приклада у відкинутому й складеному положеннях, а також перевірити, чи не має він коливань.
При огляді автомата під час чищення перевірити кожну частину й механізм окремо й переконатися, що на металевих частинах немає скришеності металу, забоїн, погнутостей, іржі й бруду, а на пластмасових частинах - тріщин і побитостей. Особлива увага варто обертати на стан каналу ствола, газової камери, газової трубки й газового поршня.
При огляді приладдя перевірити наявність і справність всіх предметів приладдя:
" пенал - без тріщин, пом'ятостей і вигинів;
" маслянка - без тріщин і сколів. Кришка маслянки повинна мати прокладку й щільно навертатися на горловину маслянки. З маслянки не повинне протікати мастило;
" викрутка - без скришеностей й забоїн на лезі й на пазу під мушку; вибивач не повинен бути погнутий й наклепаний на торці;
" сумка - без наскрізних протертостей і дір. У відділення сумки повинні вільно входити й вийматися магазини, у кишені сумки - відповідні елементи приладдя. Носильні петлі повинні бути міцно пришиті до сумки.
Перевірити розстібання й застібання на фіксатори гортів клапана кишені й кришки.
Перевірити надійність фіксації карабіна ременя для носіння на вушку кільця цівки. Карабін не повинен самовідстібатися без натискання на фіксатор. Петля з металевою пряжкою й шльовкою повинна забезпечувати регулювання довжини ременя.
Перевірити подачу набоїв у набійник, добування й віддзеркалювання гільз, спорядити магазин навчальними набоями й приєднати його до автомата, не натискаючи на засувку магазина, зусиллям руки спробувати відокремити магазин - магазин повинен вільно входити у вікно ствольної коробки й надійно втримуватися засувкою. Перезарядити автомат кілька разів, при цьому навчальні набої повинні без затримки досилатися з магазина в набійник й енергійно викидатися зі ствольної коробки назовні.
Приклад. Гвинти затилку повинні бути повністю загвинчені, шліци гвинтів очищені; при натисканні пальцем на кришку затилку піна під дією пружини повинен висуватися із гнізда приклада настільки, щоб його можна було вийняти рукою. Фіксація приклада перевіряється наступним чином: при огляді автомата перевірити енергійність фіксатора й засувок приклада, надійність стопоріння приклада у відкинутому й складеному положеннях, а також перевірити, чи не має він коливань.
Магазини не повинні мати тріщин, сколів й задирок на корпусі й загинах, які можуть утрудняти подачу набоїв, виступ стопорної планки повинен надійно втримувати кришку магазина; подавач під дією пружини повинен енергійно повертатися у верхнє положення.
Для перевірки технічного стану автомата провести неповне й повне розбирання, протерти частини насухо, звірити номера на його частинах з номером на ствольній коробці й ретельно оглянути кожну частину й механізм, щоб упевнитися, що на металевих частинах немає зкришенностей, забоїн, вм'ятин, погнутостей, зірваної різьблення, висипки, слідів іржі й бруду, а на пластмасових - тріщин і сколів.
1. Ствол. Особливу увагу слід звертати на стан каналу ствола. Канал ствола оглядається з дулової частини. Для цього в ствольну коробку вкладається білий папір, стволу надають таке положення, щоб світло відбивалося від паперу й висвітлювало канал ствола. Набійник оглядається з казенної частини.
У каналі ствола можуть спостерігатися наступні дефекти:
" сітка розпалу у вигляді пересічних тонких ліній, як правило, з казенної частини; надалі при стрільбі в місцях сітки розпалу утворяться тріщини й починається викрашування хрому у вигляді окремих крапок, потім скришеність збільшується й переходить у відколи хрому, при недостатньо ретельному чищенні в місцях відколу хрому може з'явитися іржа;
" раковини - значні поглиблення в металі, що утворилися в результаті великого числа проведених зі ствола пострілів (розпал ствола) або в результаті тривалого впливу іржі в місцях відколу хрому; ствол, у якому утворилися відколи хрому або раковини, треба

 
 

Цікаве

Загрузка...