WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМікроекономіка → Методологічні основи визначення конкурентоспроможності - Реферат

Методологічні основи визначення конкурентоспроможності - Реферат

досліджувати та аналізувати конкурентне
середовище.
Попередньо слід відповісти на запитання:
1. Хто основні конкуренти вашої фірми з асортименту, за товарними групами, географічним розподілом, сегментами ринку, ціновою політикою, каналами розподілу та збуту?
2. Яку частку ринку займає ваша фірма та хто її основні конкуренти?
3. Яку стратегію обрали конкуренти?
4. Які засоби використовують конкуренти в боротьбі за ринок?
5. Яким є фінансовий стан конкурентів?
6. Яка організаційна структура та менеджмент конкурентів?
7. Наскільки ефективні програми маркетингу конкурентів
(товар, ціна, збут та стимулювання, комунікація)?
8. Яка можлива реакція конкурентів на програму маркетингу вашої фірми?
9. На якій стадії життєвого циклу знаходиться ваш товар та товар конкурента?
Зазвичай виділяютьчотири можливі конкурентні структури або типи ринків (чиста або досконала конкуренція, олігополія, монополія, монополістична конкуренція). Залежно від конкурентної структури фірми обирають маркетингову стратегію.
Першим етапом вивчення конкурентного середовища є характеристика ринку, на якому працює або передбачає діяти фірма. Далі слід вивчити, хто є реальним або потенційним конкурентом. Конкурент - важливий елемент інфраструктури системи маркетингу, який здійснює вплив на маркетингову стратегію фірми стосовно до товару, постачальників, посередників, покупців. Дослідження позицій конкурентів охоплює широке коло питань та потребує залучення значного обсягу інформації. Вона може бути отримана з різних джерел: загальноекономічних, галузевих, рекламних проспектів, буклетів, каталогів. Часто важливою інформацією про конкурентів володіють збутові агенти, посередники.
Аналіз характеристики основних конкурентів доцільно проводити за такими розділами:
1. Ринок
На якому за обсягом ринку працює кожен із ваших конкурентів?
Визначте сегменти ринку. Як ваші конкуренти зазвичай входять на ринок? Якими є пріоритети ваших конкурентів на даному ринку? Наскільки швидко ваші конкуренти пристосовуються до різних ситуацій на ринку? Наскільки гнучкою є їх ринкова стратегія? Як ваші конкуренти реагують на можливість ринкової диверсифікації: ?
2. Продукт
Наскільки ефективно ваші конкуренти реагують на запити та бажання споживачів?
Як вони діють при заповненні ніші в споживчому попиті?
Наскільки ефективно діють ваші конкуренти в сфері подовження життєвого циклу виробів? За рахунок чого ваші конкуренти намагаються збільшити свою частку ринку?
Яким є асортимент виробів та послуг ваших конкурентів?
Наскільки гнучкі виробничі системи конкурентів, їх інженерно-конструкторські підрозділи? Як поводяться ваші конкуренти стосовно до розробки нових виробів?
3. Ціни
Як поводяться ваші конкуренти в сфері ціноутворення на нові вироби?
Якої політики цін дотримуються конкуренти стосовно до вже освоєних на виробництві видів виробів та послуг?
4. Просування продукту на ринку
Якій формі реклами надають перевагу конкуренти? Які збутові підрозділи та служби діють у конкурентів? Наскільки тісно інтегрована у конкурентів діяльність збутових служб зі стратегією підприємства в галузі реклами своєї продукції, стратегією розвитку збутового потенціалу?
5. Організація збуту та розподілу
Яким чином ваші конкуренти виходили наданий ринок/
Вкажіть, які форми збуту застосовують конкуренти та
яким надають перевагу?
Яким чином ваші конкуренти здійснюють контроль за
каналами збуту?
Необхідну комплексну оцінку можна отримати використовуючи таблиці, в яких містяться дані про фірму та її основних конкурентів. Аналіз матеріалів цих таблиць дозволить встановити реальне становище фірми на ринку, визначити ключові фактори успіху.
Інформація про конкурентів згрупована за певними показниками та допоможе фірмі краще з'ясувати стратегію конкурентів, методи їх виробничо-збутової, торговельної, цінової, рекламної діяльності. Оцінку конкурентоспроможності конкурентів можна зробити, застосовуючи таблицю 2.
Вивчення конкурентного середовища потребує систематичного спостереження за головними конкурентами, не забуваючи про потенційних. Отриману інформацію доцільно накопичувати в спеціальних банках даних. Аналіз інформації, її інтерпретація дають змогу фахівцям здійснювати обгрунтовані оцінки кожного з факторів конкуренції та охарактеризувати загальне становище фірми на ринку стосовно до основних конкурентів.
3. Фактори конкурентоспроможності торговельного
підприємства
Вище була наведена схема дослідження конкурентоспроможності виробничого підприємства. Щодо торговельних закладів, то вони мають відмінні критерії конкурентоспроможності, що пояснюється специфікою діяльності - наданням послуг.
Таблиця 2
Бланк оцінки конкурентоспроможності фірми стосовно провідних конкурентів [212, с. 106- 107]
Продовження таблиці 2
Торговельне підприємство буде конкурентоспроможним, якщо більшість покупців оберуть його "головним" магазином серед магазинів-конкурентів.
Яким чином споживач обирає магазин для здійснення покупок?
Наскільки важливий для споживача імідж магазину?
Якими факторами визначається цей імідж?
Що потрібно застосувати, щоб зробити споживача постійним клієнтом та знизити плинність покупців?
Відповіді на ці запитання дозволяють виявити фактори, які вважають визначальними при визначенні рівня конкурентоспроможності торговельного підприємства.
Розглянемо, які конкурентні переваги повинні бути у торговельного підприємства для залучення нових покупців та збереження існуючих.
1) Процес покупки необхідно зробити цікавішим. Потрібно пам'ятати, що споживачу набридли звичайні процеси відвідування магазинів. Вони бажають не лише придбати товар, але й розважитись.
2) Ціна сама по собі не є вирішальним фактором. Споживачу необхідне оптимальне поєднання ціни та якості. Дуже часто торговці намагаються залучити споживача, знизивши ціни. Це, на жаль, знижує прибутки. Роздрібні торговці можуть залучити споживачів до свого магазину, забезпечивши високу якість товарів.
3) Спробуйте розгрупувати товар. Роздрібному торговцю може здатися нераціональним розміщення одних і тих самих товарів у різних місцях магазину. Це може зробити процес здійснення покупки більш ефективним.
4) Пам'ятайте про цінність людського спілкування. Ваш торговельний персонал повинен бути кваліфікованим та чемним.
5) Акцентуйте увагу на унікальних товарах/Споживача приваблюють оригінальні вироби. Приваблює покупця також оригінальне оформлення торговельних площ.
6) Похід до магазину повинен бути вартим того. Люди бажають, щоб їх час та енергія не пропали даремно. Зробіть

 
 

Цікаве

Загрузка...