WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Автомати Калашникова малогабаритні АК-102, АК-104, АК-105 - Реферат

Автомати Калашникова малогабаритні АК-102, АК-104, АК-105 - Реферат

проведеного чищення; якщо при протиранні каналу ствола чистим ганчір'ям на ній буде виявлений нагар, здійснити чищення в тому ж порядку.
По закінченню чищення нарізної частини каналу ствола таким же порядком вичистити набійник з боку ствольної коробки.
Примітка. Якщо при чищенні протирка ізшомполом застрягне в каналі ствола, потрібно ввести в канал небагато розігрітого масла КРМ або масла РЖ і через кілька хвилин спробувати вийняти шомпол. Якщо шомпол не виймається, автомат відправити в ремонтну майстерню.
5. Промити газову камеру, газову трубку й полум'ягасник маслом КРМ або маслом РЖ або розчином РЧС і прочистити клоччям (ганчір'ям) за допомогою шомпола або дерев'яної палички. Газову камеру після чищення розчином РЧС насухо протерти ганчір'ям, оглянути канал ствола, щоб у ньому не залишилося сторонніх предметів, і обтерти стовбур зовні. Газову трубку й полум'ягасник після чищення протерти насухо.
6. Ствольну коробку, затворну раму, шток з газовим поршнем чистити ганчір'ям, просякнутим маслом КРМ (маслом РЖ) або розчином РЧС, після чого насухо протерти. Якщо для чищення після стрільби застосовується масло, газовий поршень, а також чашечку затвора покрити мастилом або обернути їх на 3-5 хв. ганчір'ям, змоченим у мастилі. Після цього за допомогою палички видалити затверділий пороховий нагар і насухо їх протерти. Те ж стосується й до внутрішньої поверхні пламегасителя.
7. Інші металеві частини насухо протерти ганчір'ям, при сильному забрудненні частин прочистити їх маслом КРМ (маслом РЖ), а потім насухо протерти.
8. Пластмасові частини обтерти сухим ганчір'ям.
По закінченні чищення автомата здійснюються змащення й складання автомата.
Змащення автомата здійснюють у наступному порядку:
1. Змазати канал ствола. Просмикнути через проріз протирки ганчір'я, просочену мастилом. Увести шомпол у канал ствола з дулової частини й плавно просунути її два-три рази по всій довжині ствола, щоб рівномірно покрити канал ствола тонким шаром мастила. Змазати набійник і полум'ягасник.
2. Всі інші металеві частини й механізми автомата за допомогою промасленого ганчір'я покрити тонким шаром мастила. Зайве мастило сприяє забрудненню частин і може викликати затримки при стрільбі. Пластмасові частини не змазувати.
3. По закінченні змащення зібрати автомат, перевірити роботу його частин і механізмів, вичистити й змазати магазини й приладдя.
Примітка. Автомат, здаваний у склад на тривале зберігання. вичистити й змазати маслом КРМ або маслом РЖ перед консервацією й упаковуванням у ящик.
Сезонне технічне обслуговування автомата.
Всесезонне масло КРМ застосовується для чищення, змащення й захисту від корозії автомата незалежно від пори року й температури навколишнього повітря. При застосуванні сезонних масел РЖ і ВО необхідний перехід два рази в рік з одного мастила на інше (при переходах з весняно-літнього на осінньо-зимовий і з осінньо-зимового на весняно-літній періоди експлуатації). При цьому в холодну пору року при температурі плюс 5 градусів С и нижче автомат змазувати тільки зимовим маслом РЖ. При переході з одного сезонного мастила на інше необхідно ретельно видалити старе мастило із всіх частин автомата. Для видалення мастила слід провести повне розбирання автомата, промити всі металеві частини в маслі РЖ і протерти їхнім чистим ганчір'ям.
При переході автомата на всесезонне масло КРМ необхідно провести повне розбирання автомата й видалити сезонне масло РЖ або В з поверхонь, що змазують, ганчір'ям, змоченим в розчиннику (уайт-спірит, нефрас).
Не допускається змішування всесезонного масла КРМ із сезонним маслом РЖ і ВО.
Примітка. Забороняється застосування літнього масла ВО при температурі нижче плюс 5 градусів С замість зимового масла РЖ. Допускається всесезонне застосування масла РЖ у районах з невисокими температурами в літній період.
Автомат, внесений з морозу в тепле приміщення, чистити через 10-20 хв. (після того як він відпітніє). Рекомендується перед входом у тепле приміщення зовнішні поверхні автомата обтерти ганчір'ям, просоченим маслом КРМ пли РЖ (залежно від застосованого мастила).
Правила зберігання й збереження автоматів
Автомат зберігається завжди розрядженим, при цьому магазин відокремлений, багнет-ніж знятий, курок спущений, перевідник вогню на запобіжнику, хомутик прицілу встановлений в автомата па поділку "П". Автомат знімається із запобіжників тільки перед заряджанням і перед стрільбою.
Автоматник зобов'язаний завжди тримати автомат чистим й у повній справності, поводитися з ним дбайливо й оглядати його у випадках, зазначених у Главі V. При перевірці роботи ударно-спускового механізму не робити зайвих спусків курка.
При казарменому й табірному розташуванні автомат зберігається в піраміді, в особливому відділенні тієї ж піраміди зберігається сумка для магазинів з магазинами. Сумка для магазинів, ремінь повинні зберігатися чистими й сухими.
Не дозволяється зберігати автомати із пластмасовими деталями й багнети-ножі в приміщеннях разом з фенолами, концентрованими кислотами, лугами, органічними розчинниками й іншими речовинами, що руйнують пластичні маси.
При тимчасовому знаходженні в якому-небудь будинку автомат зберігати в сухому місці, віддаленому від дверей, печей і нагрівальних приладів. У бойовій обстановці автомат тримати при собі (у руках).
На заняттях й у поході автомат переноситься на ремені в положенні "на ремінь", "за спину" або "на груди".
Ремінь повинен бути підігнаний так, щоб автомат не вдарявся об тверді предмети спорядження. Автомат переноситься із приєднаним магазином. Інші магазини перебувають у сумці. Автомат переноситься й транспортується, як правило, зі складеним прикладом.
Під час перерв між заняттями, а також на привалах автомат перебуває в автоматника на ремені або в руках. При пересуванні на автомобілях і бронетранспортерах автомат тримають між колінами прямовисно, а на бойових машинах піхоти, крім того, автомат може перебувати в укладці. При пересуванні на танках автомат тримати в руках, оберігаючи його від ударів об броню.
Під час перевезення по залізницях або водним шляхом автомати встановлюються в спеціальній піраміді. Якщо транспортні засоби не обладнані пірамідами, автомат можна тримати в руках або покласти на полицю так, щоб він не міг упасти або одержати ушкодження.
Примітка. Категорично забороняється. При всіх переміщеннях ставити на автомати вантаж або сідати на них.
Для попередження роздуття або розриву ствола забороняється затикати чим-небудь канал ствола. Автомат варто оберігати від потрапляння води в канал ствола. У випадку потраплення в канал ствола води треба перед початком стрільби відтягнути рухливі частини назад при положенні автомата дуловою частиною ствола донизу і кілька разів струснути автомат, при цьому вода повинна витекти з каналу ствола.

 
 

Цікаве

Загрузка...