WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Гострі отруєння - Реферат

Гострі отруєння - Реферат

укусу перманганату калію й інших сильних окислювачів і всі місцеві впливи, що травмують. Поширення отрути в організмі значно сповільнюється при ранній іммобілізації ураженої частини тіла шинами, після чого потерпілого випливає, можливо, швидше доставити на носилках у найближчу лікувальну установу.
При укусах аспідів необхідне введення сироватки "Антикобра" у дозі до 300 мол і більш.
Укуси отрутних членистоногих.
Укуси скорпіонів викликають гострий болісний біль у зоні влучення отрути. Виразність почервоніння і набряку в зоні поразки варіює в дуже великих межах. Іноді в зоні ужаления виникають поверхневі міхури з рідиною. Симптоми загального отруєння організму відзначаються лише в окремих потерпілих, переважно в дітей дошкільного віку. Спостерігаються загальне нездужання, головний біль, запаморочення, блювання, біль в області серця, задишка, серцебиття.
Укуси каракурта не викликають скільки-небудь вираженої місцевої реакції на отруту, але супроводжуються значним і своєрідним отруєнням організму. Протягом 5-20 хвилин розвивається різко виражена м'язова слабість, порушення ходи, з'являються різкі болісні болі в кінцівках,поперековій області і животі.
Укуси інших павуків і сколопендри супроводжуються слабкою місцевою реакцією на отруту і не вимагають спеціального лікування.
Ужаления ос і бджіл супроводжується різко локальною болючою реакцією, появою в зоні поразки помірного почервоніння і набряку. Важкі загальні отруєння - судороги, утрата свідомості, блювота - спостерігаються лише при множинних ужаленнях (смертельні наслідки зареєстровані при декількох сотнях ужалень).
ЯК ДІАГНОСТУВАТИ ГОСТРЕ ОТРУЄННЯ У ДІТЕЙ
У немовляти не запитаєш, що він з'їв і де в нього хворіє, тому при наявності хоча б найменших підозр на можливість отруєння (знайшли відкритий пухирець з ліками, розмазаний по туалетному столику лак для нігтів і т.п.) необхідна гранична уважність. У випадку з грудними дітьми отруєння проковтнутими отруйними речовинами найчастіше виявляються на підставі зіставлення симптомів захворювання і констатації того факту, що відповідний токсический препарат зник. Симптоми отруєння, природно, залежать від речовини, яким воно викликано, і від того, яке кількість цієї речовини потрапило в організм. Однак найбільш загальними ознаками є:
нудота, блювота, різка слабість, біль у животі, запаморочення, алергійні шкірні висипання (при отруєнні жарознижуючими засобами й антибіотиками, побутовою хімією);
сонливість, запаморочення, млявість, апатія, слабість (при отруєнні седативними і снотворними препаратами, алкоголем);
приступи психомоторного порушення, м'язові посмикування, занепокоєння, порушення координації, галюцинації, судороги (характерні для отруєнь антидепресантами й ін. психотропними препаратами, протитуберкульозними засобами - изониазид, чи тубазид; рослинними алкалоїдами, такими як атропін, ефедрин і т.п., бензином і ін. похідними нафти, ацетоном, засобами для знищення комах);
блювота з домішкою крові, слинотеча, різкий біль у горлі, видимий набряк і/чи білий наліт у порожнині рота, сеча червоного кольору (отруєння їдкими кислотами і підставами: оцтовою есенцією, нашатирним спиртом і т.п.).
ЩО ВАРТО РОБИТИ ПРИ ПІДОЗРІ НА ГОСТРЕ ОТРУЄННЯ У ДІТЕЙ
1. Негайно викликати "швидку допомогу".
2. До прибуття лікаря, якщо дитина не випила якої-небудь кислоти (наприклад оцтової) чи їдкої підстави (наприклад каустичної чи соди миючого засобу на її основі), йому варто давати якнайбільше води. Кількість промивної рідини для дітей до року - 1 л (до 5 років - 3-5 л).
3. Укладете дитини обличчям униз на колінах дорослого, сидячого на стільці. Голова дитини повинна знаходитися нижче, ніж інше тіло, живіт варто злегка притискати. У такім положенні дитині вводять у глотку вказівний палець, обгорнений у чисту носову чи хустку шматок марлі, щоб викликати в нього блювоту.
4. Дайте дитині активоване вугілля (з розрахунку 1 таблетка на 10 кг маси тіла).
5. Частину, що залишилася, токсического чи речовини блювотну рідину, а також пакувальний матеріал варто зібрати і разом з дитиною відправити в найближчу лікарню.
ЧОГО НЕ СЛІД РОБИТИ ПРИ ПІДОЗРІ НА ГОСТРЕ ОТРУЄННЯ
1. Ні в якому разі не втрачайте часу - викликайте лікаря і починайте надавати першу допомогу.
2. Неприпустимо до прибуття лікаря давати дитині які б те ні було протиотрути, проносні чи ліки (за винятком активованого вугілля).
3. Не давайте дитині молока - за винятком тих випадків, коли отруйною речовиною послужила кислота. Молоко (традиційне "народне" засіб при отруєннях) може збільшити і без того серйозну ситуацію, прискоривши перехід отруйного речовини в кров дитини. (При отруєнні кислотою, навпроти, варто дати постраждалому якнайбільше молока, додавши в нього чайну ложку харчової соди.)
4. Не ховайте від лікаря і людей, що роблять невідкладну допомогу, обставини, при яких відбулося отруєння, походження і кількість отруйної речовини, що могло потрапити в організм дитини.
ЯК ЗАПОБІГТИ КРИТИЧНІЙ СИТУАЦІЇ
1. Зберігаєте дитячу аптечку окремо від дорослої, причому і ту, і іншу - у місці, абсолютно недосяжному для дитини.
2. Будьте гранично акуратні, коли вам приходиться давати дитині ліки. Особливу увагу звернете на:
- назва препарату;
- термін його придатності;
- призначення лікаря (необхідна лікарська форма, дозування, кількість і час прийомів ліки протягом доби).
3. Не зберігаєте отруйні речовини в доступному для дитини місці (косметику і парфумерію - на туалетному столику, миючі засоби - на раковині, оцет - на нижній полиці кухонного столу, ацетон і гас - на відкритій поличці і т.п.).
От, власне, і всі запобіжні заходи. Залишається тільки дивуватися, що далеко не всі батьки і далеко не завжди їх дотримуються.

 
 

Цікаве

Загрузка...