WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМікроекономіка → Діяльність конкуруючої фірми в довгостроковому періоді - Реферат

Діяльність конкуруючої фірми в довгостроковому періоді - Реферат

високих цін на ресурси будуть більшвисокі середні витрати фірм в галузі в довготерміновому періоді.
В кінцевому порахунку, при збільшенні попиту на продукт, що викликає економічні прибутки і входження нових фірм в галузь, виникає двосторонній вплив (давка) на прибуток, що грозить знищенню прибутку взагалі. з однієї сторони, входження нових фірм в галузь буде збільшувати ринкову пропозицію і знижувати ціну продукту, а з іншої - сукупні витрат фірми значно зростають, так як появилася нова кількість фірм, які починають боротися за частку ресурсу, збільшуючи цим ціну на нього. Це означає, що ціна рівноваги тепер буде вищою першопочаткової. Галузь буде виробляти більше продукції тільки по більш високій ціні, тому що тепер ціна повинна покривати середні сукупні витрати, які зросли. При більш високій ціні виникне збільшення об'єму виробництва. Замість отримання або 90000, або 100000, або 110000 одиниць продукції по ціні 50 дол. в галузі з зростаючими витратами 90000 одиниць могли б появитися по ціні 45 дол., 100000 - по ціні 50 дол., 110000 - по ціні 55 дол. Більш висока ціна потрібна, що стимулювати збільшення виробництва, тому що витрати на одиницю продукції збільшуються, по мірі того як зростає галузь.
Графічно це можна відобразити так:
Навпаки, зниження попиту з D1до D3 зробить виробництво неприбутковим і сприятиме масовому виходу фірм з галузі. Скорочення попиту на ресурси стосовно їх пропозиції понизить ціни на них і викличе зниження ССВт виробництва. Тому, нова ціна рівноваги буде встановлена на рівні нижчому від першопочаткової ринкової ціни, тобто становитиме 45 дол.
Для прикладу можна сказати, що сільське господарство, видобувна промисловість, а саме гірнича, є галузями із зростаючими витратами, тому що кожна використовує значну частину деякого основного природного ресурсу - с/г угіддя, поклади корисних копалин, лісні масиви. Розширення суттєво вплине на попит і визве більш високі витрати. А от переробні галузі на ранніх порах можуть бути вповні галузями із постійними витратами, але по мірі того як зростання галузі збільшує значення цих галузей на ринках ресурсів, вони можуть стати галузями з зростаючими ресурсами.
4. Економісти сходяться в поглядах, що чисто конкурентна економіка приведе до найбільш ефективного використання рідкісних ресурсів суспільства.
Тобто, економіка конкурентних цін прагне розподілити обмежену кількість ресурсів, які є в розпорядженні суспільства таким чином, щоб максимізувати задоволення потреб. Ефективне використання ресурсів вимагає виконання двох умов, тобто: 1) ефективність розподілу ресурсів і 2) виробнича ефективність. Щодо першого, ресурси повинні бути розподілені між фірмами і галузями так, щоб отримати певний асортимент продуктів, які найбільш необхідні для суспільства (споживачів). Друга: вимагає, щоб кожен товар, включений в цей оптимальний список продукції, вироблявся найменш вартісним способом. Це означає, що фірми повинні викорстовувати найбільш сучасну (саму дешеву) технологію, або вони не виживуть. Тобто, треба використовувати мінімум ресурсів. Витрати,які наводилися вище, є тільки тими, які використовуються суто на виробництво продукції, проте крім них ще слід розрізняти при визначенні ціни витрати на рекламу, торговельні витрати і т. д.
Щодо ефективності розподілу ресурсів, слід зазначити, що грошова оцінка любого продукту - Х - це загальна міра, чи показник, відносної граничної корисності цього продукту.
Отже, в умовах чистої конкуренції, керуючісь мотивом прибутку підприємці будуть виробляти кожен товар точно до такої точки, в якій ціна і граничні витрати зрівнюються. Це означає, що ресурси в умовах чистої конкуренції розподілені ефективно.
Ще одна додаткова властивість ринку чистої конкуренції - це їх здатність відтворювати (встановлювати) ефективнісь в використанні ресурсів, коли вона порушується динамічними змінами в економіці. В конкуруючій економіці любі зміни в споживчих смаках, запасах ресурсів чи технології автоматично приведуть до перегрупування ресурсів.
Обмеження. Ринкова система з чистою конкуренцією як приводить до виробничої ефективності, так і до ефективного перерозподілу ресурсів, проте існує з певними обмеженняти:
- проблема розподілу доходів (твердження, що чиста конкуренція розподілює ресурси ефективно базується на розподілі грошових доходів. При зміні попиту на товар, який вироблявся фірмами, керівництво фірм прагне переорієнтуватися на виробництво іншого виду продукції, проте перед фірмою постає запитання: яка продукція принесе більші прибутки, тобто буде ефективнішою, нова, чи та, від якої відмовляються. Наукової відповіді на це запитання немає, так як нам невідомо, як вимвряти і порівняти задоволення потреб, які отримують різні люди від товарів і послуг. Люди різні, і багаті, і бідні).
Отже, основна проблема полягає в тому, що розподіл доходів, повязаний з діями чисто конкурентної ринковрї системи, абсолютно не зрівноважений, і може призвести до виробництва "пустячків" для багатих, відмовляючи в той же час в необхідних товарах для бідних.
- недостатність ринку: побічні витрати і суспільні блага. (в умовах чистої конкуренції кожен пілприємець буде допускати тільки ті витрати, які окуповуються. Це означає те, що в деяких галузях виробництва існують великі витрати, яких виробники стараються уникнути, і справді уникають, тим самим забруднюючи, в переважній кількості випадків, навколишнє середовище. Також, недивлячись на її переваги, конкурентна система ігнорує перелік товарів і послуг, які можуть принести і приносять задоволення суспільству, але не можуть бути оцінені і продані за допомогою ринкової системи - це національна оборона, програма паводкового контролю та ін.)
- виробнича техніка. (ринки з чистою конкуренцією не завжди означають використання найбільш ефективної виробничої технології, так як ряд фірм вважає що доцільніше виробляти старою технологією, насучи при цьому мінімальні витрати, а ряд фірм рагнуть здійснювати технічний прогрес.)
- діапазон споживчого вибору. (економіка в умовах чистої конкуренції може і не забезпечити достатнього діапазону споживчого вибору чи розробки нових продуктів.)
Додаток: теорія ринків з поненційною конкуренцією. Ринок з поненційною конкуренцією - це ринок, в якому входження чи вихід фірм з галузі зовсім чи майже не вимагають витрат. Прикладом можуть служити авіалінії. Наприклад, існує дві авіакомпанії, які здійснюють маршрук Париж - Київ. Якщо б входження у галузь чи вихід з неї були б повязані з витратами, то ринок не був би ринком з потенційною конкуренцією, і ці дві фірми могли б отримувати високі економічні прибутки. Але в дійсності інші авіакомпанії можуть легко як впровадити в себе даний маршрут, так і його покинути з мінімальними витратами.причина в тому, що відповідне капітальне обладнання - літаки - високомобільні. Отже, дві початкові компанії повинні якісно обслуговувати свою клієнтуру за нормальними цінами.

 
 

Цікаве

Загрузка...