WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Основи санітарно-епідеміологічного нагляду в збройних силах України (Реферат) - Реферат

Основи санітарно-епідеміологічного нагляду в збройних силах України (Реферат) - Реферат


Реферат з гігієни
На тему:
ОСНОВИ САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНОГО НАГЛЯДУ В ЗБРОЙНИХ СИЛАХ УКРАЇНИ
ОСНОВИ САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНОГО НАГЛЯДУ В ЗБРОЙНИХ СИЛАХ УКРАЇНИ
Основи організації санітарно-гігієнічних
та протиепідемічних заходів
у Збройних Силах України
Санітарно-гігієнічне та протиепідемічне забезпечення є одним з основних видів діяльності медичної служби у загальній системі медичного забезпечення особового складу військ. Воно залежить від сумісних скоординованих зусиль командування та інших служб (інженерної, хімічної, медичної, продовольчої, речової, ветеринарної тощо) і досягається комплексом заходів, проведення яких забезпечує підтримання санітарного благополуччя військ, збереження та зміцнення здоров'я військовослужбовців, підвищення їх боєздатності, попередження виникнення І розповсюдження серед особового складу інфекційних та інших захворювань, а також якнайшвидшу ліквідацію при появі їх у військах.
Під санітарним благополуччям розуміють створення оптимальних умов для життєдіяльності військ, які забезпечують відсутність або зниження до допустимих меж шкідливого впливу факторів, що зумовлені навчально-бойовою діяльністю та побутом особового складу формувань, а також іншими чинниками довкілля, завдяки чому підтримується низький рівень загальної захворюваності, у тому числі й інфекційної.
Для здійснення санітарно-гігієнічного та протиепідемічного забезпечення військ створено Державну санітарно-епідеміологічну службу Міністерства оборони (МО) України.
Структура державної санітарно-епідеміологічної служби Міністерства оборони України
Начальник Головного вІйськово-медичного управління МО України - начальник медичної служби ЗС України
Начальник санітарно-епідеміологічного управління МО України головний, державний санітарний лікар МО України
Санітарно-епідеміологічне управління МО України
Центр державного
санітарно-епідеміологічного
нагляду ЗС України
Регіональні санітарно-епідеміологічні загони
Територіальні санітарно-епідеміологічні загони
Гарнізонні санітарно-епідеміологічні лабораторії
На чолі її стоїть начальник санітарно-епідеміологічного управління Міністерства оборони України - головний державний санітарний лікар МО, який підпорядковується начальнику Головного військово-медичного управління МО України - начальнику медичної служби Збройних Сил України.
Начальникусанітарно-епідеміологічного управління МО України підпорядковуються санітарно-епідеміологІчне управління МО України та структурні підрозділи державної санітарно-епідеміологічної служби МО України: Центр державного санітарно-епідеміологічного нагляду Збройних Сил України, регіональні та територіальні санітарно-епідеміологічні загони. Вищеназваним закладам підпорядковані гарнізонні санітарно-епідеміологічні лабораторії. На їх оснащенні є медичні польові та медичні військові лабораторії, дезінфекційно-душові установки та інша техніка і майно.
Фахівці цих закладів планують, організовують і контролюють якість проведення необхідних санітарно-гігієгічних та протиепідемічних заходів у військах. Організовують їх виконання у військових формуваннях командування служби життєзабезпечення та медична служба.
Проведення комплексу санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів повною мірою залежить від умов розміщення та бойової діяльності військ, кліматичних, санітарно-гігієнічних та епідемічних умов, рівня загальної культури і санітарної освіченості особового складу та ряду інших факторів.
ЛІТЕРАТУРА
1. Беляков В.Д., Жук Е.Г. Воєнная гигиена й зпидемиология. - М.: Медицина, 1988. - 320 с.
2. Вода питна, гігієнічні вимоги до якості води централізованого госпо-дарсько-питного водопостачання. ДСанПіН. Затв. МОЗ України 23.12.1996р. №383.
3. Габович Р.Д., Познанский С.С., Шахбазян Г.Х. Гигиена. - К.: Вища школа, 1983. - 320с.
4. Гигиена детей й подростков / Под ред. Г.Н. Сердкжовской. - М.: Медицина, 1989. - 320с.
5. Гігієна харчування з основами нутриціології / В.І.Ципріян та ін. Навч. посібник - К: Здоров'я, 1999. - 568 с.
6. Голяченко О.М., Сердюк А.М., Приходський О.О. Соціальна медицина, організація та економіка охорони здоров'я. - Тернопіль-Київ-Вінниця: Лілея, 1997. - 328 с.
7. Даценко І.І., Габович Р.Д. Профілактична медицина. Загальна гігієна з основами екології; Навчальний посібник. - К.: Здоров'я, 1999. - 694 с.
8. Загальна гігієна: Посібник до практичних занять / За ред. 1.1. Даценко. - Львів: Світ, 2001. - 471 с.
9. Катернога М.Т. Українська криниця. - К.: Техніка, 1996. - П2 с.
10. Никберг Й.Й. Гигиена больниц. - К.: Здоров'я, 1993. - 260 с.
11. Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення // Закон України № 4004-ХІІ від 24.02.94.

 
 

Цікаве

Загрузка...