WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Автомати Калашникова малогабаритні АК-102, АК-104, АК-105 - Реферат

Автомати Калашникова малогабаритні АК-102, АК-104, АК-105 - Реферат

віддзеркалення зіствольної коробки. Викидач має зачіп для захоплення гільзи, гніздо для пружини й виріз для осі.
Штифт ударника служить для закріплення ударника й осі викидача.
Мал. 11. Затвор: а - корпус затвора; б - ударник; в - викидач 1 - чашечка для дна гільзи; 2 - виріз для викидача; 3 - провідний виступ; 4 - отвір для осі викидача; 5 - бойовий виступ; 6 - поздовжній паз; 7 - пружина викидача; 8 - вісь викидача; 9 - штифт ударника.
Зворотний механізм (мал. 12) служить для повернення затворної рами із затвором у переднє положення. Він складається зі зворотної пружини, напрямного стрижня, рухомого стрижня й муфти.
Напрямний стрижень має на задньому кінці упор для пружини, пятку з напрямними виступами для з'єднання зі ствольною коробкою й виступ для втримання кришки ствольної коробки.
Рухомий стрижень на передньому кінці має загини для надягання муфти.
Мал. 12. Зворотний механізм 1 - зворотна пружина; 2 - напрямний стрижень; 3 - рухливий стрижень; 4 - муфта.
Газова трубка зі ствольною накладкою (мал. 13) складається з газової трубки, переднього й заднього кільця, ствольної накладки, металевого півкільця (якщо дерев'яна накладка) і пластинчастої пружини.
Газова трубка направляє рух газового поршня штока. Вона має напрямні ребра. Переднім кінцем газова трубка надівається на патрубок газової камери.
Ствольна накладка оберігає руку автоматника від опіків при стрільбі. Ствольна накладка укріплена на газовій трубці між переднім і заднім кільцями; заднє кільце має виступ, у який упирається чека газової трубки; пластинчаста пружина виключає поздовжнє хитання трубки.
Мал. 13. Газова трубка зі ствольною накладкою
1 - газова трубка; 2 - напрямні ребра; 3 - переднє кільце; 4 - ствольна накладка; 5 - заднє кільце; 6 - пластинчаста пружина; 7 - виступ.
Ударно-спусковий механізм (мал. 14) служить для спуску курка з бойового зводу або зі зводу автоспуску, завдання удару по ударнику, забезпечення ведення автоматичної або одиночної стрільби, припинення стрільби, для запобігання пострілів при незамкненому затворі й для постановки автомата на запобіжник.
Ударно-спусковий механізм міститься в ствольній коробці, де кріпиться трьома взаємозамінними осями, і складається з курка з бойовою пружиною, сповільнювача курка із пружиною, спускового гачка, шептала одиночної стрільби із пружиною, автоспуску із пружиною, перевідника й трубчастої осі.
Курок з бойовою пружиною служить для завдання удару по ударнику. На курку є бойовий взвод, звід автоспуску, цапфи й отвір для осі. Бойова пружина надівається на цапфи курка й своєю петлею діє на курок, а кінцями - на прямокутні виступи спускового гачка.
Сповільнювач курка призначений для сповільнення руху курка вперед з метою поліпшення купчастості стрільби при веденні автоматичної стрільби зі стійких положеннь. Він має передній і задній виступи, отвір для осі, пружину й засувку.
Спусковий гачок служить для втримання курка на бойовому зводі й для спуску курка. Він має фігурний виступ, отвір для осі, прямокутні виступи й хвіст. Фігурним виступом спусковий гачок утримує курок на бойовому взводі.
Мал. 14. Ударно-спусковий механізм
1 - курок (а - бойовий взвод; б - взвод автоспуску); 2- бойова пружина (в - загнуті кінці; г - петля); 3 - спусковой гачок (д - фігурний виступ; е - прямокутний виступ; є - гачок); 4 - шептало одиночної стрільби (ж - виріз); 5 - автоспуск (з - шептало; и - важіль); 6 - пружина автоспуску; 7 - пружина сповільнювача курка; 8 - сповільнювач курка (і - засувка; ї - передній виступ); 9 - пружина шептала одиночної стрільби; 10 - перевідник (й - цапфа; к - сектор); 11 - трубчаста вісь; 12 - вісі.
Шептало одиночної стрільби призначено для втримання курка після пострілу в крайньому задньому положенні, якщо при веденні одиночної стрільби спусковий гачок не був відпущений. Воно перебуває на одній осі зі спусковим гачком. Шептало одиночної стрільби має пружину, отвір для осі й східчастий виступ, що перекривається сектором перевідника при веденні автоматичної стрільби й стопорить шептало. Крім того, східчастий виступ обмежує поворот сектора перевідника вперед при постановці перевідника на запобіжник.
Автоспуск служить для автоматичного звільнення курка із взводу автоспуску при стрільбі серіями, а також для запобігання спуска курка при незакритому каналі ствола й незакритому затворі. Він має виступ для втримання курка на взводі автоспуску, важіль для повороту автоспуску й пружину.
На одній осі з автоспуском перебуває його пружина. Коротким кінцем вона з'єднана з автоспуском, а її довгий кінець проходить уздовж лівої стінки ствольної коробки й входить у кільцеві проточки на осях автоспуску, курка й спускового гачка, утримуючи осі від випадання.
Перевідник призначений для установки автомата на автоматичну або одиночну стрільбу, а також на запобіжник. Він має сектор із цапфами, які містяться в отворах стінок ствольної коробки. Нижнє положення перевідника відповідає установці його на одиночну стрільбу (ОД), середнє - на автоматичну стрільбу (АВ) і верхнє - на запобіжник.
Цівка (мал. 15) служить для зручності втримання й для оберігання руки автоматника від опіків. Цівка прикріплюється до ствола знизу за допомогою кільця цівки й до ствольної коробки за допомогою виступу, що входить у гніздо ствольної коробки. Цівка має паз для шомпола. Металевий екран цівки призначений для зменшення нагрівання при стрільбі.
Мал. 15. Цівка 1 - паз для шомпола; 2 - виступ; 3 - екран; 4 - упор для пальців.
Будова і робота складових частин автомата
Магазин (мал. 19) служить для розташування набоїв і подачі їх у ствольну коробку. Він складається із пластмасового корпуса, кришки, запірної планки, пружини й подавача.
Корпус магазина з'єднує всі частини магазина; його бічні стінки мають зверху (на горловині) загини для втримання набоїв від випадіння й виступи, що обмежують підйом подавача; на зовнішній поверхні два вертикальних пази для приєднання перехідника, на передній стінці є зачіп, а на задньої - опорний виступ, за допомогою яких магазин приєднується до ствольної коробки. На задній стінці корпуса є контрольний отвір для визначення повноти спорядження магазина набоями.
Знизу корпус закривається кришкою. У кришці є отвір для виступу запірної планки. Всередині корпуса містяться подавач і пружина із запірною планкою. Подавач утримується на верхньому кінці пружини за допомогою внутрішнього загину на правій стінці, має виступ, що забезпечує шахове розташування набоїв у магазині. Запірна планка закріплена невід'ємно на нижньому кінці пружини й своїм виступом утримує кришку магазина від переміщення.
Мал. 16. Магазин: 1 - запірна планка: 2 - пружина: 3 - опорний виступ; 4 - подавач; 5 - зачіп; 6 - корпус; 7 - кришка.
Ремінь для носіння (мал. 20) служить для перенесення автомата в бойовому й похідному положенні.
Ремінь для носіння складається зі стрічки ременя, на

 
 

Цікаве

Загрузка...