WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Основи військової епідеміології. Санітарно-епідеміологічна розвідка (Реферат) - Реферат

Основи військової епідеміології. Санітарно-епідеміологічна розвідка (Реферат) - Реферат


Реферат з гігієни
На тему:
Основи військової епідеміології. Санітарно-епідеміологічна розвідка
?
Основи військової епідеміології. Санітарно-епідеміологічна розвідка
У ході організації і проведення лікувально-евакуаційних, санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів у військах передбачається здійснення медичної розвідки, складовою частиною якої є санітарно-епідеміологічна розвідка - комплекс заходів, у результаті проведення яких військово-медична служба безперервно і завчасно отримує відомості про можливі джерела і шляхи занесення інфекції у війська та про умови, що можуть сприяти розповсюдженню інфекційних захворювань серед особового складу військ. Джерелами занесення інфекції можуть бути: цивільне населення; природні осередки; війська противника (при застосуванні ним біологічної зброї), І взяті у полон солдати; звільнені військовополонені та репатріанти; поповнення; спеціалісти, які прибули у відрядження та їн.
При проведенні санітарно-епідеміологічної розвідки збирають і вивчають дані про санітарно-епідеміологічну обстановку в районах можливого розміщення військових формувань або їх бойових дій, а також шляхи пересування військ, її проведення є обов'язком для усіх ланок військово-медичної служби. У механізованій роті санітарно-епідеміологічну розвідку здійснює санітарний інструктор, у батальйоні - начальник медичного пункту батальйону (фельдшер), у частині - лікар або середній медичний працівник під його керівництвом. Після отримання конкретного завдання від старшого медичного начальника вони можуть діяти самостійно або у складі підрозділу загальновійськової розвідки. При постановці завдання на проведення санітарно-епідеміологічної розвідки треба враховувати рівень спеціальної підготовки особового складу медичної служби, наявність у нього відповідного оснащення, умови обстановки тощо.
Як правило, основним методом роботи розвідників цих ланок медичної служби є огляд території, що обстежується, та опитування місцевого населення. Важливі відомості можуть надати медичні працівники та представники місцевої влади, а також військовополонені, але їх інформація потребує додаткової перевірки. У ході санітарно-епідеміологічної розвідки виявляють наявність інфекційних захворювань серед місцевого населення та епізоотій серед домашніх і диких тварин, оцінюють санітарний стан населених пунктів із врахуванням наявності й підтримання у робочому стані споруд водопостачання та водовідведення, місцевих лікувально-про-філактичних та санїтарно-технічних закладів (лікарні, поліклініки, СЕС, лазні, пральні тощо), а також наявність медичних спеціалістів медико-профілактичного напрямку: епідеміологів, бактеріологів, вірусологів, гігієністів, токсикологів, радіологів, клїніцистів-інфек-ціоністів тощо.
Отримані дані можна доповнювати взяттям проб харчових продуктів, води, грунту, комах, гризунів, а від хворих - блювотних та фекальних мас, крові для лабораторного дослідження в СЕЛ (СЕЗ). У більшому обсязі санітарно-епідеміологічну розвідку проводять спеціалісти СЕЗ (СЕЛ), які мають відповідне спеціальне обладнання й оснащення та засоби пересування.
Залежно від умов навчально-бойової діяльності військ і санітарно-епідемічної обстановки можуть змінюватися організаційні форми розвідки, але завжди вона повинна відповідати таким вимогам:
- вести її необхідно безперервно, тому що обстановка, особливо у воєнний час, змінюється дуже швидко;
- отримані в ході розвідки дані повинні бути достовірними та своєчасно доповідатися відповідним старшим медичним начальникам, тому що недостовірні відомості потягнуть за собою неправильні висновки і неправильно прийняті рішення щодо застосування сил і засобів, а несвоєчасність призведе до втрати інформаційної цінності результатів розвідки;
- наступність розвідки забезпечується послідовною передачею отриманих даних із нижніх ланок медичної служби старшим медичним начальникам з метою використання їх для протиепідемічного захисту військ;
- дієвість - передбачає уже в ході розвідки проведення ряду протиепідемічних заходів (позначення території або об'єктів, де виявлені осередки Інфекційних захворювань чи їх переносників, або ліквідація, по можливості, виявлених епідемічних факторів тощо).
Обсяг і завдання санітарно-епідеміологічної розвідки залежать від характеру діяльності військ в умовах мирного або воєнного часу. В мирний час великого значення набуває розвідка при здійсненні військами маршу, проведенні навчань, дислокації військ на полігонах та в навчальних центрах. Під час її проведення звертають увагу на наявність і розповсюдження інфекційних захворювань серед населення, диких і домашніх тварин, санітарний стан населених пунктів, вододжерел. За необхідності обстежують місцеві санітарно-технічні установи (лазні, пральні), оцінюють можливості місцевих органів охорони здоров'я.
В умовах воєнного часу в період підготовки до наступу й у вихідному положенні медичною службою здійснюється збір даних про санітарно-епідемічний стан району майбутніх бойових дій і військ противника. Для цього використовують медико-географічну військову довідку, проводять опитування місцевого населення і військовополонених. У ході наступу санітарні інструктори рот, фельдшери батальйонів поряд з наданням медичної допомоги пораненим, проводять також санітарно-епідеміологічну розвідку. Основне завдання ЇЇ полягає у позначенні виявлених епідемічних осередків з метою обмеження контакту з ними особового складу військ. Більш детально обстежують виявлені осередки інфекційних захворювань спеціалісти СЕЛ або СЕЗ.
В обороні, а також при розташуванні військ на відпочинок, санітарно-епідеміологічну розвідку проводять за принципом районування всієї території. З цією метою територію, яка зайнята військами, умовно поділяють на райони так, щоб у кожному з них була медична служба військової частини (закладу). Розвідка організовується відповідними начальниками медичної служби і проводиться в більш повному обсязі. Виявлені епідемічні осередки підлягають не тільки локалізації, але й ліквідації, для чого залучають, при потребі, додаткові сили і засоби. Санітарно-епідеміологічну розвідку ведуть безперервно, в кінцевому результаті вона переходить у санітарно-епідеміологічний нагляд. Основними його завданнями є вивчення санітарно-епідемічНого стану районів та частин, своєчасне виявлення інфекційних захворювань і небезпечних для особового складу епізоотій, санітарний контроль за станом в одо джерел.
У період підготовки та під час

 
 

Цікаве

Загрузка...