WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Автомати Калашникова малогабаритні АК-102, АК-104, АК-105 - Реферат

Автомати Калашникова малогабаритні АК-102, АК-104, АК-105 - Реферат

технічного обслуговування й усуненням виявлених несправностей.
Заходи безпеки
Навчання розбиранню й зборці автоматавиробляється тільки на навчальних автоматах. Навчання на бойових автоматах дозволяється у виняткових випадках з дотриманням особливої обережності в обігу із частинами й механізмами.
Перед підготовкою автомата до стрільби, а також перед чищенням і змащенням переконатися в тім, що він не заряджений. При всіх навчальних діях із зарядженим автоматом не направляти його на людей або убік, де можуть перебувати люди.
Стрільбу в закритому тирі робити тільки при наявності притоково-витяжної вентиляції, тому що виділювані при стрільбі порохові гази є токсичними. По закінченні стрільби обов'язково розрядити автомат і поставити його на запобіжник. Після інтенсивної автоматичної стрільби забороняється доторкатися до ствола.
При виявленні затримок ліквідувати їхнім перезарядженням.
Підготовка автомата до стрільби
Підготовка автомата до стрільби проводиться з метою забезпечення безвідмовної роботи його під час ведення вогню.
Для підготовки автомата до стрільби необхідно перевірити чищення, оглянути автомат у розібраному виді й змазати, оглянути автомат у зібраному виді, оглянути магазин.
Безпосередньо перед стрільбою прочистити насухо канал ствола (нарізну частину й патронник), оглянути набої й спорядити ними магазини.
Якщо автомат тривалий час перебував на морозі, перед його заряджанням кілька разів вручну енергійно відтягнути назад і просунути вперед затворну раму.
Перевірка влучності стрільби й приведення автомата до нормального бою.
Загальні положення
Автомат, який перебуває в підрозділі, повинен бути завжди приведений до нормального бою.
Перевірка влучності стрільби автомата проводиться при надходженні його в підрозділ, після ремонту, заміни частин, які могли б вплинути на влучність стрільби, при виявленні під час стрільби ненормальних відхилень куль.
У бойовій обстановці повинні бути використані всі можливості для періодичної перевірки влучності стрільби автоматів і приведення їх до нормального бою.
Перед перевіркою влучності стрільби автомата варто ретельно оглянути й усунути виявлені несправності.
Перевірка влучності стрільби автомата й приведення його до нормального бою здійснюється на стрільбищі в безвітряну погоду, у закритому тирі або на захищеній від вітру ділянці стрільбища при нормальному освітленні.
Перевірка влучності стрільби автомата й приведення його до нормального бою проводяться стрільбою набоями зі звичайною кулею. Дальність стрільби 100 м, приціл автомата встановлений на поділку 3. Положення для стрільби - лежачи з упору. Автомат - із полум'ягасником, що надалі при стрільбі не згвинчується.
Стрільба ведеться по перевірочній мішені (по чорному прямокутнику розмірами 35 см - висота й 25 см - ширина), укріпленому на білому щиті висотою 1 м і шириною 0,5 м. При стрільбі по перевірочній мішені точкою прицілювання служить середина нижнього краю мішені (чорного прямокутника), вона повинна перебувати приблизно на рівні очей стріляючого. Положення контрольної точки відзначається по стрімкій лінії вище точки прицілювання при стрільбі з автомата АК102, АК105 на відстані 16 см , АК104 - на відстані 30 см.
Перевірка влучності стрільби й приведення до нормального бою автомата здійснюється одиночною стрільбою - 4 набої й автоматичної - 8 набоїв в 2-3 серії.
Перевірка влучності стрільби
Для перевірки влучності одиночної стрільби стріляючий здійснює чотири постріли, ретельно й одноманітно прицілюючись під середину нижнього краю перевірочної мішені (чорного прямокутника).
По закінченні стрільби мішень оглядається і по розташуванню пробоїн визначається влучність стрільби, що включає купчастість і точність (положення середньої точки влучення).
Купчастість стрільби визнається нормальною, якщо всі чотири пробоїни або три (при одній явно відірваній) уміщаються в коло діаметром 18 см. Якщо розташування пробоїн не задовольняє цій вимозі, то стрільба повторюється. При повторному незадовільному результаті стрільби автомат відправити в ремонтну майстерню для усунення причин розкиду куль.
Якщо купчастість стрільби пробоїн буде визнана нормальною, то визначається точність стрільби (середня крапка влучення і її положення щодо контрольної точки).
Для визначення середньої точки влучення по чотирьох пробоїнах потрібно:
1. з'єднати прямою лінією дві найближчі пробоїни й відстань між ними розділити навпіл;
2. отриману точку з'єднати із третьою пробоїною й відстань між ними розділити на три рівні частини;
3. точку розподілу, найближчу до двох перших пробоїн, з'єднати із четвертою пробоїною й відстань між ними розділити на чотири рівні частини.
Точка розподілу, найближча до першого трьох пробоїнам, і буде середньою крапкою влучення чотирьох пробоїн (мал. 23).
Середню точку влучення можна визначити також у такий спосіб: з'єднати пробоїни попарно, потім з'єднати середини обох прямих й отриману лінію розділити навпіл, точка розподілу й буде середньою точкою влучення (мал. 23).
Якщо всі чотири пробоїни не вміщаються в коло діаметром 18 див, то середню точку влучення дозволяється визначати по трьох більш купчасто розташованих пробоїнах за умови, що четверта пробоїна вилучена від середньої точки влучення трьох пробоїн більше 2,5 радіуси кола, що вміщає ці три пробоїни (мал. 23).
Для визначення середньої точки влучення по трьох пробоїнах необхідно:
1. з'єднати прямою лінією дві найближчі пробоїни й відстань між ними розділити навпіл;
2. отриману точку з'єднати із третьою пробоїною й відстань між ними розділити на три рівні частини.
Точку розподілу, найближча до перших пробоїн, і буде середньою точкою влучення (мал. 23).
Мал. 23. Визначення середньої точки влучення (СТВ) А, Б - по чотирьом пробоїнам; в - по трьом пробоїнам; г - визначення пробоїни, яка відірвалася; д - при стрільбі автоматичним вогнем.
При нормальній точності стрільби автомата середня точка влучення повинна збігатися з контрольною точкою або відхилятися від її в будь-якому напрямку не більше ніж на 5 см, тобто вона не повинна виходити за межі малого кола перевірочної мішені.
Автомат, точність одиночної стрільби якого при перевірці виявиться ненормальною, приводиться до нормального бою згідно пункту "Приведення до нормального бою" (див. нижче)
Середня точка влучення при автоматичній стрільбі визначається в такий спосіб:
1. зверху або знизу відраховує половина пробоїн і відокремлюється горизонтальною лінією;
2. таким же порядків відраховує половина пробоїн праворуч і ліворуч і відокремлюється вертикальною лінією.
Точка перетинання горизонтальної й вертикальної лінії визначає положення середньої точки влучення.
Приведення до нормального бою.
Якщо при стрільбі одиночними пострілами середня точка влучення відхилилася від контрольної в

 
 

Цікаве

Загрузка...