WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Автомати Калашникова малогабаритні АК-102, АК-104, АК-105 - Реферат

Автомати Калашникова малогабаритні АК-102, АК-104, АК-105 - Реферат

затворної рами на ведучий виступ затвора, повертається навколо поздовжньої осі праворуч,бойові виступи затвора заходять за бойові упори ствольної коробки - затвор зачиняється. Затворна рама, продовжуючи рух вперед, своїм виступом повертає важіль автоспуску вперед і вниз, виводячи шептало автоспуску, з-під взводу автоспуску курка; курок під дією бойової пружини повертається, виходить з-під засувки сповільнювача й стає на бойовий звід (мал. 21).
Набої в магазині під дією пружини піднімаються догори до упору верхнім набоєм у затворну раму.
Поставлений на запобіжник перевідник закриває східчастий виріз кришки ствольної коробки й стає на шляху руху рукоятки затворної рами назад; сектор перевідника повертається вперед і стає над правим прямокутним виступом спускового гачка (замикається спусковий гачок).
Робота частин і механізмів при стрільбі.
Робота частин і механізмів при автоматичній стрільбі. Для здійснення автоматичної стрільби необхідно поставити перевідник на автоматичну стрільбу (АВ), якщо він не був поставлений при заряджанні, і натиснути на спусковий гачок.
При постановці перевідника на автоматичну стрільбу сектор перевідника звільняє прямокутний виступ спускового гачка (відмикає спусковий гачок), але перекриває східчастий виступ шептала одиночної стрільби. Спусковий гачок отримує можливість повертатися навколо своєї осі, шептало одиночної стрільби від повороту разом зі спусковим гачком утримується сектором перевідника.
Мал. 21. Положення частин ударно-спускового механізму перед пострілом: 1 - спусковий гачок; 2 - сектор перевідника; 3- сповільнювач курка; 4 - курок; 5 - шептало автоспуску; 6 - затворна рама.
При натисканні на хвіст спускового гачка його фігурний виступ виходить із зачеплення з бойовим взводом курка. Курок під дією бойової пружини повертається на своїй осі й енергійно завдає удару по ударнику. Ударник бойком розбиває капсуль набою. Ударний склад капсуля набою запалюється, полум'я через затравні отвори в дні гільзи проникає до порохового заряду й запалює його. Відбувається постріл.
Куля під дією порохових газів рухається по каналу ствола; як тільки вона мине газовідвідний отвір, частина газів спрямовується через цей отвір у газову камеру, давить на газовий поршень штока й відкидає затворну раму назад. Відходячи назад, затворна рама (як і при відведенні її назад за рукоятку) переднім скосом фігурного вирізу повертає затвор навколо поздовжньої осі й виводить його бойові виступи через бойові упори ствольної коробки - відбувається відмикання затвора й відкривання каналу ствола, виступ затворної рами звільняє важіль автоспуску, він під дією пружини трохи піднімається нагору, і шептало автоспуску притискається до передньої площини курка. До цього часу куля залишає канал ствола.
Після вильоту кулі з каналу ствола порохові гази попадають у задню камеру полум'ягасника, розширюються й через отвір і конічний розтруб вилітають в атмосферу, чим забезпечується зменшення полум'я й звуку при пострілі.
Затворна рама із затвором по інерції продовжує рух назад: гільза, утримувана зачепом викидача, натрапляє на віддзеркальний виступ ствольної коробки й віддзеркалюється (викидається) назовні.
Надалі робота частин і механізмів, за винятком роботи курка й сповільнювача, відбувається так само, як і при заряджанні. Курок стає на верхній виступ шептала автоспуску й утримується на ньому при поверненні затворної рами із затвором у переднє положення. Після того як затвор дошле верхній набій з магазина в набійник, відбудеться закривання каналу ствола й запирання затвора, затворна рама, продовжуючи рух уперед, виведе шептало автоспуску з-під взводу автоспуску курка.
Курок під дією бойової пружини повертається й ударяє по засувці сповільнювача курка; сповільнювач повертається назад, підставляючи під удар курка передній виступ; внаслідок цих ударів по сповільнювачу рух курка вперед трохи сповільнюється, що дозволяє стволу після удару по ньому затворної рами із затвором прийняти положення, близьке до первісного, і цим поліпшити купчастість стрільби. Після удару по передньому виступу сповільнювача курок завдає удару по ударнику. Відбувається постріл. Робота частин і механізмів автомата повторюється. Автоматична стрільба буде тривати доти, поки натиснуто спусковий гачок й у магазині є набої.
Для припинення стрільби необхідно відпустити спусковий гачок. При цьому спусковий гачок під дією бойової пружини повернеться і його фігурний виступ встане на шляху руху бойового взводу курка, курок стає на бойовий взвод. Стрільба припиняється, але автомат залишається зарядженим, готовим до проведення подальшої автоматичної стрільби.
Робота частин і механізмів при одиночній стрільбі
Для проведення одиночного пострілу необхідно поставити перекладач на одиночну стрільбу (ОД) і нажати на спусковий гачок.
При постановці перевідника з положення на запобіжник у положення на одиночну стрільбу (ОД) сектор перевідника звільняє прямокутний виступ спускового гачка (відмикає спусковий гачок), звільняє східчастий виступ шептала одиночної стрільби, й при стрільбі в роботі ударно-спускового механізму участь не приймає.
При натисканні на хвіст спускового гачка його фігурний виступ виходить із зачеплення з бойовим взводом курка. Курок під дією бойової пружини повертається на своїй вісі й енергійно завдає удару по ударнику. Відбувається постріл. Після першого пострілу частини й механізми зроблять ту ж роботу, що й при автоматичній стрільбі, але наступного пострілу не відбудеться, тому що разом зі спусковим гачком повернулося вперед шептало одиночної стрільби і його зачіп устав на шляху руху бойового взводу курка.
Бойовий взвод курка заскочить за шептало одиночної стрільби, а курок зупиниться в задньому положенні (мал. 22).
Для проведення наступного пострілу необхідно відпустити спусковий гачок і знову нажати на нього. Коли спусковий гачок буде відпущений, він під дією кінців бойової пружини повернеться разом із шепталом одиночної стрільби, шептало одиночної стрільби вийде із зачеплення з бойовим взводом курка й звільнить курок. Курок під дією бойової пружини повертається, ударяє спочатку по засувці сповільнювача, потім по передньому його виступу й стає на бойовий взвод. При натисканні на спусковий гачок його фігурний виступ виходить із зачеплення з бойовим взводом курка й робота частин і механізмів повториться. Відбудеться черговий постріл.
Мал. 22. Положення частин ударно-спускового механізму після пострілу при перекладачі, установленому на одиночний вогонь: 1 - спусковий гачок; 2 - шептало одиночної стрільби; 3 - сповільнювач курка; 4 - курок; 5 - шептало автоспуску; 6 - затворна рама.
Глава IV. Інструкція по експлуатації
Загальні вказівки
Автомат повинен утримуватися в повній справності й бути готовим до дії. Це досягається своєчасним і вмілим чищенням і змащенням, дбайливим відношенням, правильним зберіганням, своєчасним проведенням

 
 

Цікаве

Загрузка...