WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаДПЮ, Військова справа → Автомати Калашникова малогабаритні АК-102, АК-104, АК-105 - Реферат

Автомати Калашникова малогабаритні АК-102, АК-104, АК-105 - Реферат


Реферат на тему:
Автомати Калашникова малогабаритні АК-102, АК-104, АК-105
Автомати Калашникова малогабаритні АК-102, АК-104, АК-105 - вкорочені модифікації автомата під набої різного калібру. Сторінка містить технічний опис, схеми неповного та повного розбирання та інструкцію по експлуатації.
Призначення й бойові властивості автоматів
Автомати Калашникова малогабаритні (мал. 1) є індивідуальною зброєю й призначені для знищення живої сили супротивника. Для стрільби й спостереження в умовах природної нічної освітленості до автоматів приєднуються нічні стрілецькі приціли НСПУ, НСПУМ.
Повне найменування автоматів Калашникова:
" АК102 - 5, 56 мм автомат Калашникова малогабаритний;
" АК104 - 7, 62 мм автомат Калашникова зразка 1974 року малогабаритний;
" АК105 - 5, 45 мм автомат Калашникова малогабаритний.
Мал. 1. Загальний вид автоматів Калашникова АК102, АК104, АК105
З автоматів ведеться автоматична або одиночна стрільба. Автоматична стрільба є основним видом стрільби; вона ведеться короткими серіями до 5 пострілів і довгими - до 10 пострілів або безперервною серією.
Технічні дані
Основні конструктивні балістичні характеристики автоматів і набоїв до них наведені в табл. 1.
Таблиця 1
Найменування характеристики Номінальна величина
АК102 АК104 АК105
Калібр, мм 5.56 7.62 5.45
Число нарізів, шт. 4 4 4
Прицільна дальність, м 500 500 500
Дальність прямого пострілу, м 400 300 400
Темп стрільби, пострілів у хв. 600 600 600
Початкова швидкість кулі, м/сек. 850 670 840
Маса автомата, кг, з магазином:
неспорядженим
спорядженим 3,0
3,6
2,9
3,6
3,0
3,5
Ємність магазина, набоїв 30 30 30
Маса магазина, кг 0,23 0,25 0,23
Довжина автомата, мм 824 824 824
Довжина автомата зі складеним прикладом, мм 586 586 586
Довжина ствола, мм 314 314 314
Довжина нарізної частини ствола, мм 268 268 268
Маса набою, м. 12,48 16,2 10,2
Маса кулі зі сталевим сердечником 4,0 7,9 3,42
Маса нічного прицілу НСПУМ, кг 2,0 2,0 3,0
Склад автомата
У комплект автомата входять (у шт.):
" магазин - 1;
" маслянка - 1;
" приладдя - 1;
" ремінь для носіння стрілецької зброї - 1.
Додатково автомат може бути укомплектований трьома магазинами й сумкою для них.
Глава II. Будова і робота автомата
Автомат складається з наступних основних частин і механізмів (мал. 2):
" ствола зі ствольною коробкою;
" ударно-спускового механізму;
" прицільного пристрою;
" складного приклада;
" рукоятки;
" кришки ствольної коробки;
" затворної рами з газовим поршнем;
" затвора;
" зворотнього механізму;
" газової трубки зі ствольною накладкою;
" цівки;
" полум'ягасника.
Мал. 2. Основні частини й механізми автомата і його приладдя: 1 - ствол зі ствольною коробкою, ударно-спусковим механізмом, прицільним пристроєм, прикладом і рукояткою; 2 - полум'ягасник; 3 - газова трубка зі ствольною накладкою; 4 - кришка ствольної коробки; 5 - зворотній механізм; 6 - затворна рама зі штоком (газовим поршнем); 7 - затвор; 8 - пенал з приладдям; 9 - ремінь для перенесення автомата; 10 - магазин; 11 - цівка; 12 - шомпол.
Перезарядження автомата засноване на використанні енергії порохових газів, які відводяться із каналу ствола в газову камеру.
При пострілі частина порохових газів, які виходять за кулею, спрямовуються через отвір у стінці ствола в газову камеру, розширюючись у камері вони давлять на передню стінку газового поршня й відкидають поршень, а разом з ним і затворну раму із затвором у заднє положення. При відході затворної рами назад відбувається відмикання затвора, який витягає з набійника гільзу й за допомогою віддзеркалювача викидає її назовні; затворна рама стискає зворотну пружину й зводить курок (ставить його на взвод автоспуску).
У переднє положення затворна рама із затвором повертається під дією зворотного механізму, затвор при цьому досилає черговий набій з магазина у набійник і закриває канал ствола, а затворна рама виводить шептало автоспуску з-під взводу автоспуску курка. Курок стає на бойовий звід.
Запирання затвора здійснюється його поворотом навколо поздовжньої осі праворуч, у результаті чого бойові виступи затвора заходять за бойові упори ствольної коробки.
Якщо перевідник установлений на автоматичну стрільбу, то стрільба буде тривати доти, поки натиснуто спусковий гачок й у магазині є набої. Якщо перевідник установлений на одиночну стрільбу, то при натисканні на спусковий гачок відбудеться тільки один постріл, для здійснення наступного пострілу необхідно відпустити спусковий гачок і нажати на нього знову.
Будова складових частин і механізмів автомата
Ствол (мал. 3) служить для напрямку польоту кулі. Усередині ствол має канал із чотирма гвинтовими нарізами, спрямованими зліва вгору праворуч. Нарізи служать для надання кулі обертового руху. Проміжки між нарізами називаються полями. Відстань між двома протилежними полями по діаметру називається калібром ствола. У казенній частині канал гладкий і виконаний за формою гільзи; ця частина каналу служить для приміщення набою й називається набійником. Перехід від набійника до нарізної частини каналу ствола називається кульовим входом.
Зовні ствол має колодку мушки з виступом для нагвинчування полум'ягасника, кільце цівки, колодку прицілу, й на казенному зрізі виріз для зачепа викидача. Колодка мушки й колодка прицілу закріплені на стволі за допомогою штифтів або видавок. Ствол за допомогою штифта з'єднаний зі ствольною коробкою й від неї не відокремлюється.
Мал. 3. Ствол
а - зовнішній вид ствола автомата; б - казенна частина в розрізі; в - розріз ствола; 1 - колодка прицілу; 2 - кільце цівки; 3 - колодка мушки; 4 - патронник; 5 - виїмка для штифта ствола; 6 - кулевий вхід; 7 - нарізна частина
Полум'ягасник (мал. 4) зменшує величину звуку й полум'я при пострілі. Він являє собою камеру із круглим отвором для вильоту кулі й конічним розтрубом. Позаду полум'ягасник має внутрішнє різьблення для нагвинчування на різьбовий виступ основи мушки й виїмку, в яку заходить фіксатор, попереду на конічному розтрубі розташовані дві виїмки для можливості використання шомпола при відгвинчуванні полум'ягасника.
Мал. 4. Полум'ягасник:
1 - виїмка для фіксатора, 2 - конічний розтруб; 3 - виїмка для використання шомпола при відгвинчуванні; 4 - внутрішнє різьблення
Колодка мушки (мал. 5) виконана разом з газовою камерою. Вона має основу мушки, мушку, запобіжник мушки, різьбовий виступ для нагвинчування полум'ягасника, фіксатор із пружиною. Фіксатор утримує полум'ягасник від мимовільного згвинчування. Газова камера має газовідвідний отвір, патрубок з каналом для газового поршня і з отворами для виходу порохових газів. Вона служить для відводу порохових газів зі ствола й напрямку їх нагазовий поршень

 
 

Цікаве

Загрузка...