WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Лікарська сировина тваринного походження. Відомості про методи добування. Лікарські властивості і застосування продуктів життєдіяльності, медоносної б - Реферат

Лікарська сировина тваринного походження. Відомості про методи добування. Лікарські властивості і застосування продуктів життєдіяльності, медоносної б - Реферат


РЕФЕРАТ
На тему: Лікарська сировина тваринного походження. Відомості про методи добування.
Лікарські властивості і застосування продуктів життєдіяльності, медоносної бджоли та змій. П'явки, бодяга, панти тощо.
Для виготовлення ліків використовується різна сировина. Крім рослинної і хімічної сировини використовуються сировина бджільництва, отрути змій, панти оленя ,п'явки і інше.
Продукти бджільництва
Бджолину отруту одержують витягом з черевця бджоли кінцевого сегмента, що містить жало і отруйні залози(застосовують електричний струм). Ще можна одержать бджолину отруту, впливаючи на бджіл парами ефіру, що викликає роздратування бджіл, в результаті якого бджола випускає жало і крапельку отрути.
Навесні і влітку бджола має найбільшу кількість отрути. Має значення і харчування бджоли: при великій кількості вуглеводів в їжі, отрути менше, при достатку білків-більше.
Бджолина отрута прозора має різкий запах меду і гіркий пекучий смак, кисла реакція. Отрута містить кислоти - мурашину, соляну, ортофосфатну, фосфат магнію, білкові речовини і аміни - гістамін, холін, триптофан, летючі олії, що випаровуються при висиханні отрути, у золі - сліди сірки, міді, кальцію, ферменти та інші речовини.
Бджолина отрута швидко висихає навіть при кімнатній температурі, перетворюючись в прозору масу, яка легко розчиняється в воді і кислотах , володіє сильними антибіотичними властивостями.
Бджолина отрута має, складну дію на організм людини в залежності від місця ужалення, кількості і якості ужалення, від індивідуальної чутливості організму. Вона має місцеву і загальну дію. При місцевій дії на місці ураження з'являється гострий, пекучий біль, збліднення в місці ураження, навколо якого відзначається почервоніння, набряк і місцеве підвищення температури, на 2-6 градусів.
При загальній реакції людей, чутливих до бджолиної отрути, з'являється, стиснення у грудях або гортані, головний біль, запаморочуння, слабість, іноді непритомність, рясний піт, підвищення температури, сверблячка, крошивниця, іноді нудота, блювота, слинотеча, сльозотеча і нервовепорушення.
Бджолина отрута застосовується у вигляді водних і масляних розчинів, мазі і лініментів.
Бджолина отрута називається апітоксином, і його препарати застосовуються в основному при ревматичних захворюваннях, неспецифічних інфекційних поліартритах, захворюваннях нервової системи, трофічних виразках, запальних інфільтрах, бронхіальній системі, гіпертонічних та інших хворобах.
Бджолине маткове молочко
Бджолине маткове молочко знаходиться в вулику, в тому осередку, де вирощуються матки. Отже маткове молочко є кормом для маток. Це желеподібна маса молочно-білого кольору, що містить білкові речовини, жиру, цукру, солі, вітаміни групи В (В1, В2, В6, В12), E, DP, пантотенову і фотієву кислоту, біотин, інозитал, ніацин, ацетилхолін і статеві гормони.
Сухий препарат маткового молочка називається апілак - Apilacum.
Застосовують його у вигляді таблеток і порошку при лікуванні гіпотрофії - при анорексії у дітей в віці від двох до семи з половиною місяців, а в дорослих при гіпотонії, невротичних розладах, порушенні лактації у жінок в післяпологовому періоді, себореї шкіри обличчя.
Тонізуюча дія маткового молочка є загальною, також матковому молочку притаманні бактерицидні властивості.
Прополіс
Прополіс (бджолиний клей) - продукт життєдіяльності бджіл. Використовується для покриття стінок вуликів, укріплення сот і інше.
Це маса зеленувато - бурого або коричневого кольору з сіруватим відтінком, з специфічним запахом, гіркуватого смаку. Не розчиняється в воді, розчиняється в спирті.
В складі прополісу є суміш смол, воску, ефірних масел і інших речовин. Хімічний аналіз показує наявність в прополісі ряд природних сполук(флавонів, ацетоксибетулінолу і інших). Ці сполуки знаходяться в бруньках дерев, з яких бджоли збирають ці речовини.
Використовують прополіс для лікування ран і опіків в вигляді мазі, для полоскання при запальних процесах порожнини рота, горла . Спиртові розчини 30% прополісу лікує шкірні і грибкові хвороби(піодермія, екзема). Для орошення порожнини рота і горла використовують аерозольний препарат "Тропасол"
Панти
Із не окостенілих рогів марале ізюбра, п'ятнистого оленя виробляютьпрепарат: "Пантокрин" .
Це рідкий спиртовий екстракт(на 50% спирту), світло - жовтого кольору.
Випускається також розчин пантокрину для ін'єкції по 1мл. і 2мл. Рідина без кольору або злегкажовтувата, прозора з запахом фенолу( консервата:0,25 - 0,3% )
Таблетки пантроприну масою 0,075гр. 0,15гр. Відповідають 0,5 або 1 мл.спиртового екстракту.
Пантоприн приймають, як тонізуючий засіб при перевтомі, неврозах, після гострих інфекційних захворювань, при послабленні серцевих м'язів, гіпотонії.
Зміїна отрута
Отруйні змії зустрічаються всюди, частіше всього поширені гадюки, але найбільш небезпечні - кобра, гюрза і ефа, звичайні для Середньої Азії. Для готування медичних препаратів змій виловлюють і передають у спеціальні розплідники, де добувається їхня отрута. Такі розплідники є в Середній Азії, Естонії й інших місцях.
Добування отрути - важкий і відповідальний процес. Найпростішим способом є умертвіння змій, відпрепаровка отруйних

 
 

Цікаве

Загрузка...