WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Основи військової гігієни. Особливості організації харчування у польових умовах(Реферат) - Реферат

Основи військової гігієни. Особливості організації харчування у польових умовах(Реферат) - Реферат


Реферат з гігієни
На тему:
Основи військової гігієни. Особливості організації харчування у польових умовах
?
Основи військової гігієни. Особливості організації харчування у польових умовах
У польових умовах харчування особового складу організовується начальником продовольчої служби, але не в складі частини, а поба-тальйонне. Для цього командир господарського відділення разом з фельдшером батальйону або санітарним інструктором вибирають ділянку під продовольчий пункт батальйону (ППБ) розміром приблизно 100x100 м на віддалі 25 м від наметів та на достатній відстані від інших джерел забруднення (тваринницьких ферм, звалиш сміття тощо). Вибрана ділянка повинна мати добрі під'їзні шляхи, суху та чисту поверхню з невеликим
схилом, що запобігає накопиченню дощової і талої води. ППБ бажано розгортати також поблизу джерела доброякісної води. При його відсутності воду підвозять з ПВП частини.
Їжу на ППБ готують у похідних кухнях різних типів (кухні причепі КП-125, КП-130 або змонтовані на автомобілях ПАК-170, ПАК-200 тощо) (рис. 15.23, 15.24). Підчас бойових дій вони розміщуються
Цифра вказує на кількість осіб, яких можна забезпечити гарячою їжею при приготуванні її в даному типі похідної кухні розосереджено, щоб зменшити вірогідність знищення вибухом одного снаряду (бомби, міни). Під час навчань кухні доцільно ставити в один ряд поблизу одна від одної, щоб створити кращі умови для видачі їжі особовому складу безпосередньо з кухонь у казанки.
Біля кожної кухні розгортають каркасний намет з комплектом маркованих дощок та ножів для розробки продуктів на похідному столі, тут же розкладають Інший кухонний інвентар, кількість якого, зазвичай, є мінімальною, а також обладнують рукомийник з милом і щіткою. Для нагрівання води, крім водогрійного казана, який є в кожній похідній кухні, використовують переносні кип'ятильники типу ПНК-2. Похідні кухні можуть працювати як на рідкому паливі, так і на твердому, тому до їх комплекту входять сокири, пилки, лопати тощо. Для підвозу води є причіпні цистерни ємністю до 1000 л або автоводоцистерна.
Для організації харчування у великих тилових формуваннях, у тому числі і шпиталях, можна розгортати польові кухні-їдальні (рис. 15.25).
На ділянці ППБ передбачають облаштування місць для чистки овочів (за 25 м від каркасного намету), яму для відходів (не ближче 50 м від кухонь), яка обладнується кришкою, поряд з нею розміщують убиральню для особового складу господарського відділення. Під час бойових дій для укриття людей поряд з кухнями викопуються щілини. Кухні також доцільно ставити у тимчасові сховища, розосереджено, щоб вони не були виведені із ладу одним вибухом бомби чи міни.
Якщо особовий склад харчується в підрозділах або на бойових позиціях, то готову їжу видають у ротні термоси, їх разом з отриманим хлібом і цукром переносять до підрозділів носії, яких виділяють командири рот.
Розкладка продуктів може бути як єдиною для всіх розгорнутих ППБ, так і складеною окремо для кожного, залежно від бойової обстановки чи характеру діяльності підрозділу.
У польових умовах харчування можна організовувати у таких варіантах; котлове; самостійне або індивідуально-групове; змішане, їжу, особливо влітку, частіше готують Із консервів і концентратів.
При котловому харчуванні гарячу їжу видають три рази на день з використанням свіжих натуральних продуктів. На сніданок та вечерю готують тільки другу страву і чай, на обід - першу та другу страви, за неможливості приготування третьої страви видають лише цукор (рис. 15.27).
Самостійне (індивідуально-групове) харчування передбачає приго-тування їжі з використанням малих кухонь типу МК-10, МВК-50 або таганів для невеликих підрозділів чи згуртувань по двоє вариться перша страва, в другому - друга або чай). Можливе також вживання харчових концентратів без варіння.
При змішаному харчуванні два рази на добу видають гарячу їжу, а на третій прийом - м'ясо-рослинні (м'ясні) консерви або сало-шпиг з хлібом чи сухарями з розрахунку до 20 % калорійності добового раціону, на вечерю у таких випадках припадає 40-45 %.
У польових умовах не допускається жодних відхилень від обов'язкових кулінарних та ;і, санітарних правил і вимог при зберіганні та обробці продуктів і приготуванні їжі. Для зберігання продовольства створюють тимчасовий склад, в якому в холодильній камері чи рефрижераторі, а також на піддонах або стелажах, розміщують продукти. Передбачається проведення ряду заходів, які запобігають проникненню всередину складу гризунів та комах (рис. 15.28).
Особливу увагу в польових умовах медичні працівники повинні приділяти:
- умовам зберігання продуктів, які швидко псуються (м'ясо, риба, молоко і вироби з них), особливо у теплу пору року;
- захисту запасів продуктів від забруднення пилом, радіоактивними та отруйними речовинами або зараження бактеріальними засобами, для цього продукти упаковують в мішки із крафт-паперу або поліетилену, які вкладають у ящики або іншу тару і розмішують у контейнерах або кузовах автомашин;
- постійному підтриманню у чистоті кухонного інвентарю, черпаків, виделок, казанів, столів польових, дощок і ножів для розробки продуктів тощо, а також термосів для доставки їжі у підрозділи;
- дотримання терміну й умов зберігання готової їжі (на гарячій плиті при температурі, не нижчій 80 °С, їжу можна зберігати не більше 1,5 години, а у термосах - до двох годин);
- контролю за чистотою казанків, чашок та ложок і миттям рук особовим складом перед їжею;
- забороні вживання грибів, отруйних ягід і рослин, отриманих від місцевого населення та трофейних продуктів;
- підтриманню особистої гігієни кухарями, включаючи контроль за обов'язковим щоденним миттям їх у польовій лазні.
Приготування їжі у польових умовах має деякі особливості, Банки м'ясних і рибних консервів обов'язково оглядають. Для перевірки на герметичність їх після очистки від мастила опускають у гарячу воду на 10-15 хвилин. При виділенні бульбашок з неприємним запахом і витіканні вмісту або наявності бомбажу використання консервів забороняється. Банки відкривають не раніше ніж за годину до закладки їх вмісту у казан, він повинен кипіти не менше 20 хвилин. Зберігати або видавати без попередньої термічної обробки відкриті банки забороняється.
Морожене м'ясо не розморожують, а тільки зачищають, рубають на шматки вагою до 1,5 кг, добре промивають і закладають в казан з холодною водою. Після закипання збирають піну.

 
 

Цікаве

Загрузка...