WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Санітарна освіта. Обов'язки патронажної медичної сестри Червоного Хреста(Реферат) - Реферат

Санітарна освіта. Обов'язки патронажної медичної сестри Червоного Хреста(Реферат) - Реферат

1996-2000 рр. за фінансової підтримки Міжнародної Федерації та національних Товариств зарубіжних країн здійснювалось майже 80 цільових комплексних програм, загальна вартість яких складає понад ЗО млн. грн. Йдеться, зокрема, про розвиток патронажної служби та оснащення медико-соціальних центрів, профілактику соціальне небезпечних хвороб, допомогу жертвам стихійного лиха, мігрантам та депортованим народам Криму, поширення знань з міжнародного гуманітарного права.
Спільно з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста службою розшуку Товариства встановлено зв'язки з членами понад 6 тисяч роз'єднаних родин. За сприяння Національних Товариств зарубіжних країн встановлено долі та місце знаходження майже 3,5 тисяч осіб, а також віднайдено близько 1800 поховань військовослужбовців. У співпраці з Міністерством закордонних справ, держ-комітетом у справах ветеранів та іншими організаціями проведена велика робота щодо розшуку колишніх українських військовослужбовців, які потрапили в полон або пропали безвісти під час бойових дій в Афганістані.
Піднесенню авторитету товариства сприяло вдосконалення інформаційної діяльності та проведення таких широкомасштабних пропагандистських заходів, як Міжнародна естафета милосердя, засідання Всеукраїнського круглого столу "Доброчинність - справа конкретна", загальнонаціональна акція "Допоможемо беззахисним". Важлива роль організацій та активу Товариства полягає у формуванні та вдосконаленні охорони здоров я, у подоланні соціальне значущих хвороб.
У цьому контексті неабиякої ваги набуває нині реалізація ши-рокомасштабної міжнародної програми Червоного Хреста "Громадськість проти туберкульозу та СНІДу," значення якої важко переоцінити. Медики відчувають постійну підтримку Товариства І у такій важливій справі, як подолання наслідків Чорнобильської катастрофи. Засвідчує це плідна робота пересувних діагностичних лабораторій Українського Червоного Хреста.
Спільно з лікувально-профілактичними закладами організації Товариства беруть активну участь у залученні громадян до лав безоплатнихдонорів крові та її компонентів. Разом з тим, потребує поліпшення пропаганда цього благородного руху у засобах масової інформації. Постійної уваги вимагають питання зміцнення патронажної служби Товариства за рахунок місцевих джерел фінансування, раціонального використання її кадрів та підвищення їх професійної майстерності. Настав час відродити в лікувальних установах первинні осередки Червоного Хреста, що покликані не тільки спрямовувати людську думку в русло гуманності, а й забезпечувати надійний творчий зв'язок між організаціями Червоного Хреста і закладами охорони здоров'я.
Сьогодні естафету сандружинниць Великої Вітчизняної війни перейняли понад три тисячі сестер милосердя Червоного Хреста. Ці славні жінки стали своєрідною "швидкою допомогою", добрими, вірними помічниками. Адже окрім виконання призначених лікарями ін'єкцій кожній сестрі милосердя доводиться розв'язувати безліч проблем, допомагати у побутових справах, зрештою, мити і розчісувати, перевдягати, годувати знесилених хворобою людей. А часом і споряджати їх в "останню путь". Під час співпраці не слід забувати, що людям потрібні не лише гарний догляд, ліки та медичні процедури, але й добре слово, щире співчуття й справжня милість для лікування зболеної душі. Як ніхто розуміють це червонохресні сестри, що опікують інвалідів-афганців.
Маючи великі можливості, налагоджені міжнародні зв'язки й власну службу розшуку, Національне Товариство проводить значну роботу й щодо розшуку безвісти зниклих та поверненню на Батьківщину колишніх військовополонених із Афганістану. Разом з
Червоним Хрестом ми зобов'язані знайти їх І надати можливість вибору у визначенні своєї подальшої долі.
В даний час виникла необхідність піднесення милосердя на рівень державної політики і прийняття Верховною Радою Закону "Про Товариство Червоного Хреста України". Вони наполягали на внесенні змін до Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян" від 26.12.1992 р. Щодо відміни оподаткування матеріальної допомоги, яка надається організаціями Червоного Хреста. Відстоюються права на пенсію за вислугу років для патронажних сестер Червоного Хреста і виступали за надання можливості організаціям Товариства брати безпосередню участь у нагородженні почесдих донорів України. Багато з них без допомоги сестер милосердя Червоного Хреста просто не змогли б жити.
Завдяки Червоному Хресту в країні розгорнуто широку мережу центрів і кімнат медико-соціальної допомоги для найбільш знедолених, їх послугами вже скористалися майже 2 мільйони осіб.
Плідна робота Товариства полягає у здійсненні державних програм щодо боротьби з такими найнебезпечнішими захворюваннями, як ВІЛ/СНІД і туберкульоз, а також допомогу депортованим народам, особливо в Автономній Республіці Крим. "Лише в спільній праці державних і громадських організацій ми зможемо змінити життя в нашій країні на краще. Приклад Українського Червоного Хреста - тому підтвердження".
ЛІТЕРАТУРА
1. Беляков В.Д., Жук Е.Г. Воєнная гигиена й зпидемиология. - М.: Медицина, 1988. - 320 с.
2. Вода питна, гігієнічні вимоги до якості води централізованого госпо-дарсько-питного водопостачання. ДСанПіН. Затв. МОЗ України 23.12.1996р. №383.
3. Габович Р.Д., Познанский С.С., Шахбазян Г.Х. Гигиена. - К.: Вища школа, 1983. - 320с.
4. Гигиена детей й подростков / Под ред. Г.Н. Сердкжовской. - М.: Медицина, 1989. - 320с.
5. Гігієна харчування з основами нутриціології / В.І.Ципріян та ін. Навч. посібник - К: Здоров'я, 1999. - 568 с.
6. Голяченко О.М., Сердюк А.М., Приходський О.О. Соціальна медицина, організація та економіка охорони здоров'я. - Тернопіль-Київ-Вінниця: Лілея, 1997. - 328 с.
7. Даценко І.І., Габович Р.Д. Профілактична медицина. Загальна гігієна з основами екології; Навчальний посібник. - К.: Здоров'я, 1999. - 694 с.
8. Загальна гігієна: Посібник до практичних занять / За ред. 1.1. Даценко. - Львів: Світ, 2001. - 471 с.
9. Катернога М.Т. Українська криниця. - К.: Техніка, 1996. - П2 с.
10. Никберг Й.Й. Гигиена больниц. - К.: Здоров'я, 1993. - 260 с.
11. Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення // Закон України № 4004-ХІІ від 24.02.94.

 
 

Цікаве

Загрузка...