WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Що ми знаємо про СНІД - Реферат

Що ми знаємо про СНІД - Реферат

дитині. Крім того, існує небезпека зараження грудних дітей через материнське молоко.
Полові контакти і ВІЧ
ВІЧ може міститися в насінній рідині (спермі) і в піхвовому вмісті.
Що таке насінна рідина?
Насінна рідина (сперма) - це мутнувато-біла клейка речовина, що виробляється
в організмі хлопчиків, коли вони дозрівають. Хлопчики виростають, і в них виникає ерекція. При ерекції пеніс (половий член) чи юнака чоловіка збільшується і стає твердим. У такому стані відбувається викид сперми через отвір на кінці пеніса.
Що такий піхвовий вміст?
Піхва відноситься до зовнішніх полових органів. Коли дівчинка дозріває, у неї в піхву починає вироблятися слизувату речовину (секрет маткових і інших залоз), що служить бар'єром для проникнення в матку хвороботворних мікробів. До цьогочасу в неї також починаються менструації: кожен місяць з піхви виділяється невелика кількість крові.
Бувають моменти, коли і піхвовий вміст, і чоловіча сперма змішуються. Це відбувається під час полового акта. У дорослих людей, якщо вони люблять один одного, з'являється потреба у фізичній близькості - як способі вираження любові і ніжності.
Під час полового чи акта, як часто говорять, під час "занять любов'ю", сперма з пеніса чоловіка попадає в піхву його партнерки. Якщо в чоловіка є ВІЧ, то він може передатися і жінці. Чоловіку ж вірус може передатися від жінки в тому випадку, якщо в нього на пенісі є ранки, подряпини, нехай навіть мікроскопічні.
Запобіжні заходи
Ми розглянули можливі способи передачі вірусу СНІДа. Важливо пам'ятати, що в реальному житті імовірність зараження цим вірусом дуже незначна. Знаючи і виконуючи кілька простих правил, більшість людей можуть надійно захистити себе від зараження ВІЧ.
Ми вже говорили, що потрібно дотримувати обережність там, де приходиться мати справу безпосередньо з кров'ю (ін'єкції, аналізи, переливання крові і т.д.), і головне при цьому - використовувати тільки ОДНОРАЗОВІ шприци. Якщо ти де-небудь побачиш кинуті чи шприци голки, ні в якому разі не доторкайся до них. Скажи дорослим, і вони самі заберуть їх.
Вступаючи в полові контакти, також можна уникнути зараження вірусом через чи сперму піхвовий вміст. Самий надійний засіб - це використання презерватива.
Ніколи не торкай чи шприци голки.
Так виглядає презерватив. Вони бувають упаковані в маленькі пакетики -такі, як на цій картинці, чи інші.
Презерватив нагадує довга тонка повітряна куля, коли він ще не надутий. Коли в чоловіка настає ерекція, він повинний надягти презерватив на пеніс. Тоді вся сперма, що вилилася, залишиться усередині презерватива і не потрапить у піхву жінки. У той же час презерватив перешкоджає попаданню піхвового вмісту, інфікованого ВІЧ, на пеніс.
Тепер стали робити презервативи і для жінок. Їх уставляють у піхву. Вони значно більше по розмірі, чим чоловічі презервативи, але також є надійним захистом від ВІЧ.
Чому люди не захищають себе від СНІДа?
Знайомтеся, це Джон. У 1986 році в нього знайшли ВІЧ. Тоді він ще нічого не знав ні про ВІЧ, ні про СНІД. І дійсно, у порівнянні з такими вірусами, як вірус вітряної чи віспи грипу, ВІЧ з'явився в природі зовсім недавно. Сьогодні більшість людей уже чули про СНІД, а в 1986 році про його існування знали лише деякі. Не можна ж захищатися від того, чого не знаєш.
Лорэйн
Джон
У Лорэйн лікарі теж знайшли ВІЧ. Вона чула про СНІД, але майже нічого не знала про нього і про міри захисту. От чому вона не додала цьому великого значення. Тільки вивчаючи проблеми СНІДа і ВІЧ, знаючи, яку погрозу являє собою це захворювання і приймаючи всі запобіжні заходи, можна запобігти поширення вірусу.
Але буває і по-іншому. Наприклад Бен чув про ВІЧ і знав, що треба робити, щоб уникнути зараження, але був упевнений, що з ним цього ніколи не трапиться Бен помилявся, і тепер покараний за своє легкодумство. Адже недостатньо володіти лише теоретичними знаннями. Потрібно і у житті строго і неупереджено виконувати всі рекомендації і розпорядження.
Не треба боятися правди
Цьому хлопчику ім'я якого Алекс всього шість років. У нього знайшли ВІЧ. Коли батьки дітей з його школи довідалися, що в нього вірус, вони заборонили їм грати з хлопчиком, побоюючись, що їхні діти теж можуть заразитися.
Тоді директор школи вирішила улаштувати зустріч батьків з лікарем, що займається проблемами СНІДа. Лікар поговорив з ними і розповів про це небезпечне захворювання: при яких умовах передається вірус і запобіжний заходи проти нього. Він завірив, що діти не можуть заразитися, граючи з Алексом і навіть доторкаючись до нього. А також пояснив, що небезпека зараження може виникнути лише у випадку, якщо кров хлопчика потрапить у кров іншої дитини. А це навряд чи можливо. Навіть якщо Алекс поріжеться, він знає, до кого йому варто звернутися. Одна з учительок школи пройшла спеціальну підготовку і надасть хлопчику необхідну допомогу. Тепер, коли батьки одержали повну інформацію про вірус, вони відчули себе набагато спокійніше.
Усі діти відчувають потребу в друзях. І дітям із ВІЧ друзі потрібні нітрохи не менше, а може бути, навіть і більше, ніж здоровим дітям.
Алекс почував себе дуже самотнім, тому що діти не хотіли грати з ним.
Як знайти ВІЧ?
Пітер і Клара - брат і сестра. В одного з них є ВІЧ, в іншого - ні, але визначити це по зовнішньому вигляді ніяк не можна.
Наприклад, у людини, що захворіла вітряною віспою, з'являється висипка. І йому, і усім стає ясно, що він занедужав вітрянкою.
Але ВІЧ довгий час, причому часто роками, може нічим себе
не виявляти. При цьому протягом досить тривалого часу людина почуває себе абсолютно здоровим. Це-те і робить ВІЧ дуже небезпечним. Адже ні сама людина, в організм якого проникнув вірус, ні тим більше навколишні ні про що не догадуються. Не знаючи про присутність у своєму організмі ВІЧ, ця людина може мимоволі заразити й інших.
Емма стурбована: може бути, у неї теж є ВІЧ?
У наш час існують спеціальні тести (аналізи), що визначають наявність ВІЧ у крові людини.
І якщо тебе щось турбує, краще вчасно здати аналізи на СНІД і набути впевненості і спокій.
Емма почула про СНІД і ВІЧ у

 
 

Цікаве

Загрузка...