WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Автомати Калашникова малогабаритні АК-102, АК-104, АК-105 - Реферат

Автомати Калашникова малогабаритні АК-102, АК-104, АК-105 - Реферат

одному кінці якої за допомогою металевої накладки йкільця закріплений карабін, інший кінець стрічки виконаний у вигляді петлі з металевою пряжкою й шльовкою. За рахунок петлі й пряжки довжина ременя може регулюватися для врахування індивідуальних особливостей автоматника.
Мал. 17. Ремінь для носіння:
1 - шльовка; 2 - петля; 3 - пряжка; 4 - карабін.
Сумка для магазинів (мал. 21) служить для зберігання й перенесення магазинів і приладдя. Внутрішня частина сумки складається з відділень, у які вкладаються магазини.
Мал. 18. Сумка для магазинів: 1 - клапан бічної кишені; 2 - горт; 3 - кришка сумки; 4 - магазин; 5 - фіксатор; 6 - маслянка.
На бічній стінці сумки пришита кишеня для маслянки й пенал із приладдям, він закривається клапаном, що втримується гортом, застебнутим на фіксатор кишені. У мале відділення кишені вкладається пенал з приладдям.
На зовнішній поверхні задньої стінки сумки нашиті дві носильні петлі для одягання сумки на поясний ремінь, а нижче ялівка нашита м'яка накладка для зручності носіння сумки на ремені.
Приладдя до автомата
Приладдя (мал. 22) служить для розбирання, складання, чищення й змащення автомата.
До приладдя відносяться : шомпол, протирка, йоржик, викрутка, вибивач, пенал, маслянка.
Шомпол застосовується для чищення й змащення каналу ствола, а також каналів і порожнин автомата. Він має головку з отвором для вибивача, напрямну частина й кінець із різьбленням для установки йоржика або протирки.
Протирка застосовується для чищення й змащення каналу ствола.
Йоржик - тільки для чищення каналу ствола розчином РЧС.
Викрутка й вибивач застосовуються при розбиранні й складанні автомата. Виріз на кінці викрутки призначений для вгвинчування й вигвинчування мушки. Для зручності користування викрутка уставляється в бічний отвір пеналу.
Пенал призначений для зберігання викрутки, протирки, йоржика й вибивача. Пенал закривається кришкою.
Пенал застосовується як рукоятка для викрутки при вгвинчуванні й вигвинчуванні мушки, для повороту чеки газової трубки, а також як рукоятка для шомпола.
Мал. 19. Приладдя: 1 - шомпол; 2 - викрутка; 3 - вибивач; 4 - маслянка; 5 - пенал; 6 - кришка пеналу; 7 - йоржик; 8 - протирка.
Пенал має овальний отвір з отворами, у які уставляється шомпол при чищенні каналу ствола, овальні отвори для викрутки й прямокутний паз для повороту чеки газової трубки при розбиранні й складанні автомата. Пластмасова маслянка призначена для зберігання мастила й переноситься в кишені сумки для магазинів.
Упаковка
Споживачеві автомати надходять у дерев'яних ящиках, пофарбованих у захисні кольори. У кожен ящик укладається й закріплюється спеціальними вкладишами дванадцять автоматів з усіма комплектуючими виробами.
Всередині ящик обкладається парафінованим папером. Перед закупорюванням дно й стінки ящика додатково облицьовуються інгібітованим папером. Кришка ящика щільно закріплюється за основу шурупами й пломбується.
Глава III. Робота частин і механізмів автомата
Положення частин і механізмів автомата до заряджання
Затворна рама зі штоком і затвором під дією зворотного механізму перебуває в крайньому передньому положенні, газовий поршень штока - у патрубку газової камери; канал ствола закритий затвором. Затвор повернутий навколо поздовжньої осі праворуч, його бойові виступи перебувають у вирізах ствольної коробки - затвор замкнений. Зворотна пружина має найменший стиск. Важіль автоспуску під дією виступу затворної рами повернуть уперед і донизу (мал. 16).
Мал. 20. Положення частин ударно-спускового механізму до заряджання при включеному запобіжнику й спущеному куркові: 1 - спусковий гачок; 2 - сектор перевідника; 3 - шептало одиночної стрільби; 4 - сповільнювач курка; 5 - фігурний виступ спускового гачка; 6 - бойова пружина; 7 - курок; 8 - затворна рама; 9 - важіль автоспуску; 10 - шептало автоспуску
Курок спущений й упирається в затвор. Ударник під дією курка поданий вперед. Бойова пружина перебуває в найменшому стиску, своєю петлею вона притискає курок до затвора, а загнутими кінцями притискає прямокутні виступи спускового гачка до дна ствольної коробки, при цьому хвіст спускового гачка знаходиться у передньому положенні.
Сповільнювач курка під дією своєї пружини переднім виступом притиснутий до дна ствольної коробки.
Перевідник перебуває в крайньому верхньому положенні й закриває східчастий виріз у кришці ствольної коробки (перевідник поставлений на запобіжник); сектор перевідника перекриває східчастий виступ шептала одиночної стрільби й знаходиться над правим прямокутним виступом спускового гачка (замикає спусковий гачок).
Робота частин і механізмів при заряджанні
Для заряджання автомата необхідно приєднати до нього споряджений магазин, поставити перевідник на автоматичну (АВ) або одиночну (ОД) стрільбу, відвести затворну раму назад до упору й різко відпустити її. Автомат заряджений. Якщо не передбачається негайне відкриття стрільби, то необхідно поставити перевідник на запобіжник. При приєднанні магазина його зачіп заходить за виступ ствольної коробки, а опорний виступ фіксується засувкою й магазин утримується у вікні ствольної коробки. Верхній набій, упираючись знизу в затворну раму, стискає пружину магазина.
При постановці перевідника на автоматичну стрільбу східчастий виріз у кришці ствольної коробки для рукоятки затворної рами звільняється, сектор перевідника перекриває східчастий виступ шептала одиночної стрільби, але не перешкоджає повороту спускового гачка. При відведенні затворної рами назад (на довжину вільного ходу) затворна рама, діючи переднім скосом фігурного вирізу на ведучий виступ затвора, повертає затвор ліворуч, бойові виступи затвора виходять із вирізів ствольної коробки - відбувається відкриття затвора, виступ затворної рами звільняє важіль автоспуску, а шептало автоспуску під дією пружини притискається до передньої площини курка.
При подальшому відведенні затворної рами разом з нею відходить назад затвор, відкриваючи канал ствола, зворотна пружина стискується, курок під дією затворної рами повертається на осі, бойова пружина закручується, бойовий взвод курка послідовно заскакує за фігурний виступ спускового гачка й під засувку сповільнювача курка, а потім курок стає на нижній виступ шептала автоспуску, важіль автоспуску при цьому піднімається нагору й стає на шляху руху виступу затворної рами.
Як тільки нижня площина затворної рами пройде вікно для магазина, набої під дією пружини магазина підіймуться нагору до упору верхнім набоєм у загин стінки магазина. При русі затворної рами вперед затвор виштовхує з магазина верхній набій, досилає його в набійник і закриває канал ствола.
При підході затвора до казенного зрізу ствола зачіп викидача заскакує в кільцеву проточку гільзи, затвор під дією скосу лівого вирізу ствольної коробки на скіс лівого бойового упору затвора, а потім, під дією фігурного вирізу

 
 

Цікаве

Загрузка...