WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Автомати Калашникова малогабаритні АК-102, АК-104, АК-105 - Реферат

Автомати Калашникова малогабаритні АК-102, АК-104, АК-105 - Реферат

33. Відокремлення муфти зворотного механізму
4. Розібрати затвор. Виштовхнути вибивачем штифт, що втримує ударник і вісь викидача (мал. 34), і витягти ударник з каналу затвора, виштовхнути вибивачем вісь викидача. Віджимаючи великимимпальцем правої руки зачіп викидача (від центру затвора) і притримуючи його вказівним пальцем, витягти викидач із пружиною з паза затвору.
Мал. 34. Виштовхування штифта при відділенні ударника й викидача від затвора
5. Розібрати ударно-спусковий механізм.
Увага: Розбирання й зборка виробляється під керівництвом офіцера або майстра з ремонту озброєння.
Відокремити вузол спускового механізму. Утримуючи автомат лівою рукою за ствольну коробку, правою за допомогою вибивача нажати на важіль автоспуску й роз'єднати шептало автоспуску з курком, спустити курок з бойового взводу. Тонким кінцем вибивача підняти лівий кінець бойової пружини й пальцями завести його за бойовий взвод курка, викруткою вивести довгий кінець пружини автоспуску з кільцевої проточки вісі спускового гачка, вибивачем просуваючи вісь спускового гачка вліво, вийняти її, тонким кінцем вибивача підняти правий кінець бойової пружини й пальцями завести його за бойовий звід курка (мал. 35), витягти зі ствольної коробки вузол спускового механізму, що складає зі спускового гачка, шептала із пружиною, сповільнювача с пружиною й трубчастої вісі.
Мал. 35. Заклад правого кінця бойової пружини за бойовий звід курка
Розібрати вузол спускового механізму (проводиться при сильному забрудненні). Взяти вузол спускового механізму в ліву руку, зрушити трубчасту вісь праворуч, а потім, притискаючи шептало одиночної стрільби великим пальцем лівої руки вниз й утримуючи сповільнювач вказівним і великимим пальцями цієї руки, вийняти трубчасту вісь (мал. 36), відокремити сповільнювач, пружину сповільнювача й шепотіло із пружиною від спускового гачка.
Рис. 36. Добування трубчастої осі
Відокремити курок. Натискаючи викруткою на довгий кінець пружини автоспуску, вивести його з кільцевої проточки вісі курка й вибивачем зрушити вісь курка вліво, притримуючи курок правою рукою, лівою вийняти вісь курка, повернути курок так, щоб ліва цапфа була спрямована убік патронника, і витягти курок зі ствольної коробки (мал. 37), відокремити бойову пружину від курка.
Мал. 37. Добування курка зі ствольної коробки
Відокремити автоспуск. Вибивачем зрушити вліво вісь автоспуску й вийняти її, витягти автоспуск із пружиною через вікно для магазина (мал. 38), відокремити пружину від автоспуску.
Мал. 38. Добування автоспуску із пружиною зі ствольної коробки
Відокремити перевідник. Повернути перекладач нагору до вертикального положення, зрушити його вправо й відокремити від ствольної коробки.
6. Відокремити цівку (цівка відокремлюється в рідких випадках при видаленні складського змащення, після влучення автомата в бруд, воду й т.п.). Взяти автомат лівою рукою за цівку, правою рукою за допомогою викрутки повернути чеку кільця цівки на пів-оберту вперед; більшими пальцями обох рук (мал. 39) зрушити кільце цівки до газової камери, подати цівка вперед і відокремити його від автомата.
Від цівки необхідно відокремити металевий екран. При відділенні екрана не слід застосовувати більших зусиль, щоб уникнути деформації бічних стінок екрана.
Мал. 39. Зрушення кільця цівки.
Порядок складання автомата після повного розбирання
1. Приєднати цівку. Приєднати до цівки екран. Утримуючи автомат лівою рукою за стовбурну коробку, правої прикласти цівка знизу до стовбура й зрушити його до стовбурної коробки так, щоб виступ цівки ввійшов у гніздо стовбурної коробки, притискаючи цівку до ствольної коробки, насунути кільце цівки на цівку й повернути чеку на пів-оберт назад.
2. Зібрати ударно-спусковий механізм
приєднати перевідник: утримуючи автомат лівою рукою, правою ввести сектор перевідника у фігурний отвір правої стінки ствольної коробки так, щоб цапфи ввійшли в отвори в стінках ствольної коробки, поставити перевідник на автоматичний вогонь (АВ);
приєднати автоспуск: вставити короткий кінець пружини автоспуску в отвір виступу автоспуску й через вікно для магазина ввести автоспуск із пружиною в ствольну коробку, поставити важіль автоспуску на своє місце й увести праворуч вибивач в отвір для осі автоспуску й пружини, утримуючи автоспуск із пружиною правою рукою, лівою - вставити вісь (мал. 40);
Мал. 40. Вставляння вісі автоспуску
приєднати курок: установити бойову пружину на цапфи курка петлею з боку бойового взводу (мал. 41) і завести її кінці за бойовий взвод курка, утримуючи курок і кінці пружини пальцями правої руки, вставити курок у ствольну коробку лівою цапфою убік патронника й сполучити його отвір з відповідними отворами в ствольній коробці, увести праворуч вибивач товстим кінцем в отвори ствольної коробки й курка, викруткою притиснути довгий кінець пружини автоспуску до дна ствольної коробки й просунути вибивач до виходу її в лівий отвір ствольної коробки, утримуючи курок правою рукою, вставити ліворуч вісь курка, просунувши її вправо до упору (повинен бути чутний клац); пальцями правої руки зняти правий кінець бойової пружини з бойового взводу курка й опустити його на дно ствольної коробки;
Мал. 41. Положення бойової пружини на курку
зібрати вузол спускового механізму: взяти в ліву руку спусковий гачок, приєднати до нього сповільнювач курка й правою рукою просунути трубчасту вісь через отвори в сповільнювачі. До правої стінки гачка, притримуючи пальцем лівої руки трубчасту вісь від зсуву вправо, помістити пружину сповільнювача між стінками спускового гачка довгим кінцем нагору й уперед, сполучаючи отвір у пружині з отвором у правій стінці спускового гачка, просунути трубчасту вісь уліво; вставити пружину шептала в отвір шептала одиночної стрільби, шептало із пружиною правою рукою встановити між лівою стінкою спускового гачка й пружиною сповільнювача так, щоб нижній кінець пружини шептала ввійшов у виїмку на дні спускового гачка, притискаючи шептало великим пальцем лівої руки до дна спускового гачка, сполучити отвори в шепталї й лівій стінці спускового гачка, просунути трубчасту вісь до упору буртика вісі в стінку сповільнювача; за допомогою вибивача завести довгий кінець пружини сповільнювача в паз засувки сповільнювача;
приєднати вузол спускового механізму: помістити вузол спускового механізму в ствольну коробку на своє місце, вибивачем підняти правий кінець бойової пружини нагору й покласти його на прямокутний виступ спускового гачка. Вставити з лівої сторони ствольної коробки вісь спускового гачка, просунути її вправо через отвори в ствольній коробці й трубчастій осі до упору (довгий кінець пружини автоспуску при цьому повинен перебувати зверху осі), вибивачем завести довгий кінець пружини автоспуску в кільцеву проточку осі спускового гачка, пальцями правої руки зняти лівий кінець бойової пружини з бойового взводу курка й покласти його на

 
 

Цікаве

Загрузка...