WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Основи військової гігієни. Особливості організації харчування у польових умовах(Реферат) - Реферат

Основи військової гігієни. Особливості організації харчування у польових умовах(Реферат) - Реферат

По можливості, м'ясо розділяють на порції і повторно піддають термічній обробці, після чого відразу видають споживачам.
Заморожені овочі також чистять без розморожування, миють і відразу опускають в казан з киплячою водою, що зберігає їх смакові якості.
Якщо хліб зберігався при температурі нижче нуля і замерз то його зігрівають у теплих наметах чи землянках, розклавши на чистих столах або у духовках похідних кухонь. За відсутності свіжого хліба видають сухарі, які можна швидковідновити до стану хліба за допомогою казанка та ложки. Сухарі ставлять у казанок на ребро і розділяють ложкою, після чого заливають на 10-15 секунд питною водою. Після зливання ЇЇ казанок накривають кришкою і протягом 5 хвилин підігрівають на вогні.
У деяких випадках, наприклад перед маршем, особовому складу видають сухий пайок недоторканого запасу (НЗ), його можна використовувати тільки з дозволу командира (рис. 15.29). До складу пайка входять одна банка м'ясних консервів, дві - з кашею, цукор та чай. Окремо додають
Санітарний нагляд за умовами пересування військ та медичний контроль за особовим складом під час бою
У сучасних воєнних умовах пересування військових формувань стало невід'ємним елементом бойових дій. Воно відбувається двома способами: маршем або перевезенням військ.
Марш - це організоване перебування підрозділів у колонах дорогами і колонними шляхами з метою своєчасного прибуття у вказаний район (рубіж) в повній бойовій готовності. Марш може здійснюватися:
а) в умовах:
- без загрози зіткнення з противником;
- передбачення вступу в бій з противником;
- у ході стрімкого переслідування противника.
б) у напрямку: - до фронту;
- вздовж фронту;
- від фронту в тил.
Марш, у більшості випадків, буде виконуватися на бойових машинах (бойових машинах піхоти, бронетранспортерах, танках) або транспортних автомашинах, хоча можливе і пересування пішки, наприклад, у недоступних для руху техніки районах (гориста та лісисто-болотиста місцевість).
У тилу більш прийнятним є перевезення військ автомобільним, водним (річним або морським) та авіаційним транспортом.
Для проведення маршу створюють похідний порядок, який включає такі елементи: авангард, колону головних сил, похідну охорону та колону тилових підрозділів. У голові останньої, як правило, пересуваються медичні підрозділи (МПБ, МПбр).
При підготовці до медичного забезпечення треба врахувати всі умови пересування, бо вони суттєво впливають на якість його організації і успішність проведення. Перевезення особового складу на необладнаних машинах, а взимку, крім того, і на відкритих, заборонено.
Найчастіше марші у бойовій обстановці відбуваються вночі, що сприяє їх маскуванню та, відповідно, зменшує вірогідність бойових втрат. Але одночасно це викликає посилення втоми в особового складу, потребує високого рівня підготовки водіїв, знижує швидкість руху колон приблизно на одну третину, наприклад, з 30-40 км/год вдень до 25-30 км/год вночі.
З метою збереження сил військовослужбовців, особливо водіїв, а також для перевірки стану техніки та озброєння, їх технічного огляду й обслуговування, прийняття їжі й відпочинку, призначають привали (малі й великий) та денний (нічний) відпочинок. Малі привали відбуваються через кожні 3-4 години руху колони тривалістю від 20-30 хвилин до 1 години, а великий (до 2-4 годин) - у другій половині добового переходу (через 6-8 годин руху, при нічному марші не планується). При здійсненні маршу на велику відстань після декількох переходів можна призначати добовий відпочинок.
При підготовці та під час маршу завжди проводять санітарно-гігієнічні заходи, які складаються із санітарного нагляду за організацією харчування та забезпечення водою, санітарного контролю за станом території на маршруті пересування військових колон, попередження дії несприятливих чинників під час руху, медичного контролю за фізичним станом особового складу тощо.
Під час маршу на автомашинах взимку треба контролювати, щоб всі бійці у кузовах сиділи спиною до напрямку руху (крім спостерігачів) і додатково вкривалися плащ-наметами.
У підготовчий період до проведення маршу медична служба підрозділів і частин, насамперед середній медичний персонал, перевіряє правильність підбору взуття (тісне та мокре взуття підвищує ризик відмороження ніг взимку), обмундирування та спорядження, наявність запасних онуч; виявляє хворих та Ізолює їх, а також визначає бійців, у яких виявлено гемералопію (курячу сліпоту) та інші дефекти зору.
Санітарний нагляд за транспортними засобами складається з контролю за їх чистотою та обладнанням достатньою кількістю лавок у кузовах автомашин Із розрахунку 0,27 м2 підлоги на одну людину, а також устилання днищ м'якою підстилкою (сіно, солома, гілки тощо) і укриття кузова брезентовими тентами, які запобігають переохолодженню особового складу взимку. Обов'язковим є миття ніг перед маршем, тому що пітливість ніг є одною з причин, що сприяє відмороженню. Забезпечення особового складу валянками, додатковими устілками у чоботях і правильне намотування онуч є необхідними заходами у підготовчий період.
Влітку треба звертати увагу на захист від перегрівання організму і попередження теплових ударів. Ефективним є натягування тентів на кузови автомобілів, відкривання, по можливості, під час руху люків у бойових машинах та забезпеченість людей достатньою кількістю питної води представники медичної служби видають особовому складу індивідуальні засоби знезаражування води і перевіряють наявність у нього індивідуальних фляг, наповнених доброякісною водою або чаєм, а також проводять санітарно-просвітню роботу.
Із підлеглим середнім медичним персоналом військові лікарі проводять заняття з вміння хлорувати воду простими методами, а також навчають його проводити санітарно-епідеміологічну розвідку джерел води та забір її проб для лабораторного аналізу. Зазвичай, контролюється якість очищення, дезінфекції і заповнення доброякісною водою всіх наявних у підрозділах ємностей на випадок можливої відсутності перевірених джерел водопостачання на марші.
Медичною службою контролюється також доброякісність продуктів харчування, які завантажують у спеціальний транспорт і використовують для приготування їжі на привалах. Часто перед маршем особовому складу видають сухий пайок недоторканого запасу. Його можна вживати тільки з дозволу командування.
З метою уникнення контакту військовослужбовців з осередками інфекційних захворювань на

 
 

Цікаве

Загрузка...