WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Автомати Калашникова малогабаритні АК-102, АК-104, АК-105 - Реферат

Автомати Калашникова малогабаритні АК-102, АК-104, АК-105 - Реферат

затворної рами.
Кільце цівки служить для приєднання цівки до автомата. Воно має чеку кільця цівки, вушко для ременя й отвір для шомпола.
Мал. 5. Колодка мушки
1 - виступ з отвором для шомпола; 2 - основа мушки; 3 - мушка; 4 - запобіжник мушки; 5 - фіксатор; 6 - різьблення для нагвинчування полумягасника; 7 - газова камера.
Ствольна коробка (мал. 6) служить для з'єднання частин і механізмів автомата, для забезпечення закривання каналу ствола затвором і запирання затвора. У свольній коробці міститься ударно-спусковий механізм. Зверху коробка закривається кришкою.
Ствольна коробка має:
" усередині в передній частині вирізи для запирання затвора, задні стінки яких є бойовими упорами, відгини й напрямні виступи для напрямку руху затворної рами й затвора, віддзеркалювальний виступ для віддзеркалення гільз; перемичку для скріплення бічних стінок, виступ для зачепа магазина й по одному овальному виступу на бічних стінках для напрямку магазина;
" у задній частині зверху пази: поздовжній - для п'яти напрямного стрижня зворотного механізму й поперековий - для кришки ствольної коробки; у задній частині ствольної коробки: затильник з отворами для кріплення приклада до ствольної коробки;
" у бічних стінках по чотири отвори, три з них для вісей ударно-спускового механізму, а четверте - для цапф перевідника;
" на правій стінці дві фіксуючі виїмки для постановки перевідника на автоматичну (АВ) й одиночну (ОД) стрільбу;
" знизу вікно для магазина й вікно для спускового гачка.
До ствольної коробки прикріплений приклад з антабкою, рукоятка й запобіжна скоба із засувкою магазина. До лівої бічної стінки прикріплена планка для приєднання нічного прицілу.
Мал. 6. Ствольна коробка
1 - приклад; 2 - поперековий паз; 3 - поздовжній паз; 4 - відгини; 5 - напрямний виступ; 6 - перемичка; 7 - віддзеркалювальний виступ; 8 - вирізи; 9 - засувка магазина; 10 - спускова скоба; 11 - рукоятка керування.
Прицільний пристрій служить для наведення автомата при стрільбі по цілям на різні відстані. Він складається із прицілу й мушки.
Приціл (мал. 7) складається з колодки прицілу, пластинчастої пружини, прицільної планки й хомутика.
Колодка прицілу має: дворядний сектор для надання прицільній планці певного перевищення над мушкою, вушка для кріплення прицільної планки, отвору для чеки газової трубки; усередині - гніздо для пластинчастої пружини й порожнина для затворної рами; на задній стінці - напівкруглий виріз для кришки ствольної коробки. Колодка прицілу надіта на ствол і закріплена штифтом або видавками.
Пластинчаста пружина міститься в гнізді колодки прицілу й утримує прицільну планку в приданому положенні.
Прицільна планка має гривку із прорізом для прицілювання й вирізи для втримання хомутика у встановленому положенні за допомогою засувки із пружиною. На прицільній планці зверху нанесена шкала з поділками від 1 до 5. Цифри шкали позначають дальність стрільби в сотнях метрів. На прицільній планці нанесена буква "П" - постійна установка прицілу, що відповідає приблизній дальності прямого пострілу.
Хомутик надітий на прицільну планку й утримується в доданому положенні засувкою. Засувка має зуб, що під дією пружини заскакує у виріз прицільної планки.
Мушка вгвинчена в основу, яку закріплено в колодці мушки. На основі й колодці нанесені риски, що визначають положення мушки.
Мал. 7. Приціл
1 - колодка прицілу; 2 - сектор; 3 - прицільна планка; 4 - хомутик; 5 - гривка прицільної планки; 6 - засувка хомутика.
Кришка ствольної коробки (мал. 8) оберігає від забруднення частини й механізми, поміщені в ствольній коробці. З правого боку вона має східчастий виріз для проходу віддзеркалених назовні гільз і для руху рукоятки затворної рами; позаду - отвір для виступу напрямного стрижня зворотного механізму. Кришка автомата втримується на ствольній коробці за допомогою напівкруглого вирізу на колодці прицілу, поперекового паза ствольної коробки й виступу напрямного стрижня зворотного механізму.
Мал. 8. Кришка ствольної коробки:
1 - отвір; 2 - східчастий виріз
Приклад і рукоятка (мал. 9) служать для зручності дії автомата при стрільбі.
Приклад автомата виконаний із пластмаси й має наконечник, антабку для ременя, штовхач засувки, гніздо для пеналу приладдя й затилка з кришкою. У гнізді приклада укріплена пружина для виштовхування пеналу.
Для складання приклада треба утопити фіксатор з лівої сторони приклада (фіксатор вийде із зачеплення з наконечником прикладу) і повернути приклад ліворуч навколо осі до закріплення приклада засувкою, що перебуває в лівій стінці ствольної коробки. Допускається легкий попередній удар пеналом по фіксатору.
Для відкидання приклада треба утопити штовхач засувки (засувка вийде із зачеплення з затилком приклада) і повернути приклад праворуч до закріплення його фіксатором.
Мал. 9. Приклад і рукоятка керування автомата
1 - кришка затилка приклада; 2 - штовхач засувки; 3 - затилок приклада; 4 - пружина пеналу; 5 - фіксатор приклада; 6 - рукоятка; 7 - засувка приклада; 8 - антабка для ременя; 9 - наконечник приклада.
Затворна рама зі штоком (мал. 10) пускає в хід затвор й ударно-спусковий механізм.
Затворна рама має усередині канал для зворотного механізму й канал для затвора; позаду - запобіжний виступ; з боків - пази для руху затворної рами по відгинах ствольної коробки; із правого боку - виступ для опускання (повороту) важеля автоспуску й рукоятка для перезарядження автомата; знизу - фігурний виріз для поміщення в ньому ведучого виступу затвора й паз для проходу віддзеркального виступу ствольної коробки. У передній частині затворної рами укріплений шток з газовим поршнем.
Мал. 10. Затворна рама зі штоком: 1 - канал для затвора; 2 - запобіжний виступ; 3 - виступ для опускання важеля автоспуску; 4 - паз для відгинів ствольної коробки; 5 - рукоятка; б - шток; 7 - газовий поршень; 8 - фігурний виріз; 9 - паз для віддзеркального виступу.
Затвор (мал. 11) служить для досилання набою в набійник, запирання каналу ствола, розбивання капсуля й добування з набійника гільзи (набою). Він складається з корпуса затвора, ударника, викидача, пружини викидача, осі викидача й штифта ударника.
Затвор має на передньому зрізі циліндричну чашечку для дна гільзи й паз для викидача; з боків - два бойових виступи, які при запиранні затвора заходять у вирізи ствольної коробки; зверху - ведучий виступ для повороту затвора при запиранні й відмиканні; на лівій стороні - поздовжній паз для проходу віддзеркалювальнного виступу ствольної коробки (паз наприкінці розширений для забезпечення повороту затвора при запиранні); у стовщеній частині затвора - отвори для вісі викидача й штифта ударника. Усередині затвор має канал для розміщення ударника.
Ударник має бойок й уступ для штифта.
Викидач із пружиною й віссю призначений для добування гільзи з набійника й утримання її до

 
 

Цікаве

Загрузка...