WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Основи військової гігієни. Особливості організації харчування у польових умовах(Реферат) - Реферат

Основи військової гігієни. Особливості організації харчування у польових умовах(Реферат) - Реферат

на привалах, обмеження контакту з місцевими жителями, небезпеку вживання їжі, отриманої від них, та води з неперевірених джерел.
Успішне подолання перешкод також значною мірою залежить від ступеня маршової тренованості особового складу, під час якої у нього з'являється витривалість до великих фізичних навантажень.
Витримувати їх допомагають раціональне харчування і відпочинок у ході маршу. За годину до його початку видають ситний (з м'ясом) сніданок. Якщо марш починається до 4-5 години ранку, сніданок видають на першому або другому привалі (перший привал роблять через одну годину на 10-20 хвилин, у подальшому - на 20-30 хвилин після кожних 2-3 годин руху). На великому привалі (у другій половині добового переходу), тривалість якого повинна становити 2-4 години, видають продукти проміжного харчування: консерви, хліб і чай, а по можливості - другу страву і чай. Обід, як правило, готують після закінчення маршу або на місці нічного відпочинку на батальйонних пунктах харчування.
Важливе значення має повноцінний відпочинок. Роль медичної служби полягає у виявленні територій та населених пунктів, де спостерігалися випадки особливо небезпечних інфекційних захворювань серед населення або епізотії серед гризунів, і, відповідно, у своєчасній доповіді командуванню про заборону розміщення в них.
При перевезенні залізничним і водним транспортом формуються військові ешелони, а повітряним - команди. Ешелоном, як правило, перевозиться військова частина або її підрозділи. До складузалізничного військового ешелону входять штабний вагон, вагон-ізолятор, вагони для кухонь І зберігання продуктів (влітку - ізотермічний вагон з холодильними установками) та вагони для особового складу. Попередньо ешелон обстежується комісією (до складу її входить лікар або фельдшер), яка контролює чистоту виділених вагонів, облаштування їх необхідним обладнанням. Якщо для перевезення людей виділяють пристосовані вантажні вагони, то взимку обов'язково у них встановлюють чавунні пічки, видають дошки для нар, ліхтарі, відра, драбини, мітли або віники, засклені рами для вікон тощо.
Здійснюється також санітарний нагляд за станом районів очікування (збору) і місць завантаження (розвантаження), за необхідності у них проводять відповідні санітарно-гігієнічні заходи. У ході перевезення основну увагу приділяють контролю за харчуванням та водопостачанням, прибиранням у вагонах і дотриманням громадської та індивідуальної гігієни. Також суворо забороняється вживання продуктів, отриманих від населення, та води з неперевірених джерел під час зупинок ешелону. Зазвичай практикується щоденний обхід лікарем (фельдшером) вагонів, контролюються санітарний стан кухонь і умови зберігання продовольства. При необхідності медичний працівник керує санітарною обробкою особового складу. Адміністрація залізниці забезпечує ешелони водою з розрахунку 6-10 л для однієї людини на добу. Крім того, роблять запас води у всіх добре очищених ємностях, що є в частині.
Гарячу їжу видають не менше двох разів на добу. При тривалості перевезення менше доби можна видавати сухий пайок.
При перевезенні водним транспортом особовий склад розміщується на одному судні (морський транспорт) або навіть у одному приміщенні (річковий транспорт), що призводить до погіршення мікрокліматичних умов і забруднення повітря продуктами життєдіяльності людини, і, як наслідок, різко зростає небезпека розповсюдження інфекційних хвороб. Виникає необхідність посилення вентиляції за допомогою різних пристроїв, а також облаштування додаткових убиралень і рукомийників.
Перед відплиттям роблять запас доброякісної питної води з розрахунку 10 л на добу для однієї людини. Воду обробляють дезінфікуючими речовинами. Гарячу їжу готують у польових кухнях та камбузі (корабельна кухня).
При перевезеннях на морі у переважної більшості особового складу може виникнути "морська хвороба" від розгойдування корабля на хвилях. Симптомами її є блідість, головний біль, нудота, блювання, погіршення стану. Тому військовослужбовцям не треба переїдати. Тих, які захворіли, необхідно покласти на свіжому повітрі у центральній частині корабля, по можливості - далі від камбуза та машинного відділення, рекомендувати пиття холодної води дрібними порціями, а також давати медикаментозні засоби (аерон тощо). Перед перевезенням особового складу пароплавство зобов'язане проводити на судні дератизацію.
При потребі швидкого перевезення військ використовують авіаційний транспорт. До початку перевезення проводять медичний огляд військовослужбовців, їжу видають не пізніше ніж за 2 години до вильоту. Страви не повинні містити багато клітковини та газоутворюючих продуктів: гороху, квасолі тощо. Треба контролювати також заповнення фляг доброякісною питною водою або чаєм.
Перед польотом проводять інструктаж особового складу щодо правил поведінки на борту літака, контролюють надання часу для повноцінного відпочинку. За наявності у літаку дихальної кисневої апаратури особовий склад навчають правилам користування нею.
При виникненні "повітряної хвороби" (може бути у 2 % людей) внаслідок недостатньої стійкості вестибулярного аналізатора надають допомогу, як і при "морській хворобі".
ЛІТЕРАТУРА
1. Беляков В.Д., Жук Е.Г. Воєнная гигиена й зпидемиология. - М.: Медицина, 1988. - 320 с.
2. Вода питна, гігієнічні вимоги до якості води централізованого госпо-дарсько-питного водопостачання. ДСанПіН. Затв. МОЗ України 23.12.1996р. №383.
3. Габович Р.Д., Познанский С.С., Шахбазян Г.Х. Гигиена. - К.: Вища школа, 1983. - 320с.
4. Гигиена детей й подростков / Под ред. Г.Н. Сердкжовской. - М.: Медицина, 1989. - 320с.
5. Гігієна харчування з основами нутриціології / В.І.Ципріян та ін. Навч. посібник - К: Здоров'я, 1999. - 568 с.
6. Голяченко О.М., Сердюк А.М., Приходський О.О. Соціальна медицина, організація та економіка охорони здоров'я. - Тернопіль-Київ-Вінниця: Лілея, 1997. - 328 с.
7. Даценко І.І., Габович Р.Д. Профілактична медицина. Загальна гігієна з основами екології; Навчальний посібник. - К.: Здоров'я, 1999. - 694 с.
8. Загальна гігієна: Посібник до практичних занять / За ред. 1.1. Даценко. - Львів: Світ, 2001. - 471 с.
9. Катернога М.Т. Українська криниця. - К.: Техніка, 1996. - П2 с.
10. Никберг Й.Й. Гигиена больниц. - К.: Здоров'я, 1993. - 260 с.
11. Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення // Закон України № 4004-ХІІ від 24.02.94.

 
 

Цікаве

Загрузка...